Астана қаласының атаусыз көшесіне атау беру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 26 маусымдағы № 511-1928 және Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 27 маусымдағы № 304/39-VIII бірлескен қаулысы және шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы ономастика комиссиясының 2025 жылғы 16 сәуірдегі, Республикалық ономастикалық комиссиясының 2025 жылғы 20 маусымдағы қорытындыларының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының "Нұра" ауданы бойынша:
Тұран даңғылынан басталып, Қабанбай батыр даңғылында аяқталатын, "Астана Арена" спорт кешені мен "Сарыарқа" республикалық велотрегінің арасында орналасқан атаусыз көшеге Месроп Маштоц көшесі атауы берілсін.
2. "Астана қаласының Тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі ______________ Ж. Қасымбек
Астана қаласы мәслихатының төрағасы ____________Т. Зейнұлқабден

О присвоении наименования безымянной улице города Астаны
Совместное постановление акимата города Астаны от 26 июня 2025 года № 511-1928 и решение маслихата города Астаны от 27 июня 2025 года № 304/39-VIII
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании заключений ономастической комиссии города Астаны от 16 апреля 2025 года, Республиканской ономастической комиссии от 20 июня 2025 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Присвоить следующее наименование:
по району "Нұра" города Астаны:
безымянной улице, начинающейся с проспекта Тұран и заканчивающейся на проспекте Қабанбай батыра, расположенной между спортивным комплексом "Астана-Арена" и Республиканским велотреком "Сарыарқа", – улица Месроп Маштоц.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков и архивного дела города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны _______________ Ж. Қасымбек
Председатель маслихата
города Астаны
____________ Т. Зейнұлқабден