2025 - 2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/134 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4- тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 19.08.2025 № 21/167 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 836 692,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 205 807,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 248,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 630 637,7 мың теңге;
2) шығындар – 3 859 873,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23 180,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 180,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 180,3 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 19.08.2025 № 21/167 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 3 629 713,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 701 247,6 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 196 693,6 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 482 439,8 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 242 720,2 мың теңге;
Қызан ауылы – 403 419,6 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 292 315,5 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 235 795,8 мың теңге;
Жармыш ауылы – 257 536,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 182 853,1 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 284 090,9 мың теңге;

О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27 декабря 2024 года № 17/134.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, Закон Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 21/167 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 836 692,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 205 807,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 248,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 3 630 637,7 тысяча тенге;
2) затраты – 3 859 873,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 180,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 180,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 180,3 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 21/167 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 3 629 713,7 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 701 247,6 тысяча тенге;
села Жынгылды – 196 693,6 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 482 439,8 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 242 720,2 тысячи тенге;
села Кызан – 403 419,6 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 292 315,5 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 235 795,8 тысяч тенге;
села Жармыш – 257 536,3 тысяч тенге;
села Акшымырау – 182 853,1 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 284 090,9 тысячи тенге;

Шебір ауылдық округі – 222 566,4 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 128 034,9 мың теңге,
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 19.08.2025 № 21/167 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 924,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 290,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 100,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 33,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 50,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 62,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 64,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 60,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 50,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 42,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 80,0 мың теңге;

сельского округа Шебир – 222 566,4 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 128 034,9 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 21/167 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 924,0 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 290,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 33,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 50,0 тысяч тенге;
села Кызан – 62,0 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 64,0 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 60,0 тысяч тенге;
села Жармыш – 50,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 42,0 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 80,0 тысяч тенге;

Шебір ауылдық округі – 44,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 49,0 мың теңге.
Ескерту. 3 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 19.08.2025 № 21/167 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е.Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№17/134 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Шетпе ауылының бюджеті

сельского округа Шебир – 44,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 49,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 21/167 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Е.Махмутов
Приложение 1
к решению Мангистауского районного
маслихата от "27" декабря 2024 года
№17/134
Бюджет села Шетпе на 2025 год