2025-2027 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2025-2027 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 165 693 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 189 008 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 002 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3 007 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 2 972 676 мың теңге;
2) Шығындар – 4 729 259 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 563 566 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 563 566 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 563 566 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 26.05.2025 № 31-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 201 904 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 42 707 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 159 117 мың теңге;
2) шығындар – 216 286 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 382 мың теңге;

О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2025-2027 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2024 года № 26-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2025-2027 годы Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 165 693 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 189 008 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 002 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 007 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 972 676 тысяч тенге;
2) затраты – 4 729 259 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 563 566 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 563 566 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 563 566 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 26.05.2025 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 201 904 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 42 707 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 159 117 тысяч тенге;
2) затраты – 216 286 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 382 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері – 67 103 мың теңге;
2) шығындар – 74 292 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 770 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 770 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 770 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 26.05.2025 № 31-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 369 595 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 152 111 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 30 522 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 39 822 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 34 100 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 35 615 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 38 159 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 39 266 мың теңге.
9. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 369 595 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 152 111 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 30 522 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 39 822 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 34 100 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 35 615 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 38 159 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 39 266 мың теңге.
10. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 369 595 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 152 111 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 30 522 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 39 822 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 34 100 мың теңге;

поступления трансфертов – 67 103 тысяч тенге;
2) затраты – 74 292 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 770 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 770 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 770 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 26.05.2025 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2025 год в сумме 369 595 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 152 111 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 30 522тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 39 822 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 34 100 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 615 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 38 159 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 39 266 тысяч тенге.
9. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2026 год в 369 595 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 152 111 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 30 522тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 39 822 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 34 100 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 615 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 38 159 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 39 266 тысяч тенге.
10. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2027 год в сумме 369 595 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 152 111 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 30 522тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 39 822 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 34 100 тысяч тенге;

Қара-Арна ауылдық округіне – 35 615 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 38 159 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 39 266 мың теңге.
11. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Мыңбаев
Жылыой аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы №26-1
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Құлсары қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 26.05.2025 № 31-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I.Кірістер

Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 615 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 38 159 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 39 266 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Қ. Мыңбаев
Приложение 1 к решению
Жылыойского районного
маслихата от 25 декабря
2024 года № 6-1
Бюджет города Кульсары на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 26.05.2025 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы