Федоров ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 154 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 27.06.2025 № 186 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Федоров ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7439439,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3307435,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 54861,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 40697,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4036446,4 мың теңге;
2) шығындар – 8631938,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -123521,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 150156,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 273677,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1068977,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1068977,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 05.12.2025 № 216 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 178389,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Баннов ауылдық округіне 21395,0 мың теңге;
Вишневый ауылдық округіне 19238,0 мың теңге;
Воронеж ауылдық округіне 13253,0 мың теңге;
Камышин ауылдық округіне 21196,0 мың теңге;
Қосарал ауылдық округіне 18737,0 мың теңге;
Костряков ауылдық округіне 19321,0 мың теңге;
Қоржынкөл ауылдық округіне 10194,0 мың теңге;
Ленин ауылдық округіне 13191,0 мың теңге;
Новошумный ауылына 16466,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне 22463,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округіне 2935,0 мың теңге.
3. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған аудан бюджетінен 897780,0 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері көзделгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттің шығындарын өтеу бойынша 207695,0 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені ескерілсін.

О районном бюджете Федоровского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 26 декабря 2024 года № 154.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 27.06.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7439439,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3307435,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54861,2 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40697,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4036446,4 тысячи тенге;
2) затраты – 8631938,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -123521,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 150156,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 273677,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1068977,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1068977,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 05.12.2025 № 216 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов в сумме 178389,0 тысяч тенге, в том числе:
Банновскому сельскому округу 21395,0 тысяч тенге;
Вишневому сельскому округу 19238,0 тысяч тенге;
Воронежскому сельскому округу 13253,0 тысяч тенге;
Камышинскому сельскому округу 21196,0 тысяч тенге;
Косаральскому сельскому округу 18737,0 тысяч тенге;
Костряковскому сельскому округу 19321,0 тысяч тенге;
Коржинкольскому сельскому округу 10194,0 тысяч тенге;
Ленинскому сельскому округу 13191,0 тысяч тенге;
селу Новошумное 16466,0 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу 22463,0 тысяч тенге;
Федоровскому сельскому округу 2935,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет в сумме 897780,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены расходы по компенсации потерь областного бюджета в сумме 207695,0 тысяч тенге.

5. 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 33200,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Федоров ауданының аудандық бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жататын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров аудандық мәслихатының төрағасы Б. Исенгазин
Мәслихаттың
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 154 шешіміне
1-қосымша
Федоров ауданының 2025 жылға арналған бюджеті

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 33200,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в районном бюджете Федоровского района, подлежащих секвестру не установлен.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 154
Бюджет Федоровского района на 2025 год

173 991,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173 991,9
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 891,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 028,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88 738,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
57 333,9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90 641,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88 744,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 624,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
220,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
41 100,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 800,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 897,1
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 897,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 326 887,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 440 914,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 431 314,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 431 314,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 600,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9 600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
885 973,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
885 973,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
885 973,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
791 119 ,2
1
Мәдениет саласындағы қызмет
405 099,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
405 099,3

173 991,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173 991,9
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 891,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 028,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88 738,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
57 333,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90 641,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88 744,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 624,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
220,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 100,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 800,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 897,1
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 897,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 326 887,0
1
Жилищное хозяйство
1 440 914,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 431 314,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 431 314,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9 600,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9 600,0
2
Коммунальное хозяйство
885 973,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
885 973,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
885 973,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
791 119,2
1
Деятельность в области культуры
405 099,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
405 099,3

32 590,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 225 438,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 707,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 176 731,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 332,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 332,0
02
Қорғаныс
6 064,0
1
Әскери мұқтаждар
6 064,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 064,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 064,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
345 366,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 103,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 103,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 103,0
2
Әлеуметтiк көмек
239 630,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
239 630,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
675,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
87 748,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 225,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
94 702,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
43 280,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 633,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 633,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 052,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
396,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

32 590,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 225 438,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 707,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 176 731,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 332,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 332,0
02
Оборона
6 064,0
1
Военные нужды
6 064,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 064,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 064,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
345 366,0
1
Социальное обеспечение
6 103,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 103,0
005
Государственная адресная социальная помощь
6 103,0
2
Социальная помощь
239 630,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
239 630,0
006
Оказание жилищной помощи
675,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87 748,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 225,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
94 702,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
43 280,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 633,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 633,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 052,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
396,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан