2025-2027 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтердің бюджеті тиісінше 1-27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 540 726 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 158 430 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 671 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 515 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 370 110 мың теңге;
2) шығындар – 601 742 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -61 016 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 016 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61 016 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.04.2025 № 32-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетіне түсімдер Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. 2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 9-бабы назарға және басшылыққа алынсын.
4. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен келесі түсімдер ескерілсін:
1) Субвенциялар – 288 138 мың теңге, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 30 494 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 40 684 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 32 887 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 36 555 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 38 149 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 18 481 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 38 853 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 18 514 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 33 521 мың теңге.
2) нысаналы трансферттер:
аудандық бюджет 81 972 мың теңге сомасында.

О бюджете сельских округов Таскалинского района на 2025-2027 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 30-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов Таскалинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1-27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 540 726 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 158 430 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 671 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 515 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 370 110 тысяч тенге;
2) затраты – 601 742 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -61 016 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 016 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61 016 тысячи тенге;
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.04.2025 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет сельских округов на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в бюджете сельских округов на 2024 год следующие поступления из районного бюджета:
1) субвенции – 288 138 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 30 494 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 40 684 тысяч тенге;
Достыкскому сельскому округу - 32 887 тысячи тенге;
Казахстанскому сельскому округу – 36 555 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 38 149 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 18 481 тысяч тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 38 853 тысяча тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 18 514 тысяч тенге;
Чижинскому сельскому округу – 33 521 тысяч тенге.
2) трансферты районного бюджета в сумме 81 972 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.04.2025 № 32-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Ж. Бисенғалиева
Тасқала аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 30-1 шешіміне 1-қосымша
Тасқала ауданының Ақтау ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.04.2025 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Ж. Бисенгалиева
Приложение 1
к решению Таскалинского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года №30-1
Бюджет Актауского сельского округа Таскалинского района на 2025 год