2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С35-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабының 3-тармағына, 91-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 110 791,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 578 208,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 461,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 715,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 511 407,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 110 791,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 796,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 250,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 454,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 796,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 796,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 43 250,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 454,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2026 жылға 482 330,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық және ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің (бюджеттік субвенциялардың) көлемі 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін, соның ішінде:
2026 жылы – 117 155,0 мың теңге;
2027 жылы – 115 615,0 мың теңге;
2028 жылы – 113 459,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 43 250,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. Аудандық бюджетте елді мекендерде әлеуметтік, инженерлік және көлік инфрақұрылымы бойынша ағымдағы іс-шараларды іске асыруға қаржыландырудың ең аз көлемі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес көзделгені ескерілсін.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 8С35-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 7, пунктом 1 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 110 791,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 578 208,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 461,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 715,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 511 407,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 110 791,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 796,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 250,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 454,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 796,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 796,0 тысяч тенге:
поступление займов – 43 250,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 454,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2026 год в сумме 482 330,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы трансфертов общего характера (бюджетных субвенций) между районным и бюджетами сельских округов и сел на 2026-2028 годы, согласно приложению 4, в том числе:
2026 год – 117 155,0 тысяч тенге;
2027 год – 115 615,0 тысяч тенге;
2028 год – 113 459,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 43 250,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены минимальные объемы финансирования на реализацию текущих мероприятий по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре в населенных пунктах согласно приложению 6 к настоящему решению.

7. 2026 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 7-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі борышты өтеу сомасы 13 454,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Жергілікті атқарушы органның 2026 жылға арналған резерві 14 564,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 8С35-2 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

7. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 7.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 13 454,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 14 564,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К. Шинтемиров
Приложение 1
к решению Егиндыкольского районного
маслихата от 19 декабря 2025 года № 8С35-2
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

26,0
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 449,0
06
451
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
40 711,0
06
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
15 793,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 500,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
21 500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
271 456,0
08
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
271 456,0
08
478
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 431,0
08
478
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 001,0
08
478
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17 201,0
08
478
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
41 932,0
08
478
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
14 021,0
08
478
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
123 032,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
306,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 532,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
58 106,0
10
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 248,0
10
459
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6 248,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 894,0
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
5 894,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
45 964,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

26,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 449,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
40 711,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
15 793,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 500,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
21 500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
271 456,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
271 456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
52 431,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 001,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17 201,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
41 932,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
14 021,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
123 032,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
306,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 532,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
58 106,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 248,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6 248,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 894,0
071
Мероприятия по охране окружающей среды
5 894,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
45 964,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства

53 731,0
01
459
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
280,0
01
459
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
73,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 171,0
13
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 183 112,0
13
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 057,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 131 055,0
02
Қорғаныс
5 844,0
02
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 844,0
02
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 271,0
02
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 418,0
02
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
155,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
113 320,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 320,0
06
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 556,0
06
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 753,0
06
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
121,0
06
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19 557,0
06
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
523,0
06
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
26,0
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 487,0
06
451
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
43 297,0
06
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

53 731,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
280,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
73,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 171,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 183 112,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
52 057,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 131 055,0
02
Оборона
5 844,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 844,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 271,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 418,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
155,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
113 320,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 320,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 556,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 753,0
006
Оказание жилищной помощи
121,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19 557,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
523,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
26,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 487,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
43 297,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью