2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 240 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 5 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 182 830,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 267 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 174 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 169 384 мың теңге;
2) шығындар – 183 601,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -770,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 770,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 770,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 294 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен Ақтөбе ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 79 355 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Ақтөбе ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

О бюджете сельского округа Актобе на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 240.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Актобе на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 182 830,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 267 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 174 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 169 384 тысяч тенге;
2) затраты – 183 601,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -770,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 991,8 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 770,6 мың теңге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 294 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в 2025 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Актобе установлен в размере 79 355 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Актобе, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.

4. 2025 жылға арналған Ақтөбе ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4-1. 2024 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,1 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 294 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Актобе, на 2025 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
4-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2024 году в районный бюджет в сумме 0,1 тысяч тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 294 (вводится в действие с 01.01.2025).

5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№240 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ақтөбе ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 294 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кармакшинского
районного маслихата
Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 240
Бюджет сельского округа Актобе на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 294 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1.Доходы

116,0
Ақтөбе ауылдық округінің клубына
159,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№240 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған Ақтөбе ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 294 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
89 754,0
1
Ақтөбе ауылдық клубына ауыл халқына түрлі мәдени шараларды өткізуге байланысты ЛЕД экран сатып алуға

116,0
Клуб сельского округа Актобе
159,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 241
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 294 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
89 754,0
1
На приобретение ЛЭД экрана для сельского клуба Актобе в связи с проведением различных мероприятий жителям села

5 500,0
2
Ақтөбе ауылдық клубына музыкалық құрал-жабдықтар жиынтығын сатып алуға
5 000,0
3
Ақтөбе ауылындағы Ы.Сейтенов көшесіне орташа жөндеу жұмыстарына
28 042,9
4
Ақтөбе ауылындағы Ы.Алтынсарин көшесін орташа жөндеу жұмыстарына жоба-сметалық құжаттама әзірлеу және сараптама жүргізуге
1 234,0
5
Ақтөбе ауылындағы Кеңсе көшесін орташа жөндеу жұмыстарына жоба-сметалық құжаттама әзірлеу және сараптама жүргізуге
1 497,0
6
Ақтөбе ауылындағы Сералиев көшесін орташа жөндеу жұмыстарына жоба-сметалық құжаттама құжаттама әзірлеу және сараптама жүргізуге
1 613,0
7
Ақтөбе ауылындағы Н.Сералиев көшесіне жаяу жүргіншілер жолын орналастыру жұмысына
45 705,6
8
Ақтөбе ауылындағы Сейтенов көшесін орташа жөндеу нысанының жұмыстар мен материалдар сапасына сараптама жүргізуге
768,3
9
Ақтөбе ауылынын бас маманы мемлекеттік әкімшілік қызметіне алғаш кірген мемлекеттік қызметшілер үшін үш апталық қайта даярлау курсының іс-сапар шығындарына
393,2
Барлығы:
89 754,0

5 500,0
2
На приобретение комплекта музыкального инвентаря для сельского клуба Актобе
5 000,0
3
На средний ремонт улицы Ы.Сейтенова в селе Актобе
28 042,9
4
На проведение проектно-сметной документации и экспертизы среднего ремонта улицы Ы.Алтынсарина в селе Актобе
1 234,0
5
На проведение проектно-сметной документации и экспертизы среднего ремонта улицы Кенсе в селе Актобе
1 497,0
6
На проведение проектно-сметной документации и экспертизы среднего ремонта улицы Сералиева в селе Актобе
1 613,0
7
На устройство пешеходной дороги улицы Н.Сералиева в селе Актобе
45 705,6
8
На проведение экспертизы качества работ и материалов объекта среднего ремонта улицы Сейтенова в селе Актобе
768,3
9
На командировочные расходы трехнедельного курса переподготовки для государственных служащих, впервые поступивших на административную государственную службу главным специалистом села Актобе
393,2
Итого:
89 754,0