2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 163 554 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 282 928 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 077 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 649 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 855 900 мың теңге;
2) шығындар – 7 661 296 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 342 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 878 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -509 084 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –509 084 мың теңге:
қарыздар түсімі – 367 818 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 194 802 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 10.06.2025 № 34-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі); 09.09.2025 № 38-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13 желтоқсандағы №16-1 "2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13 желтоқсандағы №16-1 "2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттің 2025 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетіне – 100%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетіне – 100%;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2024 года № 29-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 163 554 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 282 928 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 077 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 649 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 855 900 тысяч тенге;
2) затраты – 7 661 296 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 342 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 64 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -509 084 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 509 084 тысячи тенге:
поступление займов – 367 818 тысяч тенге;
погашение займов – 53 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 802 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решений Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.06.2025 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.09.2025 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года №16-1 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025–2027 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года №16-1 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".
4. Установить на 2025 год норматив распределения доходов местного бюджета, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;

3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетіне – 100%;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетіне – 100%;
5) әлеуметтік салық аудандық бюджетіне – 100%;
6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық бюджетіне – 0%;
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер жалпы сомасы – 546 273 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 97 002 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 7 768 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 2 740 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 3 306 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 166 494 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылындағы кітапхана құрылысына 269 233 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 31-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі); 09.09.2025 № 38-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі) шешімдерімен.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін кредиттер жалпы сомасы – 367 818 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 64 878 мың теңге.
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 33 380 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына облыстық бюджеттен ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 269 560 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 09.09.2025 № 38-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 315 506 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 32 556 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 12 846 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 36 376 мың теңге;

3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;
5) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районный бюджет – 0%.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 546 273 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 97 002 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 7 768 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 740 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 3 036 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 166 494 тысячи тенге;
на строительство библиотеки в селе Жанибек Жанибекского района – 269 233 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 31-3 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.09.2025 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 367 818 тысяч тенге:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 64 878 тысяч тенге.
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения за счет кредитов из областного бюджета – 33 380 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов – 269 560 тысяч тенге
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенным решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.09.2025 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 315 506 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 32 556 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 12 846 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 36 376 тысяч тенге;

тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
Жәнібек ауданы аудандық маңызы бар Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен, 92-128 (36) шақырым автожолын күрделі жөндеуге – 2 497 907 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылындағы Оразбаев және Наурыз көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 654 165 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Күйгенкөл ауылдық округінің Жасқайрат ауылы Тайманов көшесі, Жароков көшесі бойындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеуге – 283 699 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жақсыбай ауылындағы кентішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 400 453 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жақсыбай-Сарыөзен каналын қайта жаңартуға – 413 891 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 5 700 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 1 688 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 19 225 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 31-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі); 09.09.2025 № 38-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі) шешімдерімен.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке қайтарылатын 132 138 мың теңге түсімдер ескерілсін:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 930 мың теңге;
бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар - 17 275 мың теңге;
бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару – 60 933 мың теңге.
9. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
10. Облыстық бюджеттен 2025 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 366 824 мың теңге болып белгіленсін.
11. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттен бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
12. 2025 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін субвенция көлемі 247 924 мың теңге болып белгіленсін.
13. 2025 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін ағымдағы трансферттердің көлемі 18 925 мың теңге болып белгіленсін.
14. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 20 009 мың теңге көлемінде бекітілсін.

на выдачу жилищных сертификатов – 2 000 тысяч теңге;
на капитальный ремонт 92-128 (36) автодороги районного значения Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района – 2 497 907 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги по улицам Оразбаева и Наурыз в селе Жанибек Жанибекского района – 654 165 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутри поселковых дорог по улице Тайманова, улице Жарокова села Жаскайрат, Куйгенкольского сельского округа Жанибекского района – 238 699 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутри поселковых автомобильных дорог в селе Жаксыбай, Жанибекского района – 400 453 тысяч тенге;
на реконструкцию канала Жаксыбай-Сарыозен, Жанибекского района – 413 891 тысяча тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 5 700 тысяч тенге;
на паспортизацию искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 1 688 тысяч тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 19 225 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 31-3 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.09.2025 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год возврат поступлений в областной бюджет в сумме 132 138 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 53 930 тысяч тенге;
вознаграждения по бюджетным кредитам - 17 275 тысяч тенге;
возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством – 60 933 тысяч тенге.
9. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
10. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в размере 1 366 824 тысячи тенге.
11. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2025 год не предусматриваются.
12. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 247 924 тысячи тенге.
13. Установить на 2025 год размер текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 18 925 тысяч тенге.
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 20 009 тысяч тенге.

15. 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемесімен салыстырғанда лауазымдық айлықақылар 25 %-ға көтеру көзделсін.
16. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағымамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көзделсін.

15. Предусмотреть гражданским служащим, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2025 года.
16. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

17. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Т. Кадимов
Жәнібек аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 29-2 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 10.06.2025 № 34-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі); 09.09.2025 № 38-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі) шешімдерімен.
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Т. Кадимов
Приложение 1 к решению
Жанибекского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года №29-2
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решений Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.06.2025 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2025); от 09.09.2025 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

1 000
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
11 013
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 013
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 013
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
416 294
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
167 705
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 705
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
167 705
2
Әлеуметтік көмек
197 079
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
197 079
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 946
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54 850
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
54 084
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
14 199
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51 510
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 510
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 170
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 127 690
1
Тұрғын үй шаруашылығы
663 426
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1 000
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11 013
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 013
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 013
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
416 294
1
Социальное обеспечение
167 705
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 705
005
Государственная адресная социальная помощь
167 705
2
Социальная помощь
197 097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
197 097
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 946
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 850
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
54 084
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
14 199
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 510
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 510
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 170
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 127 690
1
Жилищное хозяйство
663 426
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

36 661
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
52 995
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
340 886
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 886
032
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
315 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
58 664
6
Жер қатынастары
34 656
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34 656
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 656
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24 008
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 008
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 008
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49 264
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49 264
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
49 264
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 264
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 000
12
Көлік және коммуникация
2 726 653
1
Автомобиль көлігі
2 702 653
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 702 653
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
96 475
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
81 358
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 524 820
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
24 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
24 000
13
Басқалар
1 278 439
9
Басқалар
1 278 439
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

36 661
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
52 995
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
340 886
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25 886
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
315 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
58 664
6
Земельные отношения
34 656
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34 656
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
34 656
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24 008
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 008
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 008
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49 264
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49 264
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
49 264
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46 264
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 000
12
Транспорт и коммуникации
2 726 653
1
Автомобильный транспорт
2 702 653
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 702 653
022
Развитие транспортной инфраструктуры
96 475
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
81 358
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 524 820
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
24 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
24 000
13
Прочие
1 278 439
9
Прочие
1 278 439
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

247 579
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
237 579
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 000
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 000
3
Ақпараттық кеңістік
215 684
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
27 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
188 684
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
187 684
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
104 515
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
80 941
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 361
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
45 580
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
23 574
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 574
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
49 095
6
Жер қатынастары
25 087
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 087
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 087
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24 008
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 008
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 008
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 089
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 089
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43 089
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

247 579
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
237 579
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 000
3
Информационное пространство
215 684
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
27 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
188 684
006
Функционирование районных (городских) библиотек
187 684
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
104 515
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
80 941
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 361
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
45 580
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
23 574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
23 574
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
49 095
6
Земельные отношения
25 087
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 087
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 087
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24 008
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 008
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 008
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 089
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 089
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43 089
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)