Астана қаласында халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 17 қарашадағы № 502-4340 қаулысы
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабы 2-бөлігінің 3) тармақшасына, "Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жатпайтын нормативтік құқықтық актілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 26 маусымдағы № 408 бұйрығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласында 1 мың адамға шаққанда 667 шаршы метр есебінен халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтері бекітілсін.
2. "Астана қаласының Инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулының Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Астана қаласының Инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Әкім Ж. Қасымбек

Об утверждении минимальных нормативов обеспеченности населения торговой площадью в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 17 ноября 2025 года № 502-4340
В соответствии с подпунктом 3) части второй статьи 8 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности", приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 июня 2023 года № 408 "Об утверждении перечня нормативных правовых актов, не подлежащих государственной регистрации в органах юстиции", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить минимальные нормативы обеспеченности населения торговой площадью в городе Астане из расчета 667 квадратных метров на 1 тысячу человек.
2. Государственному учреждению "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города Астаны", в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города Астаны" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
Аким Ж. Қасымбек