2026-2028 жылдарға арналған Аршалы ауданының кенттерінің, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 46/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 286 315,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 286 055,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 260,0 мың теңге;
2) шығындар – 286 315,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 258,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 126,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 632,0 мың теңге;
2) шығындар – 67 258,0 мың теңге;
3) бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 192,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 37 587,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 605,0 мың теңге;
2) шығындар – 64 192,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Анар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 296,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 746,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 550,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 296,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах поселков, сельских округов Аршалынского района на 2026-2028 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2025 года № 46/2
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 286 315,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 286 055,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 260,0 тысяч тенге;
2) затраты – 286 315,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 67 258,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 126,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 632,0 тысячи тенге;
2) затраты – 67 258,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 64 192,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37 587,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 605,0 тысяч тенге;
2) затраты – 64 192,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 46 296,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 746,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 550,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 296,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Берсуатского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:

1) кірістер – 55 342,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 428,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 914,0 мың теңге;
2) шығындар – 55 342,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Түрген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 442,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 225,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 217,0 мың теңге;
2) шығындар – 48 442,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Константинов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 458,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 620,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 455,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 383,0 мың теңге;
2) шығындар – 65 458,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
8. 2026-2028 жылдарға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 499,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 808,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 691,0 мың теңге;
2) шығындар – 47 499,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
9. 2026-2028 жылдарға арналған Елтоқ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26, 27 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 107 110,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 107 110,0 мың теңге;
2) шығындар – 107 110,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
10. 2026-2028 жылдарға арналған Арнасай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29, 30 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 55 342,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 428,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 914,0 тысяч тенге;
2) затраты – 55 342,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа Турген на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 48 442,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 225,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 217,0 тысяч тенге;
2) затраты – 48 442,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Константиновского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 65 458,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 620,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 455,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 383,0 тысяч тенге;
2) затраты – 65 458,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 47 499,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 808,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 691,0 тысяча тенге;
2) затраты – 47 499,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет сельского округа Елтоқ на 2026-2028 годы, согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 107 110,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 107 110,0 тысяч тенге;
2)затраты – 107 110,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет сельского округа Арнасай на 2026-2028 годы, согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:

1) кірістер – 43 577,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 353,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 224,0 мың теңге;
2) шығындар – 43 577,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
11. 2026-2028 жылдарға арналған Сараба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 551,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 609,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 942,0 мың теңге;
2) шығындар – 48 551,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
12. 2026-2028 жылдарға арналған Бұлақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35, 36 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 929,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 525,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 404,0 мың теңге;
2) шығындар – 52 929,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
13. 2026-2028 жылдарға арналған Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 37, 38, 39 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 924,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 883,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 041,0 мың теңге;
2) шығындар – 47 924,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
14. 2026-2028 жылдарға арналған Жібек жолы кентінің бюджеті тиісінше 40, 41, 42 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 222 378,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 202 378,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 000,0 мың теңге;
3) шығындар – 222 378,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
15. 2026-2028 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеті түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен 437 603,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

1) доходы – 43 577,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 353,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 27 224,0 тысяч тенге;
2) затраты – 43 577,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Сарабинского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 48 551,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 609,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 942,0 тысячи тенге;
2) затраты – 48 551,0 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
12. Утвердить бюджет Булаксайского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 52 929,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 525,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 404,0 тысячи тенге;
2) затраты – 52 929,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2025-2028 годы, согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 47 924,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 883,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 40 041,0 тысяча тенге;
2) затраты – 47 924,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет поселка Жибек жолы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 40, 41, 42 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 222 378,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 202 378,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 000,0 тысяч тенге;
4) затраты – 222 378,0 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
15. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселков, сельских округов на 2026-2028 годы предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 437 603,0 тысячи тенге, в том числе:

Ижев ауылдық округіне – 46 632,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 26 605,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 37 550,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 50 914,0 мың теңге;
Түрген ауылдық округіне – 33 217,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 50 383,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округіне – 37 691,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 27 224,0 мың теңге;
Сараба ауылдық округіне – 42 942,0 мың теңге;
Бұлақсай ауылдық округіне – 44 404,0 мың теңге;

Ижевскому сельскому округу – 46 632,0 тысячи тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 26 605,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 37 550,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 50 914,0 тысяч тенге;
сельскому округу Турген – 33 217,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу – 50 383,0 тысячи тенге;
Михайловскому сельскому округу – 37 691,0 тысяча тенге;
сельскому округу Арнасай – 27 224,0 тысячи тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 42 942,0 тысячи тенге;
Булаксайскому сельскому округу – 44 404,0 тысячи тенге;