Ерейментау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-34/2-24 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-48/3-25 шешімі
Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ерейментау аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №8С-34/2-24 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 252 801,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 192 328,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 842,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 435,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 020 194,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 429 819,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 252,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 456,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 203,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -185 270,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 185 270,4 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 38 113,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 8С-34/2-24 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2025 года № 8С-48/3-25
Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года №8С-34/2-24 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 252 801,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 192 328,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 842,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 435,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 020 194,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 429 819,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 252,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 456,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 203,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -185 270,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 185 270,4 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 38 113,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.

18 384,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 352 434,6
02
Қорғаныс
74 750,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
74 750,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 444,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 410,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
55 896,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 810,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 810,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 810,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
397 437,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
396 762,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 694,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 926,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11 056,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
387,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74 328,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 068,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
293,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
72 429,3
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
70 710,8
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 000,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
24 181,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 516,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0,0

18 384,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 352 434,6
02
Оборона
74 750,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
74 750,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 444,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 410,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
55 896,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 810,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 810,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 810,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
397 437,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
396 762,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 694,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 926,9
005
Государственная адресная социальная помощь
11 056,3
006
Оказание жилищной помощи
387,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74 328,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 068,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
293,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
72 429,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
70 710,8
021
Капитальные расходы государственного органа
7 000,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
24 181,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 516,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0,0

2 205,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21 347,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
21 347,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
0,0
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
340 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
340 000,0
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға

2 205,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21 347,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21 347,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
0,0
Целевые трансферты на развитие
340 000,0
Отдел строительства района (города областного значения)
340 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

200 000,0
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
140 000,0
Бюджеттік кредиттер
31 456,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 456,0
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
31 456,0
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8С-48/3-25 шешіміне
3-қосымша
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы

200 000,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
140 000,0
Бюджетные кредиты
31 456,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 456,0
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
31 456,0
Приложение 3
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 23 декабря 2025 года
№ 8С-48/3-25
Приложение 5
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 23 декабря 2024 года

№ 8С-34/2-24 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
2 220 718,6
Нысаналы ағымдағы трансферттер
1 344 938,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 092,2
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
0,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға
56 798,8
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге

№ 8С-34/2-24
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
2 220 718,6
Целевые текущие трансферты
1 344 938,8
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 092,2
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
56 798,8
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности

35 624,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге
3 185,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
7 197,3
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
9 287,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 232 846,6
Автомобиль жолдарын жөндеуге
39 002,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 121 561,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
675,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
39 898,4
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
31 709,4
Вокзал маңындағы аумақтарды жөндеуге
0,0
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
875 779,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
875 779,8
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға

35 624,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
3 185,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
7 197,3
На социальную поддержку пожилых людей
9 287,1
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 232 846,6
На ремонт автомобильных дорог
39 002,8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
1 121 561,0
На обеспечение льготного проезда
675,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
39 898,4
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
31 709,4
На ремонт привокзальных территорий
0,0
Целевые трансферты на развитие
875 779,8
Отдел строительства района (города областного значения)
875 779,8
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах

230 868,8
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
477 355,7
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
0,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
25 677,5
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
141 877,8
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8С-48/3-25 шешіміне
4-қосымша
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы

230 868,8
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
477 355,7
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
0,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
25 677,5
На развитие теплоэнергетической системы
141 877,8
Приложение 4
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 23 декабря 2025 года
№ 8С-48/3-25
Приложение 6
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 23 декабря 2024 года

№ 8С-34/2-24 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
1 443 869,9
Нысаналы ағымды трансферттер
1 443 869,9
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
91 435,3
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
29 123,0
Қызметтік автокөлікті сатып алуға
30 000,0
Әкім аппараты ғимаратының шатырын жөндеуге
17 388,9
Әкім аппаратын орналастыру үшін ғимарат сатып алуға
9 000,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық № 8С-48/3-25№ 8С-48/3-25қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
985,0
Әкімдердің біліктілікті арттыру курстарына іссапар шығыстарына
3 090,4
Штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеуге
1 848,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 352 434,6
Автомобиль жолдарын жөндеуге
39 002,8
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 121 561,0
Автомобиль жолдарын жөндеу сапасына сараптама жүргізуге
2 516,9
Тұрғын үйлердің аумақтарын абаттандыруға
57 177,8
Габаритті емес қоқыстарды жинауға және әкетуге
7 832,9
Көше жарығын жөндеуге
60 891,6
Ескерткішті жөндеуге
3 523,0
Жол қоршауын дайындауға және орнатуға
15 705,6
Автожолдарға шұңқырлы жөндеу жүргізуге
40 480,0
Абаттандыруды жүргізуге (жабдық сатып алуға)
806,0
Автомобиль жолдарын қысқы күтіп ұстауға
1 500,0
Жол белгілерін жаңартуға
1 437,0

№ 8С-34/2-24
Целевые трансферты на 2025 год бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов
Наименование
Всего, тысяч тенге
Всего
1 443 869,9
Целевые текущие трансферты
1 443 869,9
Аппарат акима района (города областного значения)
91 435,3
На оплату труда государственных служащих
29 123,0
На приобретение служебного автомобиля
30 000,0
На ремонт кровли здания аппарата акима
17 388,9
На приобретение здания для размещения аппарата акима
9 000,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
985,0
На командировочные расходы акимов на курсы повышения квалификации
3 090,4
На оплату труда внештатных работников
1 848,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 352 434,6
На ремонт автомобильных дорог
39 002,8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 121 561,0
На проведение экспертизы качества ремонта автомобильных дорог
2 516,9
На благоустройство территорий жилых домов
57 177,8
На сбор и вывоз негабаритного мусора
7 832,9
На ремонт уличного освещения
60 891,6
На ремонт памятника
3 523,0
На изготовление и установку дорожного ограждения
15 705,6
На проведение ямочного ремонта автодорог
40 480,0
На проведение благоустройства (приобретение оборудования)
806,0
На зимнее содержание автомобильных дорог
1 500,0
На обновление дорожной разметки
1 437,0