Жітіқара ауданы Большевик ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 247 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Большевик ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 855,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 218,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 52 637,7 мың теңге;
2) шығындар – 64 555,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 700,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 700,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 338 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Большевик ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 33 499,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2025 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Большевик ауылдық округінің көшелерін жарықтандыруды монтаждауға.
6. 2025 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) кеңсе техникасы мен материалдық емес активтерді сатып алуға;
2) басқа да ағымдағы шығыстарды өтеуге;
3) Большевик ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;

О бюджете Большевистского сельского округа Житикаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 247.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Большевистского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 61 855,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 218,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 52 637,7 тысяч тенге;
2) затраты – 64 555,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 700,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 700,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.10.2025 № 338 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Большевистского сельского округа на 2025 год, предусмотрен в сумме 33 499,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета Большевистского сельского округа в районный бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Большевистского сельского округа на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5. Учесть, что в бюджете Большевистского сельского округа на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) монтаж уличного освещения улиц Большевистского сельского округа.
6. Учесть, что в бюджете Большевистского сельского округа на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) приобретение офисной техники и нематериальных активов;
2) возмещение прочих текущих расходов;
3) обеспечение функционирования автомобильных дорог Большевистского сельского округа;

4) "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджеттік жоспарлау) бағдарламалық өнімін орнату және сүйемелдеу;
5) Большевик ауылдық округінің аумағын абаттандыру жұмыстарына;
6) Тургенов және Қазірет ауылдарында мал қорымын орнату бойынша жұмыстарға;
7) Большевик ауылдық округінің көшелерін жарықтандыруға;
8) сорғы қондырғыларының машинисінің еңбегіне ақы төлеуге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 271 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2025 № 338 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4) установка и сопровождение программного продукта "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджетное планирование);
5) работы по благоустройству территории Большевистского сельского округа;
6) работы по установке скотомогильника в селах Тургеновка и Хозрет;
7) освещение улиц Большевистского сельского округа;
8) оплату труда машиниста насосных установок.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 271 (вводится в действие с 01.01.2025); от 28.10.2025 № 338 (вводится в действие с 01.01.2025).

7. Кезекті қаржы жылына арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 247 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының Большевик ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті

7. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Большевистского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 декабря 2024 года
№ 247
Бюджет Большевистского сельского округа Житикаринского района на 2025 год