"Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі №221/27-VIII шешіміне өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 13 мамырдағы № 294/37-VIII шешімі. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 373/48 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 26.12.2025 № 373/48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 12-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 221/27-VIII шешіміне мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар" деген 1-бөлімшеде:
1 тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"
1)
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді фазада
Амфотерицин В, инфузия үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ
Ацетилцистеин инъекцияға және ингаляцияға арналған ерітінді
Жеке көтералмау-шылық жағдайында
Пульмозим (Дорназа-альфа), ингаляцияға арналған ерітінді
";
50), 51), 52), 53) 54), 55), 56) тармақшаларымен толықтырылсын:
"
50)
Атипті гемолитикалық уремиялық синдром
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Экулизумаб,
Инфузия ерітінді дайындауға арналған концентраты
51)
Ойық жаралы колит
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Ведолизумаб, инфузия ерітіндіні дайындауға арналған концентрат дайындауға арналған ұнтағы
52)
Крон ауруы
53)
Нейрофиброматоз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Селуметиниб, капсула

О внесении изменения и дополнений в решение маслихата города Астаны от 25 сентября 2024 года № 221/27-VIII "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане, при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата города Астаны от 13 мая 2025 года № 294/37-VIII. Отменено решением маслихата города Астаны от 26 декабря 2025 года № 373/48
Сноска. Отменено решением маслихата города Астаны от 26.12.2025 № 373/48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города города Астаны от 25 сентября 2024 года № 221/27-VIII "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане, при амбулаторном лечении бесплатно" следующие изменение и дополнения:
в приложении к вышеуказанному решению:
в подразделе 1 "Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи":
подпункт 1 изложить в следующей редакции:
"
1)
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Амфотерицин В, порошок для приготовления концентрата для инфузий
Ацетилцистеин, раствор для инъекций и ингаляций
В случае индивидуальной непереносимости
Пульмозим (дорназа альфа), раствор для ингаляций
";
дополнить подпунктами 50), 51), 52), 53) 54), 55), 56)
"
50)
Атипичный гемолитико-уремический синдром
Дети, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Экулизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
51)
Язвенный колит
Дети, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Ведолизумаб, порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
52)
Болезнь Крона
53)
Нейрофиброматоз
Дети, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Селуметиниб, капсулы

54)
Миастения
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Метилпреднизолон, таблетка
Преднизолон, таблетка
Азатиоприн, таблетка
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
55)
Ана мен ұрықтың қанының изосерологиялық үйлесімсіздігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Анти-Д иммуноглобулин, иньекцияга арналған ерітінді
56)
Прадера-Вилли синдромы*
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Соматропин, иньекцияга арналған ерітінді
57)
Стилл ауруы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Канакинумаб, инъекцияға арналған ерітінді
*диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамасына енгізілгеннен кейін.".
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен нен кейін қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден

54)
Миастения
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Метилпреднизолон, таблетка
Преднизолон, таблетка
Азатиоприн, таблетка
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
55)
Изосерологиче-ская несовместимость крови матери и плода
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Анти-Д иммуноглобулин, раствор для инъекций
56)
Синдром Прадера – Вилли*
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Соматропин, раствор для инъекций
57)
Болезнь Стилла
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Канакинумаб, раствор для инъекций
*после включения в клинический протокол диагностики и лечения.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден