2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 796 793 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 343 289 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 83 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 433 423 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 936 895 мың теңге;
2) шығындар – 12 576 127 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 267 711 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 461 114 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 193 403 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 047 045 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 047 045 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 988 476 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 417 041 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 475 610 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 23.12.2025 № 29-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешемнің 3, 4, 5, 6, 7 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жалпы сомасы 884 728 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 121 113 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 18 125 мың теңге;
санаторлық-курорттық емдеуге – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 970 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 194 244 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Алғабас ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қызылжар ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 20-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 796 793 тысячи тенге:
налоговые поступления – 3 343 289 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 83 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 433 423 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 936 895 тысяч тенге;
2) затраты – 12 576 127 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 267 711 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 461 114 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 193 403 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 047 045 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 047 045 тысяч тенге:
поступление займов – 5 988 476 тысяч тенге;
погашение займов – 1 417 041 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 475 610 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2025 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и согласно пунктов 3, 4, 5, 6, 7 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 884 728 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 121 113 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 18 125 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельной категории гражданских служащих, работников организации, работников казенных предприятии содержащиеся за счет средств государственного бюджета – 6 970 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 194 244 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Алгабас Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Кызылжар Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 342 084 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 7 173 327 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 33 000 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 7 900 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 96 718 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 5 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Магистральное ауылындағы су құбырының құрылысына – 212 595 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылында бірінші қабатында тұрғын емес үй-жайлары бар жеті үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйлер және төрт қабатты алты құрастырмалы монолитті қаңқадан (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) тұрғын үйлердің құрылысына – 4 736 527 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 398 023 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Алғабас ауылындағы су құбырының құрылысына – 115 391 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қызылжар ауылындағы су құбырының құрылысына – 79 388 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы ПДП-3/2 көшесінің жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 168 487 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақсоғым ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 52 652 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Покатиловка ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 33 503 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылының Болашақ шағынауданындағы жолды күрделі жөндеуге – 238 818 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын паспорттауға – 11 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Бекей ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 12 431 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қабылтөбе ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 12 686 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Айтиево ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 12 416 мың теңге;
Әуежай аумағын және Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылынан шығатын бағытты көгалдандыру – 50 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Жаңа Өмір ауылында 780 жер телімдеріне газбен жабдықтау құрылысына – 390 764 мың теңге;

на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 342 084 тысячи тенге;
из областного бюджета в общей сумме 7 173 327 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 33 000 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 7 900 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 96 718 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 5 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Магистральное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 212 595 тысяч тенге;
на строительство семи трехэтажных многоквартирных жилых домов с нежилыми помещениями на первом этаже и шести четырехэтажных многоквартирных жилых домов из сборно-монолитного каркаса (без наружных инженерных сетей и благоустройства) в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 4 736 527 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 398 023 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Алгабас Теректинского района Западно-Казахстанской области – 115 391 тысяча тенге;
на строительство водопровода села Кызылжар Теректинского района Западно-Казахстанской области – 79 388 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице ПДП-3/2 села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (корректировка) – 168 487 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Аксогум Теректинского района Западно-Казахстанской области – 52 652 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Покатиловка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 33 503 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дороги микрорайон Болашак села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 238 818 тысяч тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 11 000 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Бекей Теректинского района Западно-Казахстанской области – 12 431 тысяча тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Кабылтобе Теректинского района Западно-Казахстанской области – 12 686 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Айтиево Теректинского района Западно-Казахстанской области – 12 416 тысяч тенге;
на озеленение территории аэропорта и пути следования от села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге;
на строительство газоснабжения к 780 земельным участкам в селе Жана-Омир Теректинского района Западно-Казахстанской области – 390 764 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Дуана ауылына кіреберіс жол бөлігіндегі су өткізгіш құбырларды күрделі жөндеуге – 78 234 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Аңқаты ауылдық округінің Сәтімшеген, Рыбцех, Қандық ауылдарының кіреберіс жол бөлігіндегі су өткізгіш құбырларды күрделі жөндеуге – 74 201 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Құмақсай ауылына баратын кірме жолдың l км учаскесінде су өткізгіш құбыр құрылғысымен жол төсемін қалпына келтіруге – 14 431 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Төңкеріс ауылына кіретін жолдың 3 шақырым, 5 шақырым бөлігіндегі су өткізгіш құбырларды күрделі жөндеуге – 41 219 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 109 384 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Теректі ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 25 858 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылында бірінші қабатында тұрғын емес үй-жайлары бар жеті үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйлер және төрт қабатты алты құрастырмалы монолитті қаңқадан (сыртқы желілерсіз және абаттандырусыз) тұрғын үйлердің құрылысына инженерлік желілер салу – 162 701 мың теңге;
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 25.11.2025 № 28-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу  сомаларының түсімдері 193 403 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 867 316 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 770 924 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:

на капитальный ремонт водопропускных труб на участках подъездной дороги к селу Дуана Теректинского района Западно-Казахстанской области – 78 234 тысячи тенге;
на капитальный ремонт водопропускных труб на участках подъездной дороги к селу Сатымшеген, селу Рыбцех, селу Кандык Анкатинского сельского округа Теректинского района Западно-Казахстанской области – 74 201 тысяча тенге;
на восстановление дорожного полотна с устройством водопропускной трубы на участке l км подъездной дороги к селу Кумаксай Теректинского района Западно-Казахстанской области – 14 431 тысяча тенге;
на капитальный ремонт водопропускных труб на участках 3км, 5км подъездной дороги к селу Тонкерис Теректинского района Западно-Казахстанской области – 41 219 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 109 384 тысячи тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Теректі Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 25 858 тысяч тенге;
на строительство подводящих инженерных сетей к семи трехэтажным многоквартирным жилым домам с нежилыми помещениями на первом этаже и шести четырехэтажным многоквартирным жилым домам из сборно-монолитного каркаса в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 162 701 тысяча тенге;
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2025 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления сумм погашения бюджетных кредитов в сумме 193 403 тысячи тенге.
5. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год поступление субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 867 316 тысяч тенге.
8. Установить объемы субвенции в общей сумме 770 924 тысячи тенге, передаваемой из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов на 2025 год, в том числе:

1) Ақжайық ауылдық округі – 67 657 мың теңге;
2) Ақсуат ауылдық округі – 24 023 мың теңге;
3) Аңқаты ауылдық округі – 47 900 мың теңге;
4) Ақсоғым ауылдық округі – 49 319 мың теңге;
5) Долин ауылдық округі – 66 380 мың теңге;
6) Богдановка ауылдық округі – 60 060 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 45 660 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 24 468 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 43 403 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 47 322 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 47 373 мың теңге;
12) Теректі ауылдық округі – 70 513 мың теңге;
13) Шалқар ауылдық округі – 54 405 мың теңге;
14) Шағатай ауылдық округі – 58 398 мың теңге;
15) Шаған ауылдық округі – 64 043 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды.
10. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 191 830 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

1) Акжаикский сельский округ – 67 657 тысяч тенге;
2) Аксуатский сельский округ – 24 023 тысячи тенге;
3) Анкатинский сельский округ – 47 900 тысяч тенге;
4) Аксогумский сельский округ – 49 319 тысяч тенге;
5) Долинский сельский округ – 66 380 тысяч тенге;
6) Богдановский сельский округ – 60 060 тысяч тенге;
7) сельский округ Кумаксай – 45 660 тысяч тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 24 468 тысяч тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 43 403 тысячи тенге;
10) Приреченский сельский округ – 47 322 тысячи тенге;
11) Узункольский сельский округ – 47 373 тысячи тенге;
12) сельский округ Теректі – 70 513 тысяч тенге;
13) Шалкарский сельский округ – 54 405 тысяч тенге;
14) Шагатайский сельский округ – 58 398 тысяч тенге;
15) Чаганский сельский округ – 64 043 тысячи тенге.
9. Бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2025 год не предусматриваются.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 191 830 тысяч тенге.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 22-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
12. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-2 шешіміне
1-қосымша
Теректі ауданының 2025 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1 к решению
Теректинского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 20-2
Бюджет Теректинского района на 2025 год

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
55 200
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
711 748
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
169 449
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169 449
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
169 449
2
Әлеуметтiк көмек
446 262
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446 262
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
497
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 824
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 289
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12 281
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
178 714
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
149 657
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
96 037
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 037
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 241
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
496
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
55 200
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
711 748
1
Социальное обеспечение
169 449
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169 449
005
Государственная адресная социальная помощь
169 449
2
Социальная помощь
446 262
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446 262
002
Программа занятости
0
006
Оказание жилищной помощи
497
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 824
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 289
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12 281
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
178 714
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
149 657
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
96 037
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 037
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 241
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
496
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

30 947
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30 947
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
364 370
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
363 148
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 222
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
145 624
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
116 242
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 385
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
78 857
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 382
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 382
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
116 123
6
Жер қатынастары
29 063
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 063
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 063
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
10
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
87 060
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87 060
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
87 060
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 101
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 101
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
51 101
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

30 947
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30 947
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
364 370
006
Функционирование районных (городских) библиотек
363 148
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 222
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
145 624
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
116 242
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37 385
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
78 857
006
Капитальные расходы государственного органа
0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 382
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 382
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116 123
6
Земельные отношения
29 063
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 063
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 063
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
87 060
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87 060
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
87 060
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 101
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 101
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
51 101
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)