2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 108-29-8 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7342675 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1421878 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33009 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7378 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5880410 мың теңге;
2) шығындар – 7381759 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68102 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 101670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33568 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -107186 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 107186 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 15.12.2025 № 147-44-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 1054502 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 347032 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі –21956 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 28300 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 29944 мың теңге;
Голубовка ауылы – 31470 мың теңге;
Ертіс ауылы –35981 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 33311 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 24433 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 28080 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 29014 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 30676 мың теңге;
Северный ауылдық округі –23565 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 30302 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
260 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
105343 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға";
5008 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
27976 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша іс - шаралар өткізуге;
324191 мың теңге - ауылдық елді мекендер көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
16600 мың теңге - ауылдық елді мекендерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
16164 мың теңге – жылыту қазандықтарын сатып алуға.

Об Иртышском районном бюджете на 2025 – 2027 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 108-29-8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7342675 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1421878 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33009 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7378 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5880410 тысяч тенге;
2) затраты – 7381759 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68102 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 101670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33568 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -107186 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 107186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 15.12.2025 № 147-44-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2025 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1054502 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 347032 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 21956 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 28300 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 29944 тысячи тенге;
село Голубовка – 31470 тысяч тенге;
село Иртышск – 35981 тысяча тенге;
Каракудукский сельский округ – 33311 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 24433 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 28080 тысяч тенге;
село Майконыр – 29014 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 30676 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 23565 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 30302 тысячи тенге.
4. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
260 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
105343 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
5008 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения в сельских населенных пунктах;
27976 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
324191 тысяча тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
16600 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
16164 тысячи тенге – на приобретение отопительных котлов.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 14.11.2025 № 142-41-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
6. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 60991 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 14.11.2025 № 142-41-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
6. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 60991 тысяча тенге.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 15.12.2025 № 147-44-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ертіс аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ертіс аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 108-29-8 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Ертіс аудандық бюджеті
(өзгерістермен)

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 15.12.2025 № 147-44-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Иртышского районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 108-29-8
Иртышский районный бюджет на 2025 год
(с изменениями)

21953
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21953
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21953
2
Әлеуметтiк көмек
223175
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
223175
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14131
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
91121
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
661
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113671
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3567
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
139417
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139417
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61287
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
645
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
417
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
4052
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
71076
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1940
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
128414
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4307
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
4307
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4307
2
Коммуналдық шаруашылық
124107
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
124107
1
2
3
4
5
6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
110097
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

21953
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)
21953
005
Государственная адресная социальная помощь
21953
2
Социальная помощь
223175
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
223175
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14131
006
Оказание жилищной помощи
24
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
91121
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
661
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113671
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3567
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
139417
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139417
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61287
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
645
021
Капитальные расходы государственного органа
417
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4052
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
71076
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1940
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
128414
1
Жилищное хозяйство
4307
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
4307
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4307
2
Коммунальное хозяйство
124107
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
124107
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
110097
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)