2025 - 2027 жылдарға арналған Железин ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 158/8 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 224457 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4257 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 215 мың теңге;
трансферттер түсімі – 219985мың теңге;
2) шығындар – 224458 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 187/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Алакөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34997 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24439 мың теңге;
2) шығындар – 35564 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 567 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 567 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 187/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Башмачин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56976 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 166 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50199 мың теңге;
2) шығындар – 57375 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 399 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 399 мың теңге.

О бюджете сельских округов Железинского района на 2025 - 2027 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2024 года № 158/8.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –224457 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4257 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 215 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 219985 тысяч тенге;
2) затраты – 224458 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 10.07.2025 № 187/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Алакольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34997 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10462 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24439 тысяч тенге;
2) затраты – 35564 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 567 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 567 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 10.07.2025 № 187/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Башмачинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56976 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6611 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 166 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50199 тысяч тенге;
2) затраты – 57375 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 399 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 399 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 187/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Веселорощин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45941 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4719 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41032 мың теңге;
2) шығындар – 46394 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 453 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 453 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 187/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41898 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4816 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 215мың теңге;
трансферттер түсімі – 36867мың теңге;
2) шығындар – 42345 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 447 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 447 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 187/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Железин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 142081 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 88761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 52715мың теңге;
2) шығындар – 160710 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18629 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18629 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 187/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Қазақстан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 10.07.2025 № 187/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Веселорощинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 45941тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4719 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41032 тысячи тенге;
2) затраты – 46394 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 453 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 453 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 10.07.2025 № 187/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 41898 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4816 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 215 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36867 тысяч тенге;
2) затраты – 42345 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 447 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 447 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 10.07.2025 № 187/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Железинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 142081 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 88761 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52715тысяч тенге;
2) затраты – 160710 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18629 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –18629 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 10.07.2025 № 187/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Казахстанского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1103 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 187/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025 - 2027 жылдарға арналған Новомир ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39378 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4887 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 507 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33984мың теңге;
2) шығындар – 39389мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 17.04.2025 № 169/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 - 2027 жылдарға арналған Прииртышск ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48594 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10954 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37640 мың теңге;
2) шығындар – 48602 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 17.04.2025 № 169/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі37-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың жалпы көлемі 463341 мың теңге сомада ескерілсін, соның ішінде:
Ақтауауылдық округі 37813 мың тенге;
Алакөлауылдық округі 23602 мың тенге;
Башмачинауылдық округі 38189 мың тенге;
Веселорощина уылдық округі 40889 мың тенге;
Еңбекші ауылдық округі 34700 мың тенге;
Железинка уылдық округі 52627 мың тенге;
Қазақстан ауылдық округі 36465 мың тенге;
Лесное ауылдық округі 42830 мың тенге;
Майлы ауылдық округі 35370 мың тенге;
Михайловауылдық округі 49502 мың тенге;
Новомир ауылдық округі 33845 мың тенге;
Прииртышск ауылдық округі 37509 мың тенге.

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1103 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1103 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 17.04.2025 № 187/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет Новомирского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39378 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4887 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 507 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33984тысячи тенге;
2) затраты – 39389 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 17.04.2025 № 169/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. . Утвердить бюджет Прииртышского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 48594 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10954 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 37640 тысяч тенге;
2) затраты – 48602 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 17.04.2025 № 169/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2025 год, согласно приложению 37.
14. Учесть в бюджете сельских округов на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 463341 тысяча тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 37813 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 23602 тысячи тенге;
Башмачинский сельский округ 38189 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40889 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 34700 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 52627 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36465 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 42830 тысяч тенге;
сельский округ Майлы 35370 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 49502 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 33845 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 37509 тысяч тенге.