2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 524 438,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –365 281,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 148 157,0 мың теңге;
2) шығындар – 673 114,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -148 676,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 148 676,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 148 676,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 77 385,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 70 772,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 37/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2025 жылға арналған Шемонаиха ауданының Шемонаиха қаласының бюджетінде білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерінің өзгеруіне байланысты қала бюджетінен аудан бюджетіне жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 97 898,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 524 438,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 365 281,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 148 157,0 тысяч тенге;
2) затраты – 673 114,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -148 676,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 148 676,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 148 676,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2025 год в сумме 77 385,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 70 772,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 37/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
3-1. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из бюджета города бюджету района на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений в сумме 97 898,0 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 37/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентініңбюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадайкөлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181 995,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 220,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 109,0мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 136 666,0 мың теңге;
2) шығындар – 187 846,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 851,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –5 851,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 851,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 24.12.2025 № 43/3-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджетінде 50 459,0 мың теңге сомасында 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 86 207,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 24.12.2025 № 43/3-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентініңбюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 192 654,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 61 181,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 452,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 211,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 130 810,0 мың теңге;
2) шығындар – 213 065,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 37/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 181 995,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 220,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 109,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 136 666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 187 846,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 851,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 851,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 851,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2025 № 43/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2025 год в сумме 50 459,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 86 207,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2025 № 43/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 192 654,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 61 181,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 452,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 211,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 130 810,0 тысяч тенге;
2) затраты – 213 065,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 411,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 411,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары– 20 411,2 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 87 484,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 43 326,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 210 220,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 573,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 528,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 151 119,0 мың теңге;
2) шығындар – 221 558,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) –-11 338,2 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 338,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 338,2 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 49 458,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
12. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 101 661,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -20 411,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 411,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 411,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2025 год в сумме 87 484,0 тысячи тенге.
9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 43 326,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 210 220,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54 573,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 528,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 151 119,0 тысяч тенге;
2) затраты – 221 558,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 338,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 11 338,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 338,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 49 458,0 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 101 661,0 тысяча тенге.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 37/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 012,3 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 9 697,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 915,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 98 400,3 мың теңге;
2) шығындар – 117 826,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 813,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 5 813,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері– 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 813,7 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 37/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 30 477,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
15. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 67 923,3 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 37/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 675,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 12 513,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 966,0 мың теңге;
2) шығындар – 60 154,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

Сноска. Пункт 12 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 37/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 012,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 697,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 915,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 98 400,3 тысяч тенге;
2) затраты – 117 826,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 813,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 813,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 813,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 37/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 30 477,0 тысяч тенге.
15. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 67 923,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 37/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 675,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 513,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 196,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 43 966,0 тысяч тенге;
2) затраты – 60 154,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 479,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 479,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 479,5 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 35 695,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
18. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 8 271,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 37/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдрихаауылдық округінің бюджетітиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 108,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 25 601,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 617,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 53 890,0 мың теңге;
2) шығындар – 90 586,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 478,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 478,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 478,3 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 37 901,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
21. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 15 989,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – -3 479,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 479,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 479,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 35 695,0 тысяч тенге.
18. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 8 271,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 18 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 37/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 108,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 601,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 617,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 890,0 тысяч тенге;
2) затраты – 90 586,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 478,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 478,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 478,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
20. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 37 901,0 тысяча тенге.
21. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 15 989,0 тысяч тенге.

22. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 438,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 15 523,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 400,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 38 515,0 мың теңге;
2) шығындар – 58 256,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 818,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 818,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 818,9 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 19 904,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
24. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 18 611,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 85 628,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 26 632,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 280,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 58 716,0 мың теңге;
2) шығындар – 94 189,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 561,1 мың теңге;

22. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 438,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 523,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 38 515,0 тысяч тенге;
2) затраты – 58 256,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 818,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 818,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 818,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
23. Учесть в бюджете Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 19 904,0 тысячи тенге.
24. Предусмотреть в бюджете Зевакинского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 18 611,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
25. Утвердить бюджет Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 996,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 930,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 716,0 тысяч тенге;
2) затраты –92 557,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 561,1 тысяча тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 561,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 561,1 мың теңге.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 21 840,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
27. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 36 876,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 30/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
28. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 338,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 6 757,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 57 581,0 мың теңге;
2) шығындар – 65 573,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 235,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 235,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 235,0 мың теңге.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
29. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 29 917,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
30. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 27 664,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 561,1тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 561,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 25 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 30/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
26. Учесть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 21 840,0 тысяч тенге.
27. Предусмотреть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 36 876,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 27 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 30/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
28. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 338,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 757,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 57 581,0 тысяча тенге;
2) затраты – 65 573,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 235,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 235,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 235,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 28 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
29. Учесть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 29 917,0 тысяч тенге.
30. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 27 664,0 тысячи тенге.

32. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 32 268,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
33. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 35 977,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 24.12.2025 № 43/3-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

32. Учесть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 32 268,0 тысяч тенге.
33. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 35 977,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 33 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2025 № 43/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

34. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 25/3 -VIII шешіміне
1- қосымша
2025 жылға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.11.2025 № 40/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кішiсыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

34. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 25/3-VIII
Бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 40/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ