Аумақтық қорғаныс саласында тексерулерді тағайындау туралы актілерді есепке алу журналын жүргізу ережесімен оның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 1237 бұйрығы
"Қазақстан Республикасының аумақтық қорғанысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тексерулерді тағайындау туралы актілерді есепке алу журналын жүргізу ежересі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес аумақтық қорғаныс саласында тексерулерді тағайындау туралы актілерді есепке алу журналының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Аумақтық қорғаныс департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiн жүргiзу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі авиация генерал-лейтенанты
Д. Қосанов
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғанысминистрінің
2025 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 1237 бұйрығымен
бекітілген
Аумақтық қорғаныс саласында тексерулерді тағайындау туралы актілерді есепке алу журналын жүргізу ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Аумақтық қорғаныс саласында тексерулерді тағайындау туралы актілерді есепке алу журналын жүргізу ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Қазақстан Республикасының аумақтық қорғанысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил ведения и формы журнала учета актов о назначении проверок в сфере территориальной обороны
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 сентября 2025 года № 1237
В соответствии с пунктом 4 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О территориальной обороне Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые к настоящему приказу:
1) Правила ведения журнала учета актов о назначении проверок, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму журнала учета актов о назначении проверок в сфере территориальной обороны, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту территориальной обороны Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течении пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней после дня первого официального опубликования настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-лейтенант авиации
Д. Косанов
Приложение 1
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 9 сентября 2025 года № 1237
Правила ведения журнала учета актов о назначении проверок в сфере территориальной обороны
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения журнала учета актов о назначении проверок в сфере территориальной обороны (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О территориальной обороне Республики Казахстан".

2. Ереже тексерулерді тағайындау туралы актілерді есепке алу журналын (бұдан әрі – Есепке алу журналы) жүргізуді айқындайды, ол есепке алу журналын ресімдеуді және толтыруды қамтиды.
2-тарау. Қорғаныс саласында тексерулерді тағайындау туралы актілерді есепке алу журналын жүргізу ережесі
3. Есепке алу журналын аумақтық қорғаныс саласындағы уәкілетті орган толтырады.
4. Есепке алу журналы қағаз жеткізгіште жүргізіледі, нөмірленеді, тігіледі және оны жүргізуге тағайындалған жауапты адамның қолтаңбасымен және уәкілетті органның мөрімен (бар болса) куәландырылады.
5. Оған жазу толық, анық, ұқыпты жазылады, түзетулер мен қателерге жол берілмейді. Қате жазылған жазуды жауапты адам ескертіп, қолтаңбасымен куәландырады.
6. 1-бағанда аумақтық қорғаныс саласындағы әрбір тексеру актісі үшін реттік нөмір көрсетіледі.
7. 2-бағанда журналды толтыру күні көрсетіледі.
8. 3-бағанда аумақтық қорғаныс саласындағы тексеруді тағайындау туралы актінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. 4-бағанда аумақтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органның атауы көрсетіледі.
10. 5-бағанда аумақтық қорғаныс саласындағы тексеруді жүргізуге уәкілетті адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіледі.

2. Правила определяют порядок ведения журнала учета актов о назначении проверок (далее – Журнал учета), которые включают его оформление и заполнение .
Глава 2. Порядок ведения журнала учета актов о назначении проверок в сфере территориальной обороны
3. Уполномоченный орган в сфере территориальной обороны заполняет журнал учета.
4. Журнал учета введется на бумажном носителе, пронумеровывается, прошнуровывается и заверяется подписью ответственного лица, назначенным за его ведение и печатью (при наличии) уполномоченного органа в сфере территориальной обороны.
5. Записи в него вносятся полно, четко, аккуратно, исправления и подчистки не допускаются. Ошибочные записи оговариваются и заверяются подписью ответственного лица.
6. В графе 1 указывается порядковый номер для каждого акта проверки в сфере территориальной обороны.
7. В графе 2 указывается дата заполнения журнала.
8. В графе 3 указывается дата и номер акта о назначении проверки в сфере территориальной обороны.
9. В графе 4 указывается наименование уполномоченного органа в сфере территориальной обороны.
10. В графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), уполномоченного (уполномоченных) на проведение проверки в сфере территориальной обороны.