Астана қаласының аумағында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 349/46-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 ж. бастап күшіне енеді
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 723 және 726-баптарына сәйкес (бұдан әрі – Салық кодексі) Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Салық кодексінің 726-бабының бірінші бөлігінде белгіленген мөлшерлемені Салық кодексінің 723-бабының 1-тармағында көзделген шарттарға сәйкес келетін Астана қаласының аумағында Қазақстан Республикасының резиденттері – жеке кәсіпкерлері мен заңды тұлғалары үшін 4 пайыз мөлшерінен 3 пайызға дейін төмендету.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді және ресми жариялауға жатады.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации на территории города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 28 ноября 2025 года № 349/46-VIII
Примечание ИЗПИ!
Вступает в силу с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 723 и 726 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс), маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Понизить на территории города Астаны ставку, установленную частью первой статьи 726 Налогового кодекса в размере 4 процентов, до 3 процентов для индивидуальных предпринимателей и юридических лиц – резидентов Республики Казахстан, соответствующих условиям, предусмотренных пунктом 1 статьи 723 Налогового кодекса.
2. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата
города Астаны
Т. Зейнұлқабден