2025 - 2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/134 шешімі
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 19.08.2025 № 21/167 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 679 984,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 368 999,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 403,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 296,0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 309 286,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 703 164,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23 180,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 180,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 180,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 23.12.2025 № 25/197 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 3 308 400,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 524 018,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 166 553,8 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 479 758,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 221 404,9 мың теңге;
Қызан ауылы – 374 655,6 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 316 660,5 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 225 128,1 мың теңге;
Жармыш ауылы – 191 236,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 177 566,1 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 283 135,9 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 218 146,4 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 130 134,9 мың теңге,

О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27 декабря 2024 года № 17/134
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, Закон Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 21/167 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 679 984,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 368 999,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 403,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 296,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 3 309 286,2 тысяча тенге;
2) затраты – 3 703 164,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 180,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 180,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 180,3 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 23.12.2025 № 25/197 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 3 308 400,2 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 524 018,8 тысяча тенге;
села Жынгылды – 166 553,8 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 479 758,9 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 221 404,9 тысячи тенге;
села Кызан – 374 655,6 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 316 660,5 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 225 128,1 тысяч тенге;
села Жармыш – 191 236,3 тысяч тенге;
села Акшымырау – 177 566,1 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 283 135,9 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 218 146,4 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 130 134,9 тысяч тенге;

Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 23.12.2025 № 25/197 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 886,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 290,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 86,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 33,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 41,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 62,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 53,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 60,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 50,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 42,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 80,0 мың теңге;

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 23.12.2025 № 25/197 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 886,0 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 290,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 86,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 33,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 41,0 тысяч тенге;
села Кызан – 62,0 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 53,0 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 60,0 тысяч тенге;
села Жармыш – 50,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 42,0 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 80,0 тысяч тенге;

Шебір ауылдық округі – 44,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 45,0 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.11.2025 № 23/186 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е.Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№17/134 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Шетпе ауылының бюджеті

сельского округа Шебир – 44,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 45,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.11.2025 № 23/186 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Е.Махмутов
Приложение 1 к решению Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2024 года №17/134
Бюджет села Шетпе на 2025 год