Атбасар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С 24/2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 маусымдағы № 8С 29/2 шешімі
Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С 24/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205471 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7-бабының 1-тармағының, 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-косымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 914 437,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 787 719,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 379,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 737,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 062 601,6 мың теңге;
2) шығындар – 12 184 790,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -59 416,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 280,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -210 936,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 210 936,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 864,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 117 019,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 320 091,9 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 31 213,2 мың теңге сомада бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық мәслихатының төрағасы Н.Рахимов
Атбасар аудандық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 8С 24/2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 24 июня 2025 года № 8С 29/2
Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 8С 24/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 205471) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 914 437,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 787 719,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 379,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 737,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 062 601,6 тысяча тенге;
2) затраты – 12 184 790,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -59 416,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 7 864,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 67 280,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -210 936,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 210 936,3 тысяч тенге:
поступление займов – 7 864,0 тысячи тенге;
погашение займов – 117 019,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 320 091,9 тысяча тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 31 213,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Атбасарского районного маслихата Н.Рахимов
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного
маслихата

9 062 601,6
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
326 724,0
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
326 724,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
8 735 877,6
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
8 735 877,6
Функционалдық топ
Сома,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
12 184 790,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 310 709,3
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
50 748,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50 748,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
354 569,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
282 406,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 743,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
66 419,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66 811,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 296,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 515,2
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 000,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
45 042,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 575,5
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
466,6
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57 946,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 906,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 040,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
735 592,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 134,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
399 656,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

9 062 601,6
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
326 724,0
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
326 724,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
8 735 877,6
2
Трансферты из областного бюджета
8 735 877,6
Функциональная группа
Сумма, тысячи тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
12 184 790,0
01
Государственные услуги общего характера
1 310 709,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
50 748,2
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
50 748,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
354 569,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
282 406,5
003
Капитальные расходы государственного органа
5 743,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
66 419,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66 811,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63 296,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 515,2
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 000,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
45 042,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
44 575,5
007
Капитальные расходы государственного органа
466,6
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
57 946,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
56 906,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 040,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
735 592,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
108 134,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
399 656,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

227 800,5
02
Қорғаныс
92 265,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
92 265,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 048,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
49 841,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
26 376,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
859 650,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
836 650,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 064,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 404,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
224 832,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166 727,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 531,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88 609,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
156 307,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16 439,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
78 936,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

227 800,5
02
Оборона
92 265,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
92 265,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 048,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
49 841,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
26 376,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
859 650,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
836 650,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82 064,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 404,0
005
Государственная адресная социальная помощь
224 832,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166 727,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 531,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88 609,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
156 307,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16 439,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
78 936,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
23 000,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

176 792,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, оның ішінде:
24 736,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
23 083,0
ментальді бұзушылықтары бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
1 653,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
150 932,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру

176 792,0
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
24 736,0
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
23 083,0
санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями
1 653,0
Выплата государственной адресной социальной помощи
150 932,0
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

1 124,0
Бюджеттік кредиттер
7 864,0
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
7 864,0
Атбасар аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 25 маусымдағы
№ 8C 29/2 шешіміне
3-қосымша
Атбасар аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8С 24/2 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Дамуға нысаналы трансферттер
353 047,0
Новосельское ауылындағы су құбырлары желілерін реконструкциялау

1 124,0
Бюджетные кредиты
7 864,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
7 864,0
Приложение 3 к решению
Атбасарского районного
маслихата
от 25 июня 2025 года
№ 8C 29/2
Приложение 5 к решению
Атбасарского районного
маслихата
от 23 декабря 2024 года
№ 8С 24/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысячи тенге
Целевые трансферты на развитие
353 047,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Новосельское

83 789,0
Магдалиновка және Хрящевка ауылдарында су құбырлары желілерінің құрылысы
26 610,0
Родионовка мен Калиновка ауылдарында су құбырлары желілерінің құрылысы
55 899,0
Атбасар қаласында спорт кешенін салу, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу
20 500,0
Атбасар қаласындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйлерге кварталішілік жолдарын салу (2 км)
156 249,0
Атбасар қаласында жылумен жабдықтау желілерін салу 2-кезек, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу
10 000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 000 886,6
"Атбасар су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
79 500,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек, оның ішінде:
11 757,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
5 800,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 180,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
2 064,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу
2 713,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге, оның ішінде:
81 028,0
зейнеткерлерді санаториялық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
81 028,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
124 326,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
65 732,6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
57 700,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтар үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
19 404,0
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құру және ұстау
16 439,0
Атбасар аудандық мәдениет үйі мен Атбасар орталықтандырылған аудандық кітапханасын ұстауға
545 000,0

83 789,0
Строительство водопроводных сетей в сҰлах Магдалиновка и Хрящевка
26 610,0
Строительство водопроводных сетей в селе Родионовка и Калиновка
55 899,0
Разработка проектно-сметной документации, строительство спортивного комплекса в городе Атбасар
20 500,0
Строительство внутриквартальных дорог к пяти стоквартирным жилым домам (2 км) в городе Атбасар
156 249,0
Разработка проектно-сметной документации, строительство сетей теплоснабжения 2 очередь в городе Атбасар
10 000,0
Целевые текущие трансферты
1 000 886,6
На укрепление материально-технической базы предприятия государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Атбасар су"
79 500,0
Социальная помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
11 757,0
единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
5 800,0
выплата единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
1 180,0
выплата единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
2 064,0
возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
2 713,0
На социальную поддержку пожилых людей, в том числе:
81 028,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение пенсионеров
81 028,0
Социальное обеспечение лиц с инвалидностью
124 326,0
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
65 732,6
Выплата государственной адресной социальной помощи
57 700,0
Приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
19 404,0
Создание и содержание центров по поддержке семей
16 439,0
На содержание Атбасарского районного Дома культуры и Атбасарской центральной районной библиотеки
545 000,0