2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 241 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 6 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 429 487,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 235 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 158 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 287 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 422 807,8 мың теңге;
2) шығындар – 429 688,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -200,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 200,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 200,9 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025 № 324 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен Ақжар ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 90 349 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2025 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

О бюджете сельского округа Акжар на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 241.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акжар на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 429 487,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 235 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 158 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 287 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 422 807,8 тысяч тенге;
2) затраты – 429 688,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -200,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 200,9 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 200,9 мың теңге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2025 № 324 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в 2025 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Акжар установлен в размере 90 349 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар, на 2025 год за счет областного бюджета согласно приложению 5.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар, на 2025 год за счет районного бюджета согласно приложению 6.

5-1. 2024 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,8 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025 № 324 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 241 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті

5-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2024 году в районный бюджет в сумме 0,8 тысяч тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2025 № 324 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года №241
Бюджет сельского округа Акжар на 2025 год

119,0
Сәрсенбай Бөртебайұлы атындағы клуб үйіне
182,0
Барлығы:
125 539,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 241 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025 № 324 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
192 165,0
1
Қармақшы ауданы, Ақжар ауылдық округі Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин көшелерін күрделі жөндеуге
192 165,0
Барлығы:
192 165,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 241 шешіміне 6-қосымша
2025 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер

119,0
сельский клуб имени Сарсенбай Бортебайулы
182,0
Барлығы:
125 539,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года №241
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2025 год за счет областного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2025 № 324 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
192 165,0
1
На капитальный ремонт улиц Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин в селе Акжар, Кармакшинского района
192 165,0
Итого:
192 165,0
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года №241
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2025 год за счет районного бюджета

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025 № 324 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
13 039,8
1
Ақжар ауылы Ораз ахун көшесі бойындағы спорт алаңын орналастыру жұмыстарына
0
2
Ақжар ауылдық округі әкімі аппаратының материалдық техникалық базасын нығатуға (2 дана компьютер жиынтығы, 2 дана принтер 3/1, 1 дана ноутбук сатып алуға)
1 567,0
3
Қармақшы ауданы, Ақжар ауылдық округі Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин көшелерін күрделі жөндеуге
0
4
Ақжар ауылындағы С.Бөртебайұлы атындағы ауылдық клуб үйіне ЛЭД экран сатып алуға
4 911,0
5
Ақжар ауылындағы А.Иманов көшесіне мемлекеттік акт жасату қызметіне
417,0
6
Ақжар ауылдық округіне Ораз Ахун көшесіндегі спорт алаңына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
5 784,8
7
Ақжар ауылдық округі әкімі аппаратына планшет сатып алуға
360,0
Нысаналы даму трансферттер:
1 715,0
1
Ақжар ауылындағы А.Құнанбаев көшесіне құрылыс жұмыстарының және материалдарының сапасын зерттеу қызметіне
1 715,0
2
Ақжар ауылы К.Рүстембеков, А. Иманов, А. Бөлегенов көшелеріне жаңа құрылыс жүргізуге жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге және сараптамадан өткізуге
0
Барлығы:
14 754,8

Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2025 № 324 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
13 039,8
1
На работы по устройству спортивной площадки вдоль улицы Ораз Ахун села Акжар
0
2
На укрепление материально-технической базы аппарата акима сельского округа Акжар (приобретение 2 комплекта компьютера, 2 штуки принтера 3/1, 1 штука ноутбука)
1 567,0
3
На капитальный ремонт улиц Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин в селе Акжар, Кармакшинского района
0
4
На приобретение ЛЭД экрана для сельского клуба имени С. Буртебайулы в селе Акжар
4 911,0
5
За услугу по составлению государственного акта улицы А. Иманова в селе Акжар
417,0
6
На текущий ремонт спортивной площадки по улице Ораза Ахуна сельского округа Акжар
5 784,8
7
На приобретение планшета для аппарата акима сельского округа Акжар
360,0
Целевые трансферты на развитие:
1 715,0
1
На проведение экспертизы качества работы и материала объекта строительства улицы Абай Кунанбаева в селе Акжар
1 715,0
2
На разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на новое строительство улиц К.Рустембекова, А.Иманова, А.Болегенова села Акжар
0
Итого:
14 754,8