2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № С 51-1 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 7-бабы 1-тармағының, 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 108 997,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 527 189,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 028,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 100 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 445 780,1 мың теңге;
2) шығындар – 5 323 357,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9 502,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 798,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -223 862,5 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 223 862,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 10.03.2026 № С 55-1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға 280 191,0 мың теңге сомасында белгіленсін:
Азат ауылы 24 371,0 мың теңге;
Еңбек ауылдық округі 35 110,0 мың теңге;
Жалғызқарағай ауылдық округі 41 660,0 мың теңге;
Қарасай ауылдық округі 29 272,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округі 40 754,0 мың теңге;
Наумов ауылдық округі 35 168,0 мың теңге;
Новорыбин ауылдық округі 29 729,0 мың теңге;
Урюпин ауылдық округі 44 127,0 мың теңге.
3. Ақкөл қаласының бюджетінен 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджетке тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға 40 000,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 2026 жылға 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарында осы шешімнің 10-қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № С 51-1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 108 997,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 527 189,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 028,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 445 780,1 тысяч тенге;
2) затраты – 5 323 357,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 502,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 798,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223 862,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 862,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 10.03.2026 № С 55-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 года в сумме 280 191,0 тысяч тенге:
село Азат 24 371,0 тысяч тенге;
Енбекский сельский округ 35 110,0 тысяча тенге;
Жалгызкарагайский сельский округ 41 660,0 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ 29 272,0 тысяч тенге;
Кенесский сельский округ 40 754,0 тысяч тенге;
Наумовский сельский округ 35 168,0 тысяч тенге;
Новорыбинский сельский округ 29 729,0 тысяч тенге;
Урюпинский сельский округ 44 127,0 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из бюджета города Акколь в районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 года в сумме 40 000,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
5. Учесть в расходах районного бюджета объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 10 к настоящему решению.

6. Аудандық бюджет шығыстарында вокзал маңы аумақтарын жөндеуге қаржыландырудың ең аз көлемі осы шешімнің 11-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
7. Аудандық бюджет шығыстарында әлеуметтік, инженерлік және көлік инфрақұрылымы бойынша ағымдағы іс-шараларды іске асыруға қаржыландырудың ең аз көлемі осы шешімнің 12-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
Әлеуметтік, инженерлік және көлік инфрақұрылымы бойынша ағымдағы іс-шараларды іске асыруға қаржыландырудың ең аз көлемін бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер осы шешімнің 13-қосымшасына сәйкес көзделгені ескерілсін.

6. Учесть в расходах районного бюджета минимальные объемы финансирования на ремонт привокзальной территорий, согласно приложению 11 к настоящему решению.
7. Учесть в расходах районного бюджета минимальные объемы финансирования на реализацию текущих мероприятий по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре согласно приложению 12 к настоящему решению.
Распределение минимальных объемов финансирования на реализацию текущих мероприятий по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре определяется постановлением акимата района.
8. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 13 к настоящему решению.

9. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер осы шешімнің 14-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне 15-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.

9. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026-2028 годы целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 14 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
9-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год, предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов согласно приложению 15.

Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 10.03.2026 № С 55-1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу 7 798,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақкөл аудандық мәслихатының төрағасы С.Абаханов
Ақкөл аудандық мәслихатының

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 10.03.2026 № С 55-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 7 798,0 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Аккольского районного маслихата С. Абаханов
Приложение 1
к решению Аккольского
районного маслихата

240,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
234 204,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
232 372,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 832,6
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
50 627,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 367,6
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
260,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
293 787,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 137,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 555,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 051,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
4 500,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
179 544,2
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
35 655,4
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 514,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
141,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
42 116,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 116,1
02
Қорғаныс
31 579,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31 579,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 855,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 453,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 271,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

240,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
234 204,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
232 372,1
003
Капитальные расходы государственного органа
1 832,6
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
50 627,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
50 367,6
007
Капитальные расходы государственного органа
260,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
293 787,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
106 137,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 555,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 051,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
4 500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
179 544,2
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
35 655,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
35 514,4
003
Капитальные расходы государственного органа
141,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
42 116,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
42 116,1
02
Оборона
31 579,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31 579,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 855,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 453,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 271,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

551 770,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
539 588,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 208,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 085,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 702,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
123 569,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 051,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 514,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 137,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
68 295,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
17 615,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
105 643,7
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
580,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
25 315,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
82 215,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 159,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 182,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 182,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
243 561,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
105 559,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

551 770,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
539 588,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 208,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 085,0
005
Государственная адресная социальная помощь
16 702,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
123 569,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 051,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 514,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 137,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
68 295,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
17 615,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
105 643,7
021
Капитальные расходы государственного органа
580,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
25 315,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
82 215,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 159,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 182,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 182,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
243 561,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
105 559,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

4 182,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33 796,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
17 615,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
106 320,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
27 424,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
54 180,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 182,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 182,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
653 050,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
85 551,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 445,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
37 106,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
567 499,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 138,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
290 742,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
124 262,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
21 418,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 724,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
105 215,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

4 182,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33 796,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
17 615,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
106 320,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
27 424,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
54 180,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 182,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 182,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
653 050,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
85 551,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
36 445,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 106,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
567 499,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
23 138,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
290 742,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
124 262,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
21 418,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 724,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
105 215,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения