Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 "2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 қыркүйектегі № С-26/3 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Біржан сал ауданы мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 131 089 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 543 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 446 мың теңге;
2) шығындар – 147 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 050 мың теңге;
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 494 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 270 мың теңге;
2) шығындар – 52 864 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 370 мың теңге;
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 115 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 755 мың теңге;
2) шығындар – 56 265 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Биржан от 25 декабря 2024 года № С-18/2 "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 5 сентября 2025 года № С-26/3
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № С-18/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 089 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 543 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 446 тысяч тенге;
2) затраты – 147 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 050 тысяч тенге;
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 494 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 270 тысяч тенге;
2) затраты – 52 864 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 370 тысяч тенге;
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 115 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 755 тысяч тенге;
2) затраты – 56 265 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 150 мың теңге;
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69 703 мың теңге;
2) шығындар – 76 514 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге;
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 221 759 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 073 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 217 686 мың теңге;
2) шығындар – 307 300,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85 541,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 541,2 мың теңге;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 090,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 558 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 532,2 мың теңге;
2) шығындар – 48 175,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 085,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 085,2 мың теңге;
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -4 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 150 тысяч тенге;
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 703 тысяч тенге;
2) затраты – 76 514 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 221 759 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 073 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 217 686 тысяч тенге;
2) затраты – 307 300,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -85 541,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 541,2 тысяч тенге;
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 090,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 558 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 532,2 тысяч тенге;
2) затраты – 48 175,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 085,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 085,2 тысяч тенге;
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

12002
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
12000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
1
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
3003
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
2
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
3000
Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты
7470,2
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7470,2
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
26461
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2677
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге
77
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13784
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
6723
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
3200
Үлгі ауылдық округі әкімінің аппараты
4773
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2473
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1200
Мамай ауылы әкімінің аппараты
359
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
359

12002
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
12000
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Донского сельского округа
3003
На освещение улиц населенных пунктов
2
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1
На организацию водоснабжения населенных пунктов
3000
Аппарат акима Заураловского сельского округа
7470,2
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
7470,2
Аппарат акима Макинского сельского округа
26461
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2677
На содержание мест захоронений и погребение безродных
77
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
13784
На организацию водоснабжения населенных пунктов
6723
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3200
Аппарат акима Ульгинского сельского округа
4773
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1100
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2473
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1200
Аппарат акима села Мамай
359
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
359