2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С35-2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабының 3-тармағына, 91-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 162 576,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 628 208,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 461,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 715,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 513 192,9 мың теңге;
2) шығындар – 1 163 178,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 796,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 250,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 454,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 397,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 397,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 43 250,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 454,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 601,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 17.02.2026 № 8С37-2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2026 жылға 482 330,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық және ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің (бюджеттік субвенциялардың) көлемі 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін, соның ішінде:
2026 жылы – 117 155,0 мың теңге;
2027 жылы – 115 615,0 мың теңге;
2028 жылы – 113 459,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 43 250,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. Аудандық бюджетте елді мекендерде әлеуметтік, инженерлік және көлік инфрақұрылымы бойынша ағымдағы іс-шараларды іске асыруға қаржыландырудың ең аз көлемі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес көзделгені ескерілсін.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 8С35-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 7, пунктом 1 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 162 576,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 628 208,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 461,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 715,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 513 192,9 тысяч тенге;
2) затраты – 1 163 178,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 796,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 250,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 454,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 397,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 397,3 тысяч тенге:
поступление займов – 43 250,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 454,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 601,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 17.02.2026 № 8С37-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2026 год в сумме 482 330,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы трансфертов общего характера (бюджетных субвенций) между районным и бюджетами сельских округов и сел на 2026-2028 годы, согласно приложению 4, в том числе:
2026 год – 117 155,0 тысяч тенге;
2027 год – 115 615,0 тысяч тенге;
2028 год – 113 459,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 43 250,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены минимальные объемы финансирования на реализацию текущих мероприятий по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре в населенных пунктах согласно приложению 6 к настоящему решению.

7. 2026 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 7-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі борышты өтеу сомасы 13 454,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Жергілікті атқарушы органның 2026 жылға арналған резерві 14 564,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 8С35-2 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет

7. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 7.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 13 454,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 14 564,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К. Шинтемиров
Приложение 1
к решению Егиндыкольского районного
маслихата от 19 декабря 2025 года № 8С35-2
Районный бюджет на 2026 год

26,0
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 449,0
06
451
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
40 711,0
06
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
15 793,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 500,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
21 500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
274 537,0
08
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
274 537,0
08
478
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 688,0
08
478
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 001,0
08
478
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17 201,0
08
478
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
41 932,0
08
478
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
14 021,0
08
478
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
126 856,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
306,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 532,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60 528,9
10
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 248,0
10
459
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6 248,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 894,0
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
5 894,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
48 386,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

26,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 449,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
40 711,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
15 793,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 500,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
21 500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
274 537,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
274 537,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
51 688,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 001,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17 201,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
41 932,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
14 021,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
126 856,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
306,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 532,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
60 528,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 248,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6 248,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 894,0
071
Мероприятия по охране окружающей среды
5 894,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
48 386,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства