Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 240 шешімі.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 24855274,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7516941,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1035871,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 48295,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 16254167,1 мың теңге;
2) шығындар - 31622094,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 30233,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 141552,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 111319,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 59621,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 59621,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -6856674,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6856674,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 5889422,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 111319,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1078571,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 04.07.2025 № 289 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алып қою көлемі 4616277,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 178602,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 0,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 7885,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 6500,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 15150,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 21295,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 24934,0 мың теңге;

О районном бюджете Костанайского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 26 декабря 2024 года № 240.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 24855274,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7516941,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 1035871,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 48295,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 16254167,1 тысячи тенге;
2) затраты - 31622094,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 30233,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 141552,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 111319,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 59621,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 59621,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -6856674,3 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6856674,3 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 5889422,0 тысячи тенге;
погашению займов - 111319,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1078571,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.07.2025 № 289 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем бюджетных изъятий, передаваемых в областной бюджет в сумме 4616277,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2025 год в сумме 178602,0 тысячи тенге, в том числе:
города Тобыл - 0,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 7885,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 6500,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 15150,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 21295,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 24934,0 тысячи тенге;

Жданов ауылдық округіне - 23925,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 14360,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 5106,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 18122,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 14936,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 26389,0 мың теңге;
2) 2026 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 323950,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 0,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 30904,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 23960,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 20533,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 31332,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 37813,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 29452,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 25800,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 14142,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 8747,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 40608,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 25355,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 35304,0 мың теңге;
3) 2027 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 323106,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 0,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 30760,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 23505,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 20847,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 31110,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 37913,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 29959,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 26725,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 12990,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 7469,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 41362, мың теңге;

Ждановского сельского округа - 23925,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 14360,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 5106,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 18122,0 тысячи тенге;
Октябрьского сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 14936,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 26389,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2026 год в сумме 323950,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 0,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 30904,0 тысячи тенге;
Александровского сельского округа - 23960,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 20533,0 тысячи тенге;
Владимировского сельского округа - 31332,0 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа - 37813,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 29452,0 тысячи тенге;
Заречного сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 25800,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 14142,0 тысячи тенге;
Мичуринского сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 8747,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 40608,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 25355,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 35304,0 тысячи тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2027 год в сумме 323106,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 0,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 30760,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 23505,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 20847,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 31110,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 37913,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 29959,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 26725,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 12990,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 7469,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 41362,0 тысячи тенге;

Октябрь ауылдық округіне - 0,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 24721,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 35745,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілген 111319,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.
5. Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 20000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Октябрьского сельского округа - 0,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 24721,0 тысяча тенге;
Ульяновского сельского округа - 35745,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 111319,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2025 год в сумме 20000,0 тысяч тенге.

170025,0
2
Әлеуметтiк көмек
580798,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
580798,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4379,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110434,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
32944,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
289921,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
143120,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
231743,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
231743,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73613,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2401,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
141407,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14322,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17153242,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9740838,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27067,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
27067,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
9713771,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9292140,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
421631,0
2
Коммуналдық шаруашылық
7232944,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7208741,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3422550,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3786191,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
24203,6
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
24203,6
3
Елді - мекендерді көркейту

170025,0
2
Социальная помощь
580798,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
580798,4
006
Оказание жилищной помощи
4379,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110434,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
32944,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
289921,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
143120,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
231743,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
231743,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73613,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2401,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
141407,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14322,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
17153242,6
1
Жилищное хозяйство
9740838,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27067,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
27067,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
9713771,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9292140,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
421631,0
2
Коммунальное хозяйство
7232944,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7208741,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3422550,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3786191,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
24203,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
24203,6
3
Благоустройство населенных пунктов

6552,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6552,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
6552,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
641125,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
530532,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64088,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
466444,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110593,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110593,0
02
Қорғаныс
29593,0
1
Әскери мұқтаждар
23428,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23428,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23428,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6165,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6165,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5366,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
799,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1180356,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
177772,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177772,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
177772,0
2
Әлеуметтiк көмек
762271,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
762271,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4586,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
231913,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
34931,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
340987,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

6552,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6552,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
6552,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
641125,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
530532,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
64088,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
466444,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
110593,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
110593,0
02
Оборона
29593,0
1
Военные нужды
23428,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23428,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23428,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6165,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6165,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5366,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
799,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1180356,0
1
Социальное обеспечение
177772,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177772,0
005
Государственная адресная социальная помощь
177772,0
2
Социальная помощь
762271,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
762271,0
006
Оказание жилищной помощи
4586,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
231913,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
34931,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
340987,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью