2025-2027 жылдарға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 243 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 5 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 338 223 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 717,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 313 690,6 мың теңге;
2) шығындар – 338 441,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -218,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 218,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу - 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 218,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 256 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 295 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025 № 325 шешімдерімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 64 340 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

О бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 243.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Алдашбай Ахун на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 338 223 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 717,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 313 690,6 тысяч тенге;
2) затраты – 338 441,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 218,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 218,3 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 218,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 256 (вводится в действие с 01.01.2025); с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 295 (вводится в действие с 01.01.2025); от 06.11.2025 № 325 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в 2025 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Алдашбай Ахун установлен в размере 64 340 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун, на 2025 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.

4-1. 2024 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,3 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4.1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 256 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№243 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті

4-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2024 году в районный бюджет в сумме 0,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 256 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года №243
Бюджет сельского округа Алдашбай Ахун на 2025 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025 № 325 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
249 252,6
1
Алдашбай Ахун ауылындағы Ынтымақ көшесіне жарық бағаналарын орнату жұмыстарына
17 636,1
2
Алдашбай Ахун ауылындағы Түпбөгет көшесіне жарық бағаналарын орнату жұмыстарына
25 149,9
3
Алдашбай Ахун ауылындағы Ә.Егізбаев көшесіне орташа жөндеу жұмыстарына дайындалған техникалық құжаттама түзету енгізуге
2 061,0
4
Алдашбай Ахун ауылдық округіндегі Омар Шораяқұлы көшесіне жаяу жүргіншілер жолын орналастыру жұмыстарына
4 342,3
5
Алдашбай Ахун ауылындағы көшелеріне арнайы қоқыс салатын 4 дана контейнерлер орнату жұмыстарына
227,0
6
Алдашбай Ахун ауылдық округіндегі Ә.Егізбаев көшесіне орташа жөндеу жұмыстарына
199 836,3
Барлығы:
249 252,6

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2025 № 325 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
249 252,6
1
На работы по установке опор освещения на улицу Ынтымақ в селе Алдашбай Ахун
17 636,1
2
На работы по установке опор освещения на улицу Түпбөгет в селе Алдашбай Ахун
25 149,9
3
На введение корректировки технической документации среднего ремонта улицы Ә.Егізбаев в селе Алдашбай Ахун
2 061,0
4
На работы по установке тротуаров улицы Омара Шораякулы в сельском округе Алдашбай Ахун
4 342,3
5
На установку контейнеров для мусора в количестве 4 штуки улиц села Алдашбай Ахун
227,0
6
На средний ремонт улицы А. Егизбаева в сельском округе Алдашбай Ахун
199 836,3
Итого:
249 252,6