Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 қыркүйектегі № 40/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 646 605,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 628 499,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 117,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 905 989,0 мың теңге;
2) шығындар – 14 021 334,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 195,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 178 906,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 711,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 437 924,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 437 924,7 мың теңге";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджеті түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен 730 996,0 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 187 913,0 мың теңге;
Ижевск ауылдық округіне – 48 919,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 80 348,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 34 266,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 321,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 33 324,0 мың теңге;
Берсуат ауылдық округіне – 51 826,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 42 026,0мың теңге;
Константин ауылдық округіне – 57 216,0 мың теңге;
Түрген ауылдық округіне – 44 614,0 мың теңге;
Бұлақсай ауылдық округіне – 50 957,0 мың теңге;
Сараба ауылдық округіне – 37 241,0 мың теңге;
Михайловка ауылдық округіне – 36 025,0 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1, 6–қосымшалары осы шешімнің 1, 2 –қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 29/2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 3 сентября 2025 года № 40/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 29/2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 13 646 605,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 628 499,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 117,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 905 989,0 тысяч тенге;
2) затраты – 14 021 334,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 195,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 178 906,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 115 711,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 437 924,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 437 924,7 тысячи тенге";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2025 год предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 730 996,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 187 913,0 тысяч тенге;
Ижевскому сельскому округу – 48 919,0 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 80 348,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 34 266,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 321,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 33 324,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 51 826,0 тысяч тенге;
сельскому округу Елтоқ – 42 026,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу – 57 216,0 тысяч тенге;
сельскому округу Турген – 44 614,0 тысяч тенге;
Булаксайскому сельскому округу – 50 957,0 тысяч тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 37 241,0 тысяча тенге;
Михайловскому сельскому округу – 36 025,0 тысяч тенге;
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

460 300,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
454 100,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
66 589,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
181 522,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 910,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
137 589,2
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
65 890,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 200,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6 200,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 177,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55 177,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 963,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
617,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
880,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 717,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 284 119,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 116 329,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 751,1
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3 751,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 112 578,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

460 300,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
454 100,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
66 589,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
181 522,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 910,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
137 589,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
65 890,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 200,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 200,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 177,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55 177,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 963,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
617,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
880,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 717,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 284 119,1
1
Жилищное хозяйство
3 116 329,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 751,1
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 751,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 112 578,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры

1 175 731,2
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 142 843,8
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
879 252,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
20 350,0
Анар станциясындағы спорттық ойын алаңын орнатуға
1 000,0
Анар ауылдық округінің қысқы кезеңінде кентішілік жолдарды ұстауға
1 000,0
Аршалы кентіндегі көшені жарықтандыру және энергия шығыны үшін ақы төлеуге
10 000,0
Аршалы кентінің 1 шағын ауданында саябақ пен үй маңындағы аумақтарды жайластыруға
10 000,0
Аршалы кентінің көше жарықтандыру шамдарын ағымдағы жөндеуге
50 589,7
Ижев ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге сметалық құжаттама дайындауға
3 382,7
Михайлов ауылында спорттық ойын алаңын дайындауға
1 000,0
Аршалы кентінің Наурыз мейрамын мерекелеуге арналған іс шараларды өткізуге
3 000,0
Түрген ауылдық округі үшін көше жарықтандыру шамдарын сатып алуға және орнатуға
2 000,0
Қостомар ауылында спорттық ойын алаңын дайындауға және орнатуға
10 452,0
Бұлақсай ауылдық округінде қарды тазарту және шығаруға
4 000,0
Бабатай станциясының көше жарығын ағымдағы жөндеуге
8 000,0
Арнасай ауылдық округінде қарды тазалау және шығаруға
4 000,0
Берсуат ауылында спорттық ойын алаңын орнатуға
1 000,0
Жібек жолы ауылдық округіндегі бөгетті әкетуге және тазартуға
100 000,0
Сараба станциясындағы таза су резервуарларын ағымдағы жөндеуге
7 137,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін су сорғысын сатып алуға
1 180,0
Михайлов ауылдық округі әкімі аппаратының рұқсат етілмеген қоқыс үйіндісін әкетуге
3 500,0
Сараба ауылдық округі әкімі аппаратының жазғы кезеңде жолдарды ұстауға (грейдерлеу және қиыршық тас себу)
2 000,0
Ақбұлақ ауылдық округінің Ақтасты ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеу
4 256,0
Ижевска ауылдық округінің Шоптыкөл станциясының кентішілік жолдарын толтыру
15 744,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала)әкімінің аппараты
32 887,4
Сараба ауылдық округі әкімі аппараты үшін алғаш рет мемлекеттік қызметке қабылданған бас маманның еңбекақы төлеу қорына, іссапар шығыстарына және оқу ақысына
3 699,0
Сараба ауылдық округі әкімі аппараты үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
5 818,0
Бірсуат ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының қасбетін ағымдағы жөндеуге
11 956,0
Түрген ауылдық округі әкімі аппараты үшін іссапар шығыстарын төлеуге
541,2
Түрген ауылдық округі үшін мемлекеттік қызметшілерді оқытуға ақы төлеуге

1 175 731,2
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 142 843,8
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь Аршалынского района
879 252,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
20 350,0
На устройство спортивной игровой площадки на станции Анар
1 000,0
На содержание внутрипоселковых дорог в зимний период Анарского сельского округа
1 000,0
На оплату за уличное освещение и энергопотери в поселке Аршалы
10 000,0
На обустройство парка и придомовых территорий 1 микрорайона поселка Аршалы
10 000,0
Текущий ремонт светильников уличного освещения поселка Аршалы
50 589,7
На изготовление сметной документации на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Ижевское
3 382,7
На изготовление спортивной игровой площадки в селе Михайловка
1 000,0
На проведения мероприятий посвященных празднованию Наурыз мейрамы в поселке Аршалы
3 000,0
На приобретение и установку ламп уличного освещения для сельского округа Турген
2 000,0
На изготовление и установку спортивной игровой площадки в селе Костомар
10 452,0
На очистку и вывоз снега в Булаксайском сельском округе
4 000,0
На текущий ремонт уличного освещения станции Бабатай
8 000,0
На очистку и вывоз снега в сельском округе Арнасай
4 000,0
На устройство спортивной игровой площадки в селе Берсуат
1 000,0
На вывоз и очистку снега в сельском округе Жибек жолы
100 000,0
На текущий ремонт резервуаров чистой воды на ст.Сараба
7 137,0
На приобретение водяного насоса для аппарата акима Анарского сельского округа
1 180,0
На вывоз несанкционированной свалки аппарата акима Михайловского сельского округа
3 500,0
На содержание дорог в летний период (грейдерование и подсыпка щебнем) аппарата акима Сарабинского сельского округа
2 000,0
Текущий ремонт уличного освещения с.Актасты Акбулакского сельского округа
4 256,0
Отсыпка внутрипоселковых дорог станции Шептыкуль Ижевского сельского округа
15 744,0
Аппарат акима района (города областного значения)
32 887,4
На фонд оплаты труда, командировочные расходы и оплату за обучение главного специалиста впервые принятого на государственную службу для аппарата акима Сарабинского сельского округа
3 699,0
На приобретение служебного автотранспорта для аппарата акима Сарабинского сельского округа
5 818,0
На текущий ремонт фасада административного здания аппарата акима Берсуатского сельского округа
11 956,0
На выплату командировочных расходов для аппарата акима сельского округа Турген
541,2
На оплату обучения государственных служащих для сельского округа Турген

456,9
Бңрсуат ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының терезелерін ағымдағы жөндеуге
10 416,3

456,9
На текущий ремонт окон административного здания аппарата акима Берсуатского сельского округа
10 416,3