Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-30/2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 тамыздағы № 8С-37/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-30/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3986918 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1402759,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17719 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4931 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2561508,2 мың теңге;
2) шығындар – 3987377,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-437152,8) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 7864 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 445016,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 436693,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (-436693,8) мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1,5,6-қосымшалары осы шешімнің 1,2,3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2025 жылғы 1қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихаты төрайымының
өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы
Е.Челюбеева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
2025 жылғы 6 тамыз
Есіл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 6 тамыздағы

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 8С-30/2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 6 августа 2025 года № 8С-37/2
В соответствии с пунктом 3 статьи 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 8С-30/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3986918 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1402759,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17719 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4931 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2561508,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3987377,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-437152,8) тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 7864 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 445016,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 436693,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (-436693,8) тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложении 1, 2, 3 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно осуществляющий полномочия
председателя Есильского районного маслихата Е.Челюбеева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
С.Балжанов
6 августа 2025 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного маслихата
от 6 августа 2025 года

51083
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Бұзылық ауылы, Мичурин көшесі, М. Мәметова көшесі, Молодежная көшесі мекенжайы бойынша көше жарығын салу
1962,4
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Бұзылық ауылы, Рассветная көшесі және тұйық көшелер (Рассветная көш. Степная 1 дейін, Рассветная көш. Степная 2 дейін, Рассветная көш. Степная 3 дейін) мекенжайы бойынша көше жарығын салу
1470,4
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Бұзылық ауылы, Каракольская көшесі, Аурухана тұйығы, Почта тұйығы мекенжайы бойынша көше жарығын салу
1395,5
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
976597,4
Есіл ауданы, Есіл қ. кәріз жүйесінің қайта құру және реконструкция су тазарту ғимараттарын салу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
58950
Есіл ауданының Заречное ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
418674,4
Есіл ауданы Знаменка ауылының су құбыры желілерін қайта жаңарту
77037
Есіл ауданы, Красивое ауылының сумен жабдықтау жүйелерін қайта жаңарту
14649
Есіл қаласының "Северный" шағынауданында 6-үй 45 пәтерлі тұрғын үй салу
387714
Ақмола облысы Есіл ауданы Есіл қаласының Солтүстік шағын ауданы мекенжайында орналасқан 45 пәтерлі төрт тұрғын үйге инженерлік желілер салу және абаттандыру (сыртқы электрмен жабдықтау желілері)
19573
Есіл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 6 тамыздағы
№ 8С-37/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-30/2 шешіміне
6 қосымша
2025 жылға арналған облыстық және аудандық бюджеттен Есіл қаласының Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
97676
Облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
60000
Есіл қаласының автомобиль жолын орташа жөндеу (Школьный тұйығы, Молдағұлова көшесі, Иманов көшесі, Құрылысшылар көшесі)
60000
Аудандық бюджеттен ағымдағы трансферттер, оның ішінде
37676
Есіл қаласының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4350,6
Есіл қаласының санитариясын қамтамасыз етуге
6000
Есіл қаласы әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2957
Ақсай ауылы әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
401,1
Свободный ауылы әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1413,1
Орловка ауылы әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
988
Интернациональный ауылдық округі әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1012
Двуречный ауылдық округі әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1691
Юбилейный ауылдық округі әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

51083
Строительство уличного освещения по адресу: с.Бузулук, ул.Мичурина, ул.М.Маметовой, ул.Молодежная Есильского района, Акмолинской области
1962,4
Строительство уличного освещения по адресу: с.Бузулук, ул.Рассветная, и переулков (от Рассветной до Степной 1, от Рассветной до Степной 2, от Рассветной до Степной 3) Есильского района, Акмолинской области
1470,4
Строительство уличного освещения по адресу: с.Бузулук, ул.Каракольская, Больничный переулок, Почтовый переулок, Есильского района, Акмолинской области
1395,5
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
976597,4
Разработка проектно-сметной документации, реконструкция системы канализации и строительство очистных сооружений в городе Есиль Есильского района Акмолинской области
58950
на реконструкцию системы водоснабжения села Заречное Есильского района Акмолинской области
418674,4
на реконструкцию водопроводных сетей села Знаменка Есильского района Акмолинской области
77037
на реконструкцию системы водоснабжения села Красивое Есильского района Акмолинской области
14649
Строительство 45-ти квартирного жилого дома по адресу город Есиль микрорайон "Северный" дом 6
387714
Строительство инженерных сетей и благоустройство к четырем 45-ти квартирному жилому дому по адресу: мкр.Северный город Есиль Есильского района Акмолинской области (наружные сети электроосвещения и благоустройство)
19573
Приложение 3 к решению
Есильского районного маслихата
от 6 августа 2025 года
№ 8С-37/2
Приложение 6 к решению
Есильского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С-30/2
Целевые текущие трансферты из областного и районного бюджета бюджету города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
97676
Целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
60000
Средний ремонт автомобильной дороги города Есиль (пер.Школьный, ул.Молдагуловой, ул.Иманова, ул.Курылысшылар)
60000
Текущие трансферты из районного бюджета, в том числе:
37676
на обеспечение функционирования автомобильных дорог города Есиль
4350,6
на обеспечение санитарии города Есиль
6000
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима города Есиль
2957
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима с.Аксай
401,1
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима села Свободный
1413,1
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима села Орловка
988
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима Интернационального сельского округа
1012
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима Двуреченского сельского округа
1691
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима Юбилейного сельского округа

1322,1
Қаракөл ауылдық округі әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8793
Двуречный ауылдық округі әкімі аппаратын сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
5928
Московский ауылы әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1436
Заречный ауылдық округі әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
401,1
Красивинский ауылдық округі әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
983

1322,1
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима Каракольского сельского округа
8793
На организацию водоснабжения Аппарата акима Двуреченского сельского округа
5928
услуги по обеспечению деятельности Аппарат акима села Московское
1436
услуги по обеспечению деятельности Аппарат Зареченского сельского округа
401,1
услуги по обеспечению деятельности Аппарат Красивинского сельского округа
983,0