2026-2028 жылдарға арналған Ақкөл ауданы Ақкөл қаласының бюджеті туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № С 52-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақкөл ауданының Ақкөл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 409 611,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 399 611,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 10 000 мың теңге;
2) шығындар – 409 611,0 мың теңге;

О бюджете города Акколь Аккольского района на 2026-2028 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2025 года № С 52-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Акколь Аккольского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 409 611,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 399 611,0 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 10 000,0 тысяч тенге;
2) затраты – 409 611,0 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.
2. 2028 жылға арналған Ақкөл ауданы Ақкөл қаласы бюджетінің шығындарының құрамында аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Ақкөл ауданы Ақкөл қаласы әкімінің шешімімен айқындалады.

3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в составе расходов бюджета города Акколь Аккольского района на 2028 год, предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется решением акима города Акколь Аккольского района.