2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 137-VIII шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес VІІІ шақырылған Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 30.04.2025 № 166-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 791 290 697 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 199 668 422 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 654 298 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 575 917 977 мың теңге;
2) шығындар – 787 036 015 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 11 786 919 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 14 094 148 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 2 307 229 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 11 987 600 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 12 000 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 12 400 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19 519 837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 519 837 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 300 798 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 328 684 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 547 723 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 23.10.2025 № 190-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы (101 111):
Құрманғазы ауданы - 50%;
Индер ауданы - 50%;
Исатай ауданы - 50%;
Қызылқоға ауданы - 50%;
Мақат ауданы - 50%;
Махамбет ауданы - 50%;
Жылыой ауданы - 0%;
Атырау қаласы – 50%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы (101 201):
Құрманғазы ауданы – 50%;
Индер ауданы – 50%;
Исатай ауданы – 50%;
Қызылқоға ауданы – 50%;
Мақат ауданы – 50%;
Махамбет ауданы – 50%;
Жылыой ауданы – 0%;
Атырау қаласы – 50%;
төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы (101 202):
Құрманғазы ауданы – 100%;
Индер ауданы – 100%;
Исатай ауданы – 100%;
Қызылқоға ауданы – 100%;
Мақат ауданы – 100%;
Махамбет ауданы – 100%;
Жылыой ауданы – 100%;
Атырау қаласы – 50%;

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 137-VIII.
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атырауский областной маслихат VІІІ созыва РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 30.04.2025 № 166-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 791 290 697 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 199 668 422 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 654 298 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 575 917 977 тысяч тенге;
2) затраты – 787 036 015 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 786 919 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 094 148 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 307 229 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11 987 600 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12 000 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 12 400 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 519 837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 519 837 тысяч тенге:
поступление займов – 9 300 798 тысяч тенге;
погашение займов – 2 328 684 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 547 723 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 -в редакции решения Атырауского областного маслихата от 23.10.2025 № 190-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
2. Утвердить на 2025 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу (101 111):
Курмангазинский район – 50%;
Индерский район – 50%;
Исатайский район – 50%;
Кзылкогинский район – 50%;
Макатский район – 50%;
Махамбетский район – 50%;
Жылыойский район – 0%;
город Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты (101 201):
Курмангазинский район – 50%;
Индерский район – 50%;
Исатайский район – 50%;
Кзылкогинский район – 50%;
Макатский район – 50%;
Махамбетский район – 50%;
Жылыойский район – 0%;
город Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты (101 202):
Курмангазинский район – 100%;
Индерский район – 100%;
Исатайский район – 100%;
Кзылкогинский район – 100%;
Макатский район – 100%;
Махамбетский район – 100%;
Жылыойский район – 100%;
городу Атырау – 50%;

әлеуметтік салық (103 101):
Құрманғазы ауданы – 50%;
Индер ауданы – 50%;
Исатай ауданы – 50%;
Қызылқоға ауданы – 50%;
Мақат ауданы – 50%;
Махамбет ауданы – 50%;
Жылыой ауданы – 0%;
Атырау қаласы – 50%.
3. Аудандар мен қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2025 жылға арналған көлемдері 411 828 274 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 99 382 539 мың теңге;
Атырау қаласынан – 312 445 735 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға 6 223 813 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына – 1 161 420 мың теңге;
Индер ауданына – 2 485 699 мың теңге;
Исатай ауданына – 79 351 мың теңге;
Қызылқоға ауданына – 2 088 574 мың теңге;
Мақат ауданына – 62 048 мың теңге;
Махамбет ауданына – 346 721 мың теңге көзделсiн.
5. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.
6. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 7 209 146 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 30.04.2025 № 166-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте 15 550 382 мың теңге сомасында республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 2 828 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 231 185 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 435 826 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға - 13 675 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 1 058 883 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 84 359 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 647 291 мың теңге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 119 604 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға - 188 812 мың теңге;

по социальному налогу (103 101):
Курмангазинский район – 50%;
Индерский район – 50%;
Исатайский район – 50%;
Кзылкогинский район – 50%;
Макатский район – 50%;
Махамбетский район – 50%;
Жылыойский район – 0%;
город Атырау – 50%.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 411 828 274 тысяч тенге, в том числе:
с Жылыойского района – 99 382 539 тысяч тенге;
с города Атырау – 312 445 735 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 6 223 813 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 1 161 420 тысяч тенге;
Индерскому району – 2 485 699 тысяч тенге;
Исатайскому району – 79 351 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 2 088 574 тысяч тенге;
Макатскому району – 62 048 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 346 721 тысяч тенге.
5. Учесть с 1 января 2025 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 7 209 146 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 30.04.2025 № 166-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
7. Учесть в областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 15 550 382 тысяч тенге, в том числе:
2 828 тысяч тенге - повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
231 185 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
435 826 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13 675 тысяч тенге - на приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
1 058 883 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
84 359 тысяч тенге - повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
647 291 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
119 604 тысяч тенге - на обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
188 812 тысяч тенге - повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 3 084 661 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуді ұлғайтуға - 76 395 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуді ұлғайтуға - 73 807 мың теңге;
жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға - 1 559 471 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға - 2 569 840 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуді ұлғайтуға - 6 441 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 704 832 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 332 515 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 59 169 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 2 903 095 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге - 397 693 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен 44 570 190 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 630 556 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 1 200 000 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 000 000 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға - 2 677 459 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға - 4 594 330 мың теңге;
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға - 12 265 982 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 3 830 726 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 950 000 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 500 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 5 245 226 мың теңге;

3 084 661 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
76 395 тысяч тенге - увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
73 807 тысяч тенге - увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
1 559 471 тысяч тенге - на размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
2 569 840 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования;
6 441 тысяч тенге - увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
1 704 832 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
332 515 тысяч тенге - закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
59 169 тысяч тенге - повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
2 903 095 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
397 693 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
8. Учесть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 44 570 190 тысяч тенге, в том числе:
2 630 556 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1 200 000 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
1 000 000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
2 677 459 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
4 594 330 тысяч тенге - на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
12 265 982 тысяч тенге - на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
3 830 726 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
950 000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
500 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
5 245 226 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";

әлеуметтік қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 3 977 759 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге - 3 000 000 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 2 518 152 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3 977 759 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
3 000 000 тысяч тенге - на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения;
2 518 152 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год согласно приложению 4.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и регионального развития.

290 161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
140 066
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
663 775
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 074 323
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
22 469 625
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8 965 751
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 023 171
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
507 089
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 559 341
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
377 587
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
620 877
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
948 837
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
9 440
261
Облыстың білім басқармасы
526 013
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
368 819
037
Әлеуметтік сауықтандыру
141 792
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 402
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 416 567
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4 416 567
2
Әлеуметтiк көмек
8 514 139
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 514 139
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
1 902 599
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 611 540
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 989 735
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

290 161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
140 066
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
663 775
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 074 323
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
22 469 625
1
Социальное обеспечение
8 965 751
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 023 171
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
507 089
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 559 341
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
377 587
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
620 877
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
948 837
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
9 440
261
Управление образования области
526 013
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
368 819
037
Социальная реабилитация
141 792
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 402
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 416 567
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4 416 567
2
Социальная помощь
8 514 139
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 514 139
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 902 599
068
Программа занятости
6 611 540
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 989 735
256
Управление координации занятости и социальных программ области

252 356
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
856 255
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
11 268 907
1
Отын және энергетика
2 433 012
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 433 012
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2 433 012
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
8 835 895
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 835 895
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8 835 895
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
15 869 184
1
Ауыл шаруашылығы
6 102 111
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
6 102 111
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
19 993
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5 400
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
19 335
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
59 654
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
80 420
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
345 693
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
244 492
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
13 675
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
18 934
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4 844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу

252 356
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
856 255
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
11 268 907
1
Топливо и энергетика
2 433 012
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 433 012
007
Развитие теплоэнергетической системы
2 433 012
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
8 835 895
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 835 895
071
Развитие газотранспортной системы
8 835 895
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
15 869 184
1
Сельское хозяйство
6 102 111
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
6 102 111
002
Поддержка семеноводства
19 993
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5 400
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
19 335
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
59 654
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
80 420
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
345 693
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
244 492
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
13 675
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
18 934
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных

103
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
697 438
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 809 917
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6 809 917
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 906 391
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 906 391
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 906 391
1 906 391
4
Емханалар
269 058
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
269 058
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
269 058
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
76 383
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
76 383
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
76 383
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 313 711
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 313 711
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 652
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
217 136
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
230 161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
123 698
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 550 064
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 108 656
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 846 931
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 366 371
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
357 075
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 365 323
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
269 377
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

103
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
697 438
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 809 917
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6 809 917
3
Специализированная медицинская помощь
1 906 391
253
Управление здравоохранения области
1 906 391
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 906 391
4
Поликлиники
269 058
253
Управление здравоохранения области
269 058
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
269 058
5
Другие виды медицинской помощи
76 383
253
Управление здравоохранения области
76 383
029
Областные базы специального медицинского снабжения
76 383
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 313 711
253
Управление здравоохранения области
6 313 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
192 652
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
217 136
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
230 161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
123 698
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 550 064
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 108 656
1
Социальное обеспечение
3 846 931
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 366 371
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
357 075
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 365 323
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
269 377
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания