2025-2027 жылдарға арналған Зачаган кентінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Орал қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Орал қаласының Зачаган кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 157 611 мың теңге:
салықтық түсімдер – 743 777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 611 988 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 1 801 180 мың теңге;
2) шығындар – 3 192 488 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 34 877 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 877 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 34 877 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 02.12.2025 № 24-6 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға Зачаган кентінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2025 жылға Зачаган кентінің бюджетінде жоғары тұрған органдардан 536 493 мың теңге сомасында трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін.

О бюджете поселка Зачаганск на 2025-2027 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 18-8.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Зачаганск города Уральск на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 157 611 тысяч тенге:
налоговые поступления – 743 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 611 988 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 801 180 тысяч тенге;
2) затраты – 3 192 488 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -34 877 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 877 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34 877 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 02.12.2025 № 24-6 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет поселка Зачаганск на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете поселка Зачаганск на 2025 год поступление трансфертов из вышестоящих органов в сумме 536 493 тысячи тенге.

4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын мен қызметтерді тауарлармен өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі белгіленген тәртіпте пайдаланылады.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының төрағасы Е. Калиев
Орал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№18-8 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Зачаган кентінің бюджеті

4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются им в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уральского городского маслихата Е. Калиев
Приложение 1 к решению
Уральского городского маслихата
от 27 декабря 2024 года № 18-8
Бюджет поселка Зачаганск на 2025 год