Қостанай облысы Сарыкөл ауданы Сарыкөл кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 245 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыкөл ауданы Сарыкөл кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
2) кірістер – 430 775,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 166 521,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 857,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 500,9 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 260 895,0 мың теңге;
2) шығындар – 467 260,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 485,7 мың теңге;

О бюджете поселка Сарыколь Сарыкольского района Костанайской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 245.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Сарыколь Сарыкольского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 430 775,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 166 521,8 тысячf тенге;
неналоговым поступлениям – 857,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 500,9 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 260 895,0 тысяч тенге;
2) затраты – 467 260,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 485,7 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 485,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 36 485,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 05.09.2025 № 326 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Сарыкөл кентінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 19 302,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 485,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36 485,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 05.09.2025 № 326 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете поселка Сарыколь на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 19 302,0 тысячи тенге.

43 126,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
43 126,0
14
Борышқа қызмет көрсету
11 103,0
1
Борышқа қызмет көрсету
11 103,0
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 103,0
042
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округ әкімі аппаратының аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
11 103,0

43 126,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
43 126,0
14
Обслуживание долга
11 103,0
1
Обслуживание долга
11 103,0
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
11 103,0
042
Обслуживание долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из районного (города областного значения) бюджета
11 103,0