2025-2027 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданы Алмаз ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 31-4 шешімі.
Қазақстан "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Алмаз ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 549 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 212 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 36 337 мың теңге;
2) шығындар – 39 177 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 628 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 628 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 628 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 42-4 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Алмаз ауылдық округі бюджетінің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2025 жылға арналған Алмаз ауылдық округі бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 14 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 14 мың теңге.
3-1. Ауылдық бюджетте 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 5 000 мың теңге ескерілсін:

О бюджете Алмазненского сельского округа Чингирлауского района на 2025-2027 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 31-4.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алмазненского сельского округа Чингирлауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 549 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 212 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 36 337 тысяч тенге;
2) затраты – 39 177 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -628 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 628 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 628 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2025 № 42-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет Алмазненского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Алмазненского сельского округа на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 14 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 14 тысяч тенге.
3-1. Учесть в сельском бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 5 000 тысяч тенге:

елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруына – 5 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 42-4 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
4. 2025 жылға арналған Алмаз ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімінің жалпы сомасы 31 323 мың теңге көлемінде белгіленсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№31-4 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған Алмаз ауылдық округінің бюджеті

на освещение улиц населенных пунктов – 5 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2025 № 42-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Предусмотреть в бюджете Алмазненского сельского округа на 2025 год поступления субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 31 323 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 25 декабря 2024 года № 31-4
Бюджет Алмазненского сельского округа на 2025 год