Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/363 шешімі. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 27/417 шешімімен
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 332 мың теңге:
салық түсімдері - 7 183 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -1 456 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 23 693 мың теңге;
2) шығындар - 32 501,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 169,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 169,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 169,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.03.2025 № 24/381 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Бесқұдық ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттен 2024 қаржы жылында 0,1 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.03.2025 № 24/381 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Бесқұдық ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басындағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен шығыстар 4-қосымшасына сәйкес қарастырылсын.

Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/363. Утратило силу решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 27/417
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 332 тысяч тенге:
налоговые поступления - 7 183 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 456 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 23 693 тысяч тенге;
2) затраты - 32 501,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 169,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 169,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 169,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.03.2025 № 24/381 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-1. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов в 2024 финансовом году, выделенных из районного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.03.2025 № 24/381 (вводится в действие с 01.01.2025).
1-2. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.03.2025 № 24/381 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Бесқұдық ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің (субвенциялардың) көлемі 21 631 мың теңге сомасында қөзделсін.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
ағымдағы шығыстарға.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.03.2025 № 24/381 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета Бескудукского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 21 631 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащих за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
5. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
текущие расходы.

Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.03.2025 № 24/381 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.03.2025 № 24/381 (вводится в действие с 01.01.2025).

6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 23/363 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 04.03.2025 № 24/381 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санат
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2024 года
№ 23/363
Бюджет Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 04.03.2025 № 24/381 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)