2025 - 2027 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 153/8 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4962959 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1908060 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29726 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20294 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3004879 мың теңге;
2) шығындар – 5266281 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45811 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90436мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44625мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 679515 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 679515 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 23.10.2025 № 196/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 609347 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 463341 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 37813 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 23602 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38189 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 40889 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 34700 мың теңге;
Железин ауылдық округі 52627 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 36465 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 42830 мың теңге;
Майлы ауылдық округі 35370 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 49502 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 33845 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 37509 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 468400 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 37422 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 23876 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38744 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 41487 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 35208 мың теңге;
Железин ауылдық округі 53136 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 36975 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 43597 мың теңге;
Майлы ауылдық округі 35651 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 50199 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 34189 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 37916 мың теңге.

О Железинском районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2024 года № 153/8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4962959 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1908060 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29726 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20294 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3004879 тысяч тенге;
2) затраты – 5266281 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45811 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90436 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44625 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 679515 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 679515 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 23.10.2025 № 196/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 609347 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 463341 тысяча тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 37813 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 23602 тысячи тенге;
Башмачинский сельский округ 38189 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40889 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 34700 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 52627 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36465 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 42830 тысяч тенге;
сельский округ Майлы 35370 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 49502 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 33845 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 37509 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 468400 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 37422 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 23876 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 38744 тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ 41487 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 35208 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 53136 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36975 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 43597 тысячи тенге;
сельский округ Майлы 35651 тысяча тенге;
Михайловский сельский округ 50199 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 34189 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 37916 тысяч тенге.

5. 2027 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 473750 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 37842 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 24158 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 39300 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 42097 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 35731 мың теңге;
Железин ауылдық округі 53651 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 37478 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 44386 мың теңге;
Майлы ауылдық округі 35952 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 50881 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 34541 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 37733 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
266874 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
493832 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
5900 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
7951 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
9100 мың теңге – спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
5080 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға және бюджетте ерте көзделмеген ауылдық округтер әкімдері аппараттарын ұстауға;
784 мың теңге – елді мекендерді сумен қамту шараларын жүргізуге;
1050 мың теңге – мемлекеттік органның күрделі шығыстарына арналған.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 473750 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 37842 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 24158 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 39300 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 42097 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 35731 тысяча тенге;
Железинский сельский округ 53651 тысяча тенге;
Казахстанский сельский округ 37478 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 44386 тысяч тенге;
сельский округ Майлы 35952 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 50881 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ 34541 тысяча тенге;
Прииртышский сельский округ 37733 тысячи тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
266874 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
493832 тысячи тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
5900 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
7951 тысяча тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
9100 тысяч тенге – на ремонт спортивных сооружений;
5080 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий и содержание аппаратов акимов сельских округов, ранее не предусмотреное в бюджете;
784 тысячи тенге – на проведение мероприятий по водоснабжению;
1050 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 23.10.2025 № 196/8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 24839 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Т.М. Даулетов
Железин аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
24 желтоқсандағы № 153/8
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Железин аудандық бюджеті

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 23.10.2025 № 196/8 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 24839 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Т. М. Даулетов
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 153/8
Железинский районный бюджет на 2025 год