2025-2027 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 245 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 4 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79 491 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 539,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 72 940 мың теңге;
2) шығындар – 80 077,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -586,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 586,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 586,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 297 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 349 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 72 759 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3-1. 2024 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,7 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.

О бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 245.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Т.Комекбаева на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 491 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 539,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 11,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 72 940 тысяч тенге;
2) затраты – 80 077,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -586,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 586,3 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 586,3 мың теңге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 297 (вводится в действие с 01.01.2025); с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 349 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что на 2025 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Т.Комекбаева установлен в размере 72 759 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.
3-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2024 году в районный бюджет в сумме 0,7 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 297 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-2. Ескерту. 3-2-тармақ алынып тасталды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 349 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 245 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 297 (вводится в действие с 01.01.2025).
3-2. Исключен решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 349 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года №245
Бюджет сельского округа Т.Комекбаев на 2025 год

104,0
Т.Көмекбаев ауылдық клуб үйіне
77,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 245 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша алынып тасталды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 349 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

104,0
дом клуба села Т.Комекбаев
77,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года №245
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2025 год за счет районного бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 297 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
1 993,6
1
Разработка проектно-сметной документации на средний ремонт улицы Абая Кунанбаева в сельском округе Т.Комекбаев
1 993,6
Итого:
1 993,6