2025-2027 жылдарға арналған Шолақаңқаты ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 28-12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шолақаңқаты ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 889 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 148 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі –38 741 мың теңге;
2) шығындар – 48 208 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 319 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 319 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 319 мың теңге.

О бюджете Шолаканкатинского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2024 года № 28-12.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шолаканкатинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 267 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 148 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 35 119 тысяч тенге;
2) затраты – 44 608 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 319 тысяч тенге;
6) ненефтятяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 319 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7319 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 39-9 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Шолақаңқаты ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.10.2025 № 39-9 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет Шолаканкатинского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы".

3. 2025 жылға арналған Шолақаңқаты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін трансферттер түсімдерінің жалпы сомасы 3 622 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
заңсыз қоқыс орнын жоюға– 3 622 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 39-9 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ш. Дуйсенгалиева
Сырым аудандық мәслихатының

3. Предусмотреть в бюджете Шолаканкатинского сельского округа на 2025 год возврат трансфертов, передаваемых в районный бюджет в сумме 2 805 тысяч тенге, экономия по ликвидации стихийного полигона.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.10.2025 № 39-9 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Ш. Дуйсенгалиева
Приложение 1 к решению
Сырымского районного