2025-2027 жылдарға арналған Жаңақала ауданы С.Мендешев ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25-8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған С. Меңдешев ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 291 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 774 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 28 517 мың теңге;
2) шығындар – 36 381 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 090 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 090 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О бюджете С.Мендешевского сельского округа Жангалинского района на 2025-2027 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 25-8.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет С. Мендешевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 291 тысяча тенге:
налоговые поступления – 5 774 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 28 517 тысяч тенге;
2) затраты – 36 381 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 090 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 090 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 090 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 04.12.2025 № 33-8 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған С.Мендешев ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Жаңақала аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптасады.

используемые остатки бюджетных средств – 2 090 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.12.2025 № 33-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет С.Мендешевского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Жангалинского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы".

3. 2025 жылға арналған С.Мендешев ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің жалпы сомасы 25 911 мың теңге көлемінде ескерілсін.
4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

3. Учесть в бюджете С.Мендешевского сельского округа на 2025 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 25 911 тысяч тенге.
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.