2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 112-30-8 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ағашорын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55408 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19391 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36017 мың теңге;
2) шығындар – 57854 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2446 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2446 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Аманкелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40003 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28398 мың теңге;
2) шығындар – 43452 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3449 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3449 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Байзақов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 106145 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9496 мың теңге;
трансферттер түсімі – 96649 мың теңге;
2) шығындар – 106437 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -292 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 292 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете сел и сельских округов Иртышского района на 2025 – 2027 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2024 года № 112-30-8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Агашорынского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 55408 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19391 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 36017 тысяч тенге;
2) затраты – 57854 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2446 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2446 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40003 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28398 тысяч тенге;
2) затраты – 43452 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3449 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3449 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Байзаковского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 106145 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9496 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 96649 тысяч тенге;
2) затраты – 106437 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -292 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 292 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).

4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Голубовка ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35776 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4289 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31487 мың теңге;
2) шығындар – 35878 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -102 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 423747 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 133492 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2419 мың теңге;
трансферттер түсімі – 287836 мың теңге;
2) шығындар – 445729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21982 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21982 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36148 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2831 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33317 мың теңге;
2) шығындар – 36698 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -550 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 550 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40994 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10605 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3378 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27011 мың теңге;

4. Утвердить бюджет села Голубовка на 2025–2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35776 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4289 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31487 тысяч тенге;
2) затраты – 35878 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -102 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет села Иртышск на 2025–2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 423747 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 133492 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2419 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 287836 тысяч тенге;
2) затраты – 445729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21982 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21982 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Каракудукского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36148 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2831 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 33317 тысяч тенге;
2) затраты – 36698 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -550 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы– 40994 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10605 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3378 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27011 тысяч тенге;

11. 2025 – 2027 жылдарға арналған Северный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82349 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11566 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70779 мың теңге;
2) шығындар – 82629 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -280 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 280 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 – 2027 жылдарға арналған Сілеті ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33790 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2681 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 181 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30832 мың теңге;
2) шығындар – 34074 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -284 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 284 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 146-43-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2025 жылға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджетінде жалпы сомасы 347032 мың теңге ескерілсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 21956 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 28300 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 29944 мың теңге;
Голубовка ауылы – 31470 мың теңге;
Ертіс ауылы – 35981 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 33311 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 24433 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 28080 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 29014 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 30676 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 23565 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 30302 мың теңге.

11. Утвердить бюджет Северного сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82349 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11566 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 70779 тысяч тенге;
2) затраты – 82629 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -280 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить бюджет Селетинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 33790 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2681 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 181 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 30832 тысячи тенге;
2) затраты – 34074 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -284 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 284 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.12.2025 № 146-43-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Учесть в бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в общей сумме 347032 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 21956 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 28300 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 29944 тысячи тенге;
село Голубовка – 31470 тысяч тенге;
село Иртышск – 35981 тысяча тенге;
Каракудукский сельский округ – 33311 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 24433 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 28080 тысяч тенге;
село Майконыр – 29014 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 30676 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 23565 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 30302 тысяч тенге.