2025-2027 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 31/4-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7230818,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1171505,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 23484,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 2140,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 6033689,8 мың теңге;
2) шығындар - 7363702,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 115256,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 190702,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 75446,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 248139,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 248139,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 224805,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 75446,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 98780,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 15.09.2025 № 41/6-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2025 жылға берілген субвенция көлемі 675204,0 мың теңге, 2026 жылға 675204,0 мың теңге, 2027 жылға 675204,0 мың теңге сомасында аудандық бюджетте ескерілсін.

О бюджете Курчумского района на 2025-2027 годы
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 31/4-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 7230818,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1171505,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 23484,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2140,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6033689,8 тысяч тенге;
2) затраты - 7363702,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 115256,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 190702,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75446,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 248139,4 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 248139,4 тысяч тенге:
поступления займов - 224805,0 тысяч тенге;
погашение займов - 75446,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 98780,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.09.2025 № 41/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в районном бюджете объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в бюджет района на 2025 год в сумме 675204,0 тысяч тенге, на 2026 год в сумме 675204,0 тысяч тенге, на 2027 год в сумме 675204,0 тысяч тенге.

3. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2024 жылғы 15 желтоқсандағы № 19/142-VІІI шешіміне сәйкес ауданның бюджетінде 2025 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз орындауға қабылдансын.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 20237,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов в размере 100 процентов, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2024 года № 19/142-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы.".
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 20237,0 тысяч тенге.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілілікті өзін өзі басқаруға бөлінетін нысаналы трансферттер Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген 395249,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген 2056310,0 мың теңге дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын.

5. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам местного самоуправления на 2025 год определяется постановлением акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 395249,0 тысяч тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 2056310,0 тысяч тенге.

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуге 190702,0 мың теңгеге кредиттер қарастырылсын.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Күршім аудандық мәслихатының төрағасы К. Бахтияров
Күршім аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 31/4-VІІI шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 15.09.2025 № 41/6-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Барлығы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. КІРІСТЕР

8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 190702,0 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Курчумского районного маслихата К. Бахтияров
Приложение 1 к решению
Курчумского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 31/4-VIІI
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.09.2025 № 41/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Всего (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15000,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
715644,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
107676,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107676,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
107676,0
2
Әлеуметтiк көмек
423801,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
423801,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53042,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46012,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
570,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179870,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
103408,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
40899,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
184167,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184167,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарлам аларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97042,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1129,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19853,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
32525,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
31618,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1103594,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
414236,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15000,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
715644,0
1
Социальное обеспечение
107676,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107676,0
005
Государственная адресная социальная помощь
107676,0
2
Социальная помощь
423801,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
423801,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53042,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46012,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
570,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179870,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
103408,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалистами жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
40899,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
184167,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184167,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области занятости и реализации социальных программ для населения
97042,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1129,0
021
Капитальные расходы государственного органа
19853,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32525,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организация
31618,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1103594,0
1
Жилищное хозяйство
414236,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1636,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
921141,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
106340,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106340,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87606,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83486,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4120,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
727195,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120826,0
032
мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
113300,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
493069,0
2
Қорғаныс
38281,0
1
Әскери мұқтаждар
23355,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23355,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23355,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14926,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14926,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3812,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11114,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
10000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
10000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10000,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
690500,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
69120,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69120,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
69120,0
2
Әлеуметтiк көмек
523379,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
523379,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

1636,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
921141,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
106340,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
106340,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87606,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
83486,0
015
Капитальные расходы государственного органа
4120,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
727195,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
120826,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113300,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
493069,0
2
Оборона
38281,0
1
Военные нужды
23355,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23355,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23355,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14926,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14926,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3812,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11114,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительская деятельность
10000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
10000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10000,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
690500,0
1
Социальное обеспечение
69120,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69120,0
005
Государственная адресная социальная помощь
69120,0
2
Социальная помощь
523379,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
523379,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

77639,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13905,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32570,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2724,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
205145,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
122887,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
68509,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
98001,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98001,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарлам аларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79998,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8733,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9270,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
74200,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
21000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21000,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
15000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
32200,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32200,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
27000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
5200,0
3
Елді-мекендерді көркейту
21000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21000,0
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
21000,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
820803,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
456059,0
457
Ауданның мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
456059,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

77639,0
006
Оказание жилищной помощи
13905,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32570,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2724,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
205145,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
122887,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалистами жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
68509,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
98001,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98001,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области занятости и реализации социальных программ для населения
79998,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8733,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9270,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
74200,0
1
Жилищное хозяйство
21000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21000,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
15000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6000,0
2
Коммунальное хозяйство
32200,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32200,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
27000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5200,0
3
Благоустройство населенных пунктов
21000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21000,0
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
21000,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
820803,0
1
Деятельность в области культуры
456059,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
456059,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы