Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 147 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 119 846 807,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 85 802 082,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 574 937,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 11 774 984,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21 694 804,2 мың теңге;
2) шығындар – 130 120 010,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 674 439,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 611 936,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 611 936,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 22.09.2025 № 188 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен 2025 жылға арналған қалалық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңгені құрайтыны ескерілсін.

О бюджете города Костаная на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 147.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 119 846 807,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 85 802 082,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 574 937,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 774 984,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 21 694 804,2 тысячи тенге;
2) затраты – 130 120 010,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 674 439,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 611 936,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 611 936,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 22.09.2025 № 188 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2025 год, составляет 0 тенге.

3. Облыстық бюджетке 2025 жылға арналған қалалық бюджеттен бюджеттік алып қоюлар көлемі 56 306 386,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 384 919,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 22.09.2025 № 188 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қостанай қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2025 год в сумме 56 306 386,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 384 919,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 22.09.2025 № 188 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Костаная на 2025 год не установлен.

6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай қалалық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы А. Исмаилов
Мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 147 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 22.09.2025 № 188 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Саныбы
Кіші сыныбы
Атау
I. Кірістер

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского городского маслихата А. Исмаилов
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 декабря 2024 года
№ 147
Бюджет города Костаная на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 22.09.2025 № 188 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

652 869,9
1
Құқық қорғау қызметі
15 450,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 450,0
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
15 450,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
637 419,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
637 419,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
637 419,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 348 755,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
800 053,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
788 225,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
788 225,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 828,1
041
Әлеуметтік қамтамасыз етуобъетілерін салу және реконструкциялау
11 828,1
2
Әлеуметтiк көмек
4 832 062,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 832 062,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 636,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
881 916,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
63 373,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
399 011,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
484 771,3
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 989 353,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
716 640,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
641 640,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 882,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 807,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
389 162,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 146,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

652 869,9
1
Правоохранительная деятельность
15 450,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 450,0
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
15 450,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
637 419,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
637 419,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
637 419,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 348 755,5
1
Социальное обеспечение
800 053,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
788 225,0
005
Государственная адресная социальная помощь
788 225,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11 828,1
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
11 828,1
2
Социальная помощь
4 832 062,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 832 062,0
006
Оказание жилищной помощи
13 636,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
881 916,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
63 373,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
399 011,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
484 771,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 989 353,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
716 640,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
641 640,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
204 882,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 807,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
389 162,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 146,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций