2025-2027 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті тиісінше 1-27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 644 871 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 148 420 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 575 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 52 782 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 443 094 мың теңге;
2) шығындар – 705 887 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -61 016 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 016 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61 016 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 41-2 шешімімен(01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетіне түсімдер Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. 2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 9-бабы назарға және басшылыққа алынсын.
4. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен келесі түсімдер ескерілсін:
1) Субвенциялар – 288 138 мың теңге, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 30 494 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 40 684 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 32 887 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 36 555 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 38 149 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 18 481 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 38 853 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 18 514 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 33 521 мың теңге.
2) нысаналы трансферттер:
аудандық бюджет 154 956 мың теңге сомасында.".
Көрсетілген сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

О бюджете сельских округов Таскалинского района на 2025-2027 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 30-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов Таскалинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1-27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 644 871 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 148 420 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 575 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52 782 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 443 094 тысяч тенге;
1) затраты – 705 887 тысяч тенге;
2) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -61 016 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 016 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61 016 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2025 № 41-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет сельских округов на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в бюджете сельских округов на 2025 год следующие поступления из районного бюджета:
1) субвенции – 288 138 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 30 494 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 40 684 тысячи тенге;
Достыкскому сельскому округу - 32 887 тысячи тенге;
Казахстанскому сельскому округу – 36 555 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 38 149 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 18 481 тысяча тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 38 853 тысячи тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 18 514 тысяч тенге;
Чижинскому сельскому округу – 33 521 тысяча тенге.
2) трансферты районного бюджета в сумме 154 956 тысяч тенге.".
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 41-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Ж. Бисенғалиева
Тасқала аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 30-1 шешіміне
1-қосымша
Тасқала ауданының Ақтау ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2025 № 41-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Ж. Бисенгалиева
Приложение 1
к решению Таскалинского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года
№30-1
Бюджет Актауского сельского округа Таскалинского района на 2025 год

013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
25 514,0
Тасқала аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 30-1 шешіміне
25-қосымша
Тасқала ауданының Шежін ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 25-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.04.2025 № 32-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2025 № 36-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
Санаты
Атауы
Сомасы,
Сыныбы
мың теңге
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
25 514,0
Приложение 25
к решению Таскалинского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года
Бюджет Чижинского сельского округа Таскалинского района на 2025 год
Сноска. Приложение 25 - в редакции решений Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.04.2025 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2025); от 28.08.2025 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма,
Класс
тысяч тенге
Подкласс
Специфика
I. Доходы