Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 240 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 452 044,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 483 414,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 079,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 14 662,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 944 889,4 мың теңге;
2) шығындар – 1 508 430,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56 386,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 386,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 336 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Жітіқара қаласының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын кезекті қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
6. 2025 жылға арналған Жітіқара ауданының Жітіқара қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 24 755,0 мың теңге сомасында сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге;
2) Жітіқара қаласы көшелерінің тротуарларын салуға;
3) Жітіқара қаласының Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 6 шағын ауданда 12, 13, 14, 15, 16 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;

О бюджете города Житикара Житикаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 240.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Житикара на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 1 452 044,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 483 414,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 079,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 662,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 944 889,4 тысяч тенге;
2) затраты – 1 508 430,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56 386,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56 386,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.10.2025 № 336 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету города Житикара на 2025 год, предусмотрен в сумме 0,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета города Житикара в районный бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете города Житикара, не подлежащих секвестру не установлен.
5. Учесть, что в бюджете города Житикара на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
6. Учесть, что в бюджете города Житикара Житикаринского района на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений в сумме 24 755,0 тысяч тенге;
2) устройство тротуаров улиц города Житикара;
3) текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль домов 12, 13, 14, 15, 16 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина города Житикара;

4) Жітіқара қ. В.И. Ленина көшесіне шығумен 4 шағын ауданда 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
5) Жітіқара қ. Шокана Уалиханова және Хажыкея Жакупова көшелеріне шығумен 4 шағын ауданда 17, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
6) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 11 шағын ауданда № 1а, 13, 14, 15 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
7) Хажыкея Жакупова көшесіне шығумен 7 шағын ауданда 15, 16, 17, 18, 24, 58 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
8) Жітіқара қаласының автомобиль жолдарын күтіп ұстауға (қарды шығару);
9) Жітіқара қаласының 7 көшесін орташа жөндеу;
10) В.И. Ленин көшесіне шығумен 2 шағын ауданда 1, 7, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеу;
11) И.Ищанова көшесіне шығумен 2 шағын аудандағы 3 үйдің кварталішілік жолын ағымдағы жөндеу;
12) Жітіқара қаласының жолдарын, көшелерін күтіп ұстау жөніндегі жұмыстар.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 265 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2025 № 315 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2025 жылға арналған Жітіқара ауданының Жітіқара қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) кеңсе техникасы мен материалдық емес активтерді сатып алуға;
2) басқа да ағымдағы шығыстарды өтеуге;
3) Жітіқара қаласының аумағында балалар ойын және спорт алаңдарын жасау және орнатуға;
4) Ахмета Байтурсинова көшесінен Шокана Уалиханова көшесіне дейін Жібек жолы көшесі бойындағы тротуарды ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмыстарға;
5) В.И. Ленина көшесінен Тарана көшесіне дейін Истая Ищанова көшесі бойындағы тротуарды ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмыстарға;
6) Истая Ищанова көшесінен Шокана Уалиханова көшесіне дейін Досқали Асымбаев көшесі бойындағы тротуарды ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмыстарға;
7) Жітіқара қаласын санитариялық тазалауға арналған жүк көлігі қызметтеріне;
8) Жітіқара қаласының аумағында жасанды арықтарды тазарту үшін экскаваторды жалға алу жөніндегі қызметтерге;
9) Жітіқара қаласының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
10) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 315 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
11) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 315 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
12) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 11 шағын ауданда № 1а, 13, 14, 15 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;

4) текущий ремонт внутриквартального проезда в 4 микрорайоне вдоль домов № 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 с выездом на улицу В.И. Ленина города Житикара;
5) текущий ремонт внутриквартального проезда в 4 микрорайоне, вдоль домов 17, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26 с выездом на улицы Шокана Уалиханова и Хажыкея Жакупова города Житикара;
6) текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне вдоль домов № 1а, 13, 14, 15 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
7) текущий ремонт внутриквартального проезда в 7 микрорайоне вдоль домов 15, 16, 17, 18, 24, 58 с выездом на улицу Хажыкея Жакупова;
8) содержание автомобильных дорог города Житикара (вывоз снега);
9) средний ремонт 7 улиц г.Житикара;
10) текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1,7,13 с выездом на улицу В.И.Ленина;
11) текущий ремонт внутриквартального проезда 2 микрорайона 3 дома с выездом на улицу И. Ищанова;
12) работы по содержанию дорог улиц города Житикары.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 265 (вводится в действие с 01.01.2025); от 04.09.2025 № 315 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Учесть, что в бюджете города Житикара Житикаринского района на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) приобретение офисной техники и нематериальных активов;
2) возмещение прочих текущих расходов;
3) изготовление и установка детских игровых и спортивных площадок на территории города Житикары;
4) работы по текущему ремонту тротуара по улице Жибек жолы от улицы Ахмета Байтурсинова до улицы Шокана Уалиханова;
5) работы по текущему ремонту тротуара по улице Истая Ищанова от улицы В.И. Ленина до улицы Тарана;
6) работы по текущему ремонту тротуара по улице Доскали Асымбаева от улицы Истая Ищанова до улицы Шокана Уалиханова;
7) услуги грузового транспорта для санитарной очистки города Житикара;
8) услуги по аренде экскаватора для очистки искусственных арыков на территории города Житикара;
9) обеспечение функционирования автомобильных дорог города Житикара;
10) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.09.2025 № 315 (вводится в действие с 01.01.2025);
11) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.09.2025 № 315 (вводится в действие с 01.01.2025);
12) текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне вдоль домов № 1а, 13, 14, 15 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;

13) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 315 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
14) Хажыкея Жакупова көшесіне шығумен 7 шағын ауданда 15, 16, 17, 18, 58 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
15) Шокана Уалиханова көшесіне шығумен 5В шағын ауданында 1, 2, 3, 4, 5, 6 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
16) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 315 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
17) Достық көшесіндегі автомобиль жолын орташа жөндеуге;
18) Тарана көшесінен Чернаткина көшесіне дейінгі жолды орташа жөндеуге;
19) Тарана көшесінен Комсомольская көшесіне дейінгі жолды орташа жөндеуге;
20) Денисов-Жітіқара - Мүктікөл - РФ шекарасы р/м тас жолына шығумен Кирзавод көшесіндегі автомобиль жолын орташа жөндеуге;
21) Жітіқара қаласының орамішілік және автомобиль жолдарын орташа жөндеуге техникалық құжаттама әзірлеуге;
22) "Парус - Каз. Бюджет" (Бюджеттік жоспарлау) бағдарламалық өнімін орнату және сүйемелдеуге;
23) штаттан тыс қызметкердің еңбегіне ақы төлеу;
24) В.И. Ленина көшесіне шығумен 2 шағын ауданда 1, 7, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеу;
25) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 336 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
26) жарықдиодты шамдарды сатып алу;
27) Жітіқара қаласының көшелерін жарықтандыру;
28) Жітіқара қаласы көшелерінің көше жарығын ағымдағы жөндеу;
29) қала шағын аудандарының аула аумақтарында жаңа бақылау бейнекамераларын қосумен шағын ЖБО үшін бейнені алу үшін бейне ағынына қол жеткізу қызметтері;
30) Жітіқара қаласының аумағын абаттандыру бойынша жұмыстар-аялдамаларды ағымдағы жөндеу;
31) Жітіқара қаласының өрт сөндіру бөлімі ауданындағы Таран көшесіндегі тротуарды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
32) "Жасыл ел" жастар еңбек жасақтарына қатысатын адамдардың қызметтеріне ақы төлеу;

13) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.09.2025 № 315 (вводится в действие с 01.01.2025);
14) текущий ремонт внутриквартального проезда в 7 микрорайоне вдоль домов 15, 16, 17, 18, 58 с выездом на улицу Хажыкея Жакупова;
15) текущий ремонт внутриквартального проезда в 5В микрорайоне вдоль домов 1, 2, 3, 4, 5, 6 с выездом на улицу Шокана Уалиханова;
16) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.09.2025 № 315 (вводится в действие с 01.01.2025);
17) средний ремонт автомобильной дороги по улице Достық;
18) средний ремонт проезда от улицы Тарана до улицы Чернаткина;
19) средний ремонт проезда от улицы Тарана до улицы Комсомольская;
20) средний ремонт автомобильной дороги по улице Кирзавод с выездом на трассу р/з Денисовка - Житикара - Муктиколь - граница РФ;
21) экспертиза качества работ и материалов по среднему ремонту участков автомобильных дорог;
22) установка и сопровождение программного продукта "Парус - Каз. Бюджет" (Бюджетное планирование);
23) оплата труда внештатного работника;
24) текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1, 7, 13 с выездом на улицу В.И. Ленина;
25) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.10.2025 № 336 (вводится в действие с 01.01.2025);
26) приобретение светодиодных ламп;
27) освещение улиц города Житикары;
28) текущий ремонт уличного освещения улиц города Житикары;
29) услуги доступа видеопотока для получения изображения, для мини ЦОУ с подключением новых видеокамер наблюдения на дворовых территориях микрорайонов города;
30) работы по благоустройству территории города Житикара - текущий ремонт остановок;
31) работы по текущему ремонту тротуара по улице Тарана в районе пожарной части города Житикара;
32) оплата услуг лиц участвующих в молодежных трудовых отрядах "Жасыл ел";

33) гүлзарларды бұзу жұмыстары, тас кеспекшелерден жасалған жабындарды монтаждау және бөлшектеу;
34) 6 шағын аудандағы балалар алаңын ағымдағы жөндеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 265 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2025 № 315 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2025 № 336 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың

33) работы по сносу вазонов, монтаж и демонтаж покрытия из брусчатки;
34) текущий ремонт детской площадки в 6 микрорайоне.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 265 (вводится в действие с 01.01.2025); от 04.09.2025 № 315 (вводится в действие с 01.01.2025); от 28.10.2025 № 336 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата