2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 130 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 256 591 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 981 594 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 370 283 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 904 714 мың теңге;
2) шығындар – 6 631 410 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 488 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90 962 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 431 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 431 307 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 147 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 90 962 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 375 715 теңге.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2024 года № 130.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 256 591 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 981 594 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 370 283 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 904 714 тысяч тенге;
2) затраты – 6 631 410 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 488 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90 962 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 431 307тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 431 307 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 147 450 тысяч тенге;
погашение займов – 90 962 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 375 715 тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.04.2025 № 156 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 4 қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі ескерілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған бюджеттік кредиттер ескерілсін.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.04.2025 № 156 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе расходов бюджета района перечень бюджетных программ развития на 2025 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2025 год согласно приложению 5.

4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес 2025-2027жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 47 038 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Учесть, в составе расходов районного бюджета на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сел, поселков и сельских округов согласно приложению 6.
5. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселков и сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложению 7.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 47 038 тысяч тенге.

8 859
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 018
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 841
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
432 388
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
54 505
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 505
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54 505
2
Әлеуметтiк көмек
309 250
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309 250
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 180
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 334
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
532
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106 204
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
75 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
68 633
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68 633
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 414
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
737 079
1
Тұрғын үй шаруашылығы
543 670
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
530 144
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
530 144
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

8 859
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 018
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 841
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
432 388
1
Социальное обеспечение
54 505
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 505
005
Государственная адресная социальная помощь
54 505
2
Социальная помощь
309 250
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309 250
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 180
006
Оказание жилищной помощи
6 334
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
532
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106 204
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
75 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
68 633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68 633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 414
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
737 079
1
Жилищное хозяйство
543 670
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
530 144
098
Приобретния жилья коммунального жилищного фонда
530 144
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)