2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 161 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 20 662 627 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 611 454 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 127 196 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 771 744 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 16 152 233 мың теңге;
2) шығындар – 20 084 490 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 95 644 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 901 942 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 806 298 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 482 493 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 482493 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 901 942 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 515 465 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 131 030 мың теңге.".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 14.07.2025 № 201 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне корпоративтік табыс салығы, жеке табыс салығынан 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 47,6 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 697 361 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 62 919 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2025 жылға қала бюджетінен ауыл бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 287 669 мың теңге болып 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:

О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 161
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 662 627 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 611 454 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 127 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 771 744 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 152 233 тысяч тенге;
2) затраты –20 084 490 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 95 644 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 901 942 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 806 298 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 482 493 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -482 493 тысяч тенге:
поступления займов – 901 942 тысяч тенге;
погашение займов – 1 515 465 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 131 030 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 14.07.2025 № 201 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступления корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога в размере 50 процентов и социального налога в размере 47,6 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 1 697 361 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимат города на 2025 год в сумме 62 919 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 287 669 тысяч тенге, согласно приложению 4, в том числе:

5 037
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
443 894
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
29 513
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
960 150
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
181 494
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 314
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 886
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 281
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 778
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 769
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
600
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 180
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 180
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 533 204
1
Тұрғын үй шаруашылығы
457 688
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
48 911
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
15 146
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
33 765
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
408 777
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
158 469
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
139 850
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
95 630
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14 828
2
Коммуналдық шаруашылық
871 385
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

5 037
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
443 894
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
29 513
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
960 150
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
181 494
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 886
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 281
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
2 000
021
Капитальные расходы государственного органа
60 778
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 769
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
600
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 180
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 180
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 533 204
1
Жилищное хозяйство
457 688
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
48 911
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
15 146
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
33 765
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
408 777
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
158 469
003
Капитальные расходы государственного органа
139 850
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
95 630
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14 828
2
Коммунальное хозяйство
871 385
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

30 803
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 035
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
46 035
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 035
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
46 035
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
903 481
2
Әлеуметтiк көмек
789 586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
789 586
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 882
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 098
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142 167
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 213
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
427 158
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
22 432
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
181 636
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
113 895
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 895
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 268
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 466
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 161
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 055 483
1
Тұрғын үй шаруашылығы
130 116
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
130 116
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
130 116
2
Коммуналдық шаруашылық
132 337
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

30 803
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 035
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
46 035
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 035
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
46 035
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
903 481
2
Социальная помощь
789 586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
789 586
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 882
006
Оказание жилищной помощи
1 098
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142 167
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 213
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
427 158
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
22 432
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
181 636
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
113 895
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 895
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 268
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 466
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 161
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 055 483
1
Жилищное хозяйство
130 116
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
130 116
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
130 116
2
Коммунальное хозяйство
132 337
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)