Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 "2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № С-28/3 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Біржан сал ауданы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 145 689 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 84 487 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 756 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 446 мың теңге;
2) шығындар – 161 739 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 050 мың теңге;
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 492,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 268,5 мың теңге;
2) шығындар – 52 862,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 370 мың теңге;
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 567,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 207,8 мың теңге;
2) шығындар – 54 717,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Биржан от 25 декабря 2024 года № С-18/2 "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28 ноября 2025 года № С-28/3
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № С-18/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 145 689 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 487 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 756 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 446 тысяч тенге;
2) затраты – 161 739 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 050 тысяч тенге;
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 492,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 268,5 тысяч тенге;
2) затраты – 52 862,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 370 тысяч тенге;
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 567,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 207,8 тысяч тенге;
2) затраты – 54 717,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 150 мың теңге;
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 247 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 547 мың теңге;
2) шығындар – 41 607,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 360,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 360,7 мың теңге;
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 512 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69 701 мың теңге;
2) шығындар – 76 512 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге;
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 222 670 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 987 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 217 683 мың теңге;
2) шығындар – 308 211,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85 541,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 541,2 мың теңге;
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -4 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 150 тысяч тенге;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 247 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 547 тысяч тенге;
2) затраты – 41 607,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 360,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 360,7 тысяч тенге;
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 512 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 701 тысяч тенге;
2) затраты – 76 512 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 222 670 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 987 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 217 683 тысяч тенге;
2) затраты – 308 211,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -85 541,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 541,2 тысяч тенге;
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 802,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 802,3 мың теңге;
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заозерный ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 901 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 559 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 342 мың теңге;
2) шығындар – 38 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 751 мың теңге;
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Кеңащы ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 994 мың теңге;
2) шығындар – 35 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 021 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 315 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 706 мың теңге;
2) шығындар – 34 021 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге;
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 802,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 802,3 тысяч тенге;
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет села Заозерное района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 901 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 559 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 342 тысяч тенге;
2) затраты – 38 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -751 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 751 тысяч тенге;
пункт 13 изложить в новой редакции:
13. Утвердить бюджет села Кенащи района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 994 тысяч тенге;
2) затраты – 35 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге;
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 021 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 315 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 706 тысяч тенге;
2) затраты – 34 021 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге;
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет села Мамай района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

3731,3
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1578
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
2153,3
Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты
7469,4
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7469,4
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
26461
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2677
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге
77
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13784
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
6723
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
3200
Үлгі ауылдық округі әкімінің аппараты
7216
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3543
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
185
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2288
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1200
Кеңащы ауылы әкімінің аппараты
1000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Краснофлот ауылы әкімінің аппараты
3676
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2176
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1500
Мамай ауылы әкімінің аппараты
359
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
359

3731,3
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1578
На организацию водоснабжения населенных пунктов
2153,3
Аппарат акима Заураловского сельского округа
7469,4
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
7469,4
Аппарат акима Макинского сельского округа
26461
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2677
На содержание мест захоронений и погребение безродных
77
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
13784
На организацию водоснабжения населенных пунктов
6723
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3200
Аппарат акима Ульгинского сельского округа
7216
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
3543
На освещение улиц населенных пунктов
185
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2288
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1200
Аппарат акима села Кенащи
1000
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1000
Аппарат акима села Краснофлотское
3676
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2176
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1500
Аппарат акима села Мамай
359
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
359