2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 137-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес VІІІ шақырылған Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 30.04.2025 № 166-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 788 299 340 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 198 184 258 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 685 766 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 577 379 316 мың теңге;
2) шығындар – 778 014 008 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 12 817 569 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 15 124 798 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 2 307 229 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 11 987 600 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 12 000 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 12 400 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 519 837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 519 837 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 300 798 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 328 684 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 547 723 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 30.04.2025 № 166-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы (101 111):
Құрманғазы ауданы - 50%;
Индер ауданы - 50%;
Исатай ауданы - 50%;
Қызылқоға ауданы - 50%;
Мақат ауданы - 50%;
Махамбет ауданы - 50%;
Жылыой ауданы - 0%;
Атырау қаласы – 50%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы (101 201):
Құрманғазы ауданы – 50%;
Индер ауданы – 50%;
Исатай ауданы – 50%;
Қызылқоға ауданы – 50%;
Мақат ауданы – 50%;
Махамбет ауданы – 50%;
Жылыой ауданы – 0%;
Атырау қаласы – 50%;
төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы (101 202):
Құрманғазы ауданы – 100%;
Индер ауданы – 100%;
Исатай ауданы – 100%;
Қызылқоға ауданы – 100%;
Мақат ауданы – 100%;
Махамбет ауданы – 100%;
Жылыой ауданы – 100%;
Атырау қаласы – 50%;

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 137-VIII
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атырауский областной маслихат VІІІ созыва РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Атырауского областного маслихата от 30.04.2025 № 166-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 788 299 340 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 198 184 258 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 685 766 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 577 379 316 тысяч тенге;
2) затраты – 778 014 008 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 817 569 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 124 798 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 307 229 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11 987 600 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12 000 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 12 400 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 519 837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 519 837 тысяч тенге:
поступление займов – 9 300 798 тысяч тенге;
погашение займов – 7 328 684 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 547 723 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 -в редакции решения Атырауского областного маслихата от 30.04.2025 № 166-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
2. Утвердить на 2025 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу (101 111):
Курмангазинский район – 50%;
Индерский район – 50%;
Исатайский район – 50%;
Кзылкогинский район – 50%;
Макатский район – 50%;
Махамбетский район – 50%;
Жылыойский район – 0%;
город Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты (101 201):
Курмангазинский район – 50%;
Индерский район – 50%;
Исатайский район – 50%;
Кзылкогинский район – 50%;
Макатский район – 50%;
Махамбетский район – 50%;
Жылыойский район – 0%;
город Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты (101 202):
Курмангазинский район – 100%;
Индерский район – 100%;
Исатайский район – 100%;
Кзылкогинский район – 100%;
Макатский район – 100%;
Махамбетский район – 100%;
Жылыойский район – 100%;
городу Атырау – 50%;

әлеуметтік салық (103 101):
Құрманғазы ауданы – 50%;
Индер ауданы – 50%;
Исатай ауданы – 50%;
Қызылқоға ауданы – 50%;
Мақат ауданы – 50%;
Махамбет ауданы – 50%;
Жылыой ауданы – 0%;
Атырау қаласы – 50%.
3. Аудандар мен қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2025 жылға арналған көлемдері 411 828 274 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 99 382 539 мың теңге;
Атырау қаласынан – 312 445 735 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға 6 223 813 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына – 1 161 420 мың теңге;
Индер ауданына – 2 485 699 мың теңге;
Исатай ауданына – 79 351 мың теңге;
Қызылқоға ауданына – 2 088 574 мың теңге;
Мақат ауданына – 62 048 мың теңге;
Махамбет ауданына – 346 721 мың теңге көзделсiн.
5. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.
6. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 7 209 146 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 30.04.2025 № 166-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте 15 550 382 мың теңге сомасында республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 2 828 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 231 185 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 435 826 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға - 13 675 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 1 058 883 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 84 359 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 647 291 мың теңге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 119 604 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға - 188 812 мың теңге;

по социальному налогу (103 101):
Курмангазинский район – 50%;
Индерский район – 50%;
Исатайский район – 50%;
Кзылкогинский район – 50%;
Макатский район – 50%;
Махамбетский район – 50%;
Жылыойский район – 0%;
город Атырау – 50%.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 411 828 274 тысяч тенге, в том числе:
с Жылыойского района – 99 382 539 тысяч тенге;
с города Атырау – 312 445 735 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 6 223 813 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 1 161 420 тысяч тенге;
Индерскому району – 2 485 699 тысяч тенге;
Исатайскому району – 79 351 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 2 088 574 тысяч тенге;
Макатскому району – 62 048 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 346 721 тысяч тенге.
5. Учесть с 1 января 2025 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 7 209 146 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 30.04.2025 № 166-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
7. Учесть в областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 15 550 382 тысяч тенге, в том числе:
2 828 тысяч тенге - повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
231 185 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
435 826 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13 675 тысяч тенге - на приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
1 058 883 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
84 359 тысяч тенге - повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
647 291 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
119 604 тысяч тенге - на обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
188 812 тысяч тенге - повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 3 084 661 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуді ұлғайтуға - 76 395 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуді ұлғайтуға - 73 807 мың теңге;
жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға - 1 559 471 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға - 2 569 840 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуді ұлғайтуға - 6 441 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 704 832 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 332 515 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 59 169 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 2 903 095 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге - 397 693 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен 44 570 190 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 630 556 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 1 200 000 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 000 000 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға - 2 677 459 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға - 4 594 330 мың теңге;
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға - 12 265 982 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 3 830 726 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 950 000 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 500 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 5 245 226 мың теңге;

3 084 661 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
76 395 тысяч тенге - увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
73 807 тысяч тенге - увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
1 559 471 тысяч тенге - на размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
2 569 840 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования;
6 441 тысяч тенге - увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
1 704 832 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
332 515 тысяч тенге - закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
59 169 тысяч тенге - повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
2 903 095 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
397 693 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
8. Учесть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 44 570 190 тысяч тенге, в том числе:
2 630 556 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1 200 000 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
1 000 000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
2 677 459 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
4 594 330 тысяч тенге - на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
12 265 982 тысяч тенге - на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
3 830 726 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
950 000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
500 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
5 245 226 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";

әлеуметтік қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 3 977 759 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге - 3 000 000 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 2 518 152 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3 977 759 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
3 000 000 тысяч тенге - на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения;
2 518 152 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год согласно приложению 4.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и регионального развития.

230 161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
140 925
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
193 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 189 929
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 012 658
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8 499 117
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 929 683
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
503 614
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 559 341
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
284 946
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
620 877
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
30 000
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
921 465
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
9 440
261
Облыстың білім басқармасы
491 675
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
346 326
037
Әлеуметтік сауықтандыру
132 192
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13 157
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 077 759
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4 077 759
2
Әлеуметтiк көмек
8 341 734
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 341 734
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
1 402 822
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 938 912
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 171 807
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

230 161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
140 925
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
193 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 189 929
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 012 658
1
Социальное обеспечение
8 499 117
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 929 683
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
503 614
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 559 341
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
284 946
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
620 877
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
30 000
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
921 465
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
9 440
261
Управление образования области
491 675
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
346 326
037
Социальная реабилитация
132 192
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13 157
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 077 759
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4 077 759
2
Социальная помощь
8 341 734
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 341 734
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 402 822
068
Программа занятости
6 938 912
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 171 807
256
Управление координации занятости и социальных программ области

214 655
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
857 870
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
11 359 247
1
Отын және энергетика
2 523 352
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 523 352
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2 523 352
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
8 835 895
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 835 895
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8 835 895
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
15 343 848
1
Ауыл шаруашылығы
6 605 746
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
6 605 746
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
19 993
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5 400
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
19 335
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
59 654
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
80 420
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
345 693
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
176 092
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
13 675
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
12 000
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6 090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4 844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу

214 655
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
857 870
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
11 359 247
1
Топливо и энергетика
2 523 352
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 523 352
007
Развитие теплоэнергетической системы
2 523 352
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
8 835 895
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 835 895
071
Развитие газотранспортной системы
8 835 895
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
15 343 848
1
Сельское хозяйство
6 605 746
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
6 605 746
002
Поддержка семеноводства
19 993
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5 400
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
19 335
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
59 654
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
80 420
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
345 693
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
176 092
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
13 675
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
12 000
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6 090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных

27 327
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
0
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
290 000
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
290 000
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
22 602 835
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 000 000
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
7 209 146
047
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
14 393 689
14
Борышқа қызмет көрсету
1 505 423
1
Борышқа қызмет көрсету
1 505 423
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
1 505 423
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 500 651
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 772
15
Трансферттер
185 850 177
1
Трансферттер
185 850 177
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
185 850 177
006
Бюджеттік алып коюлар
178 103 098
007
Субвенциялар
6 223 813
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
169 639
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
123 361
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
30 212
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1 200 054
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
12 817 569
Бюджеттік кредиттер
15 124 798
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 824 000
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 824 000
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 824 000
089
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
1 500 000
146
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу

27 327
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
290 000
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
290 000
299
Управление экономики и финансов области
22 602 835
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 000 000
012
Резерв местного исполнительного органа области
7 209 146
047
Расходы на новые инициативы
14 393 689
14
Обслуживание долга
1 505 423
1
Обслуживание долга
1 505 423
299
Управление экономики и финансов области
1 505 423
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 500 651
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 772
15
Трансферты
185 850 177
1
Трансферты
185 850 177
299
Управление экономики и финансов области
185 850 177
006
Бюджетные изъятия
178 103 098
007
Субвенции
6 223 813
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
169 639
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
123 361
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
30 212
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 200 054
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
12 817 569
БЮДЖЕТНЫЕ КРЕДИТЫ
15 124 798
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 824 000
1
Жилищное хозяйство
3 824 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 824 000
089
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
1 500 000
146
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка в виде бюджетного кредита

4 290 494
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 290 494
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 906 391
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 906 391
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 906 391
4
Емханалар
269 058
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
269 058
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
269 058
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
76 383
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
76 383
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
76 383
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 313 711
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 313 711
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 652
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
217 136
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
230 161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
123 698
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 550 064
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 662 812
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 401 087
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 366 371
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
357 075
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 365 323
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
269 377
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
564 292
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету

4 290 494
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 290 494
3
Специализированная медицинская помощь
1 906 391
253
Управление здравоохранения области
1 906 391
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 906 391
4
Поликлиники
269 058
253
Управление здравоохранения области
269 058
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
269 058
5
Другие виды медицинской помощи
76 383
253
Управление здравоохранения области
76 383
029
Областные базы специального медицинского снабжения
76 383
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 313 711
253
Управление здравоохранения области
6 313 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
192 652
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
217 136
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
230 161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
123 698
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 550 064
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 662 812
1
Социальное обеспечение
4 401 087
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 366 371
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
357 075
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 365 323
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
269 377
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
564 292
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости