Алтынсарин ауданының 2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 110 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4060817,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1474226,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9384,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2573207,9 мың теңге;
2) шығындар – 4099039,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30056,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56448,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 68277,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68277,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 12.06.2025 № 145 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 177527,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 16757,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 15206,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 30159,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 9673,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 20991,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 19947,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 18420,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 26251,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 20123,0 мың теңге;
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 177527,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 16757,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 15206,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 30159,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 9673,0 мың теңге;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 110.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4060817,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1474226,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9384,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2573207,9 тысяч тенге;
2) затраты – 4099039,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30056,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86504,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56448,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 68277,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68277,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 12.06.2025 № 145 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел:
1) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2025 год в сумме 177527,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 16757,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 15206,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 30159,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 9673,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Омара Шипина – 20991,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 19947,0 тысяч тенге;
село Новоалексеевка – 18420,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 26251,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 20123,0 тысячи тенге;
2) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2026 год в сумме 177527,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 16757,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 15206,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 30159,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 9673,0 тысячи тенге;

Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 20991,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 19947,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 18420,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 26251,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 20123,0 мың теңге.
4. Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 12000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин аудандық мәслихатының хатшысы С. Мусапирова
Мәслихаттың

сельский округ имени Омара Шипина – 20991,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 19947,0 тысяч тенге;
село Новоалексеевка – 18420,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 26251,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 20123,0 тысячи тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2025 год в сумме 12000,0 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Алтынсаринского районного маслихата С. Мусапирова
Приложение 1
к решению маслихата

750,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
5000,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
203470,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
138070,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24070,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
114000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
65400,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65400,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
02
Қорғаныс
13400,0
1
Әскери мұқтаждар
2000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2000,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2000,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11400,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11400,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
400,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
207263,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25500,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25500,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25500,0
2
Әлеуметтік көмек
124143,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
124143,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
87053,0
017
Мүгедектігі бар адамды рабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

750,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
5000,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
203470,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
138070,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24070,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
114000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
65400,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65400,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
02
Оборона
13400,0
1
Военные нужды
2000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2000,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2000,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11400,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11400,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
400,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
207263,0
1
Социальное обеспечение
25500,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25500,0
005
Государственная адресная социальная помощь
25500,0
2
Социальная помощь
124143,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
124143,0
002
Программа занятости
0,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
87053,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью