Мәслихаттың 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 79 "Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 қазандағы № 158 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 79 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 671 905,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 776 167,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 45 983,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 16 822,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 3 832 933,5 мың теңге;
2) шығындар - 5 944 637,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 24 149,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 60 918,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 36 769,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 212 237,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 509 118,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 509 118,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2023 года № 79 "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 29 октября 2024 года № 158. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 79 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 671 905,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 776 167,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 45 983,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 16 822,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 832 933,5 тысяч тенге;
2) затраты - 5 944 637,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 24 149,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 60 918,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 36 769,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 212 237,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 509 118,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 509 118,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата

328754,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
68030,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68030,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
68030,0
2
Әлеуметтiк көмек
180792,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180792,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36988,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4785,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84393,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
54626,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79931,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79931,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45622,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
570,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23403,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10336,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1077083,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
386544,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
386544,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1920,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
384624,0
2
Коммуналдық шаруашылық
690539,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22611,9
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5190,9
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
17421,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
667927,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
667927,1
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

328754,6
1
Социальное обеспечение
68030,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68030,0
005
Государственная адресная социальная помощь
68030,0
2
Социальная помощь
180792,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180792,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36988,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4785,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84393,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно - ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно - курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
54626,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79931,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79931,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45622,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
570,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
23403,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10336,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
1077083,0
1
Жилищное хозяйство
386544,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
386544,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1920,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
384624,0
2
Коммунальное хозяйство
690539,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22611,9
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5190,9
028
Развитие коммунального хозяйства
17421,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
667927,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
667927,1
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

17968,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
201,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
201,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай - ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
5364,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
5364,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
16380,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
16380,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
9301,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
9301,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
9301,0
4
Трансферттердің түсімдері
5493244,9
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
5493244,9
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
5493244,9
Функционалдық топ
Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
II. Шығындар
7548010,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
481986,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
249166,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
48042,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48042,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
201124,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
201124,0
2
Қаржылық қызмет
47365,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
47365,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45600,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1400,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
365,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
33020,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі

17968,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
201,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
201,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
5364,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
5364,0
06
Прочие неналоговые поступления
16380,0
1
Прочие неналоговые поступления
16380,0
3
Поступления от продажи основного капитала
9301,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
9301,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
9301,0
4
Поступления трансфертов
5493244,9
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
5493244,9
2
Трансферты из областного бюджета
5493244,9
Функциональная группа
Наименование
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
II. Затраты
7548010,9
01
Государственные услуги общего характера
481986,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
249166,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
48042,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
48042,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
201124,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
201124,0
2
Финансовая деятельность
47365,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
47365,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
45600,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1400,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
365,0
5
Планирование и статистическая деятельность
33020,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)

33020,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33020,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
152435,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
62011,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62011,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
90424,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31335,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
59089,0
02
Қорғаныс
5827,0
1
Әскери мұқтаждар
5485,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5485,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс - шаралар
5485,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
342,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
342,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
342,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
351398,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
99160,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99160,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
99160,0
2
Әлеуметтiк көмек
185766,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185766,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45200,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5100,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90004,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
45442,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
66472,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66472,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

33020,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
33020,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
152435,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
62011,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
62011,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90424,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31335,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
59089,0
02
Оборона
5827,0
1
Военные нужды
5485,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5485,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5485,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
342,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
342,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
342,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
351398,0
1
Социальное обеспечение
99160,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99160,0
005
Государственная адресная социальная помощь
99160,0
2
Социальная помощь
185766,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185766,0
006
Оказание жилищной помощи
20,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45200,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5100,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90004,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
45442,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
66472,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66472,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения