2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 234 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 613603618 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 150579337 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10880153 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 32051 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 452112077 мың теңге;
2) шығындар – 612825231 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26221012 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 36837893 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10616881 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1449099 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1449099 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26891724 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26891724 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 35137893 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9345265 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1099096 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда -Қарағанды облыстық мәслихатының 26.06.2025 № 299 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында, республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша:
Қарағанды қаласына – 50 пайыз, Теміртау қаласына – 53 пайыз, Саран қаласына – 73 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына – 97 пайыз, Абай, Ақтоғай, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Приозерск, Шахтинск қалаларына – 98 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Балқаш, Қарағанды, Теміртау қалаларына – 50 пайыздан, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Саран қаласына – 80 пайыздан, Ақтоғай, Бұқар-Жырау аудандарына – 86 пайыздан, Шахтинск қаласына – 89 пайыз, Абай, Қарқаралы аудандарына, Приозерск қаласына – 90 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2024 года № 234.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 613603618 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 150579337 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10880153 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 32051 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 452112077 тысяч тенге;
2) затраты – 612825231 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26221012 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36837893 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10616881 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1449099 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1449099 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26891724 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26891724 тысячи тенге:
поступление займов – 35137893 тысячи тенге;
погашение займов – 9345265 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1099096 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 26.06.2025 № 299 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2025 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
города Караганды – 50 процентов, города Темиртау – 53 процента, города Сарани – 73 процента, Бухар-Жырауского района – 97 процентов, Абайского, Актогайского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Приозерск, Шахтинск – по 98 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
городов Балхаш, Караганды, Темиртау – по 50 процентов, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, города Сарань – по 80 процентов, Актогайского, Бухар-Жырауского районов – по 86 процентов, города Шахтинск – 89 процентов, Абайского, Каркаралинского районов, города Приозерск – по 90 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша:
Шахтинск қаласына – 34 пайыз, Абай ауданына – 40 пайыз, Ақтоғай, Қарқаралы аудандарына – 42 пайыздан, Қарағанды қаласына – 46 пайыз, Теміртау қаласына – 47 пайыз, Балқаш қаласына – 52 пайыз, Шет ауданына – 63 пайыз, Приозерск қаласына – 75 пайыз, Бұқар-Жырау, Нұра, Осакаров аудандарына, Саран қаласына – 80 пайыздан;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда -Қарағанды облыстық мәслихатының 26.06.2025 № 299 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
4. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен бюджеттік алулардың көлемі 16578501 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қарағанды қаласынан - 14346641 мың теңге;
Теміртау қаласынан – 1841662 мың теңге;
Шет ауданына – 390198 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 28758998 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауданына – 4963094 мың теңге;
Ақтоғай ауданына – 937010 мың теңге;
Бұқар жырау ауданына – 1886967 мың теңге;
Қарқаралы ауданына – 2811986 мың теңге;
Нұра ауданына – 2499265 мың теңге;
Осакаров ауданына – 2047225 мың теңге;
Балқаш қаласына – 4453808 мың теңге;
Приозерск қаласына – 2006637 мың теңге;
Саран қаласына – 2109554 мың теңге;
Шахтинск қаласына – 5043452 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу Қарағанды облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

3) по социальному налогу:
города Шахтинск – 34 процента, Абайского района – 40 процентов, Актогайского, Каркаралинского районов – по 42 процента, города Караганды – 46 процентов, города Темиртау – 47 процента, города Балхаш – 52 процента, Шетского района – 63 процента, города Приозерск – 75 процентов, Бухар-Жырауского, Нуринского, Осакаровского районов, города Сарань – по 80 процентов;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 26.06.2025 № 299 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения), в сумме 16578501 тысяча тенге, в том числе:
города Караганды - 14346641 тысяча тенге;
города Темиртау – 1841662 тысячи тенге;
Шетского района – 390198 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 28758998 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 4963094 тысячи тенге;
Актогайскому району – 937010 тысяч тенге;
Бухар-Жыраускому району – 1886967 тысяч тенге;
Каркаралинскому району – 2811986 тысяч тенге;
Нуринскому району – 2499265 тысяч тенге;
Осакаровскому району – 2047225 тысяч тенге;
городу Балхаш – 4453808 тысяч тенге;
городу Приозерск – 2006637 тысяч тенге;
городу Сарань – 2109554 тысячи тенге;
городу Шахтинск – 5043452 тысячи тенге.
6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) определяется на основании постановления акимата Карагандинской области.

7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 300 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда -Қарағанды облыстық мәслихатының 26.06.2025 № 299 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2025 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрлеуге жатпайтыны 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2025 год в сумме 300 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 26.06.2025 № 299 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 6.
9. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.

419 210
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
38 746
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11 969 673
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 156 359
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 246 585
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 192 996
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 155 480
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
7 008 720
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
555 978
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 305 820
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 151 663
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 335
261
Облыстың білім басқармасы
3 737 418
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 805 123
037
Әлеуметтік сауықтандыру
467 289
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
465 006
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
316 171
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
316 171
2
Әлеуметтiк көмек
9 919 520
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 906 560
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
118 642
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 787 918
261
Облыстың білім басқармасы
12 960
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 960
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 990 254
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

419 210
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
38 746
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11 969 673
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 156 359
1
Социальное обеспечение
16 246 585
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 192 996
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 155 480
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
7 008 720
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
555 978
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 305 820
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 151 663
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 335
261
Управление образования области
3 737 418
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 805 123
037
Социальная реабилитация
467 289
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
465 006
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
316 171
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
316 171
2
Социальная помощь
9 919 520
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 906 560
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
118 642
068
Программа занятости
9 787 918
261
Управление образования области
12 960
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 960
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 990 254
256
Управление координации занятости и социальных программ области

279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 165 736
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
3 094 794
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
70 942
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39 278 513
1
Ауыл шаруашылығы
28 179 216
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
24 614 552
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
877 371
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
600 554
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 318 810
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
148 192
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 689
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
164 331
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
63 990
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
16 221
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
985 244
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 361 230
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
88 061
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 610 278
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 147 599
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
225 367
066
Жайылымдардың тозуымен және шөлейттенумен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу (құнарландыру, түбегейлі жақсарту, топырақты дайындау, біржылдық және көпжылдық шөптерді егу, органикалық тыңайтқыштарды енгізу)
4 615
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
16 500

279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 165 736
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
3 094 794
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
70 942
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39 278 513
1
Сельское хозяйство
28 179 216
255
Управление сельского хозяйства области
24 614 552
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
877 371
002
Субсидирование развития семеноводства
600 554
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 318 810
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
148 192
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 689
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
164 331
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
63 990
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
16 221
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
985 244
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 361 230
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
88 061
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 610 278
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 147 599
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
225 367
066
Проведение мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ (окультуривание, коренное улучшение, подготовка почвы, подсев однолетних и многолетних трав, внесение органических удобрений)
4 615
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
16 500

020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
16 500
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 548 164
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 938
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
89 300
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 859
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
73 007
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
176 100
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 330 337
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 533
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
30 000
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
27 165
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
495 925
2
Су шаруашылығы
2 192 679
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 192 679
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
5 375
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
458 304
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
1 729 000
3
Орман шаруашылығы
2 671 023
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 671 023
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 671 023
4
Балық шаруашылығы
29 500
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
29 500
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау

020
Развитие объектов сельского хозяйства
16 500
719
Управление ветеринарии области
3 548 164
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
199 938
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
89 300
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 859
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
73 007
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
176 100
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 330 337
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 533
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
30 000
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
27 165
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
495 925
2
Водное хозяйство
2 192 679
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 192 679
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
5 375
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
458 304
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
1 729 000
3
Лесное хозяйство
2 671 023
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 671 023
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 671 023
4
Рыбное хозяйство
29 500
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
29 500
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства

6 739 041
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
571 015
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 891 170
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 023 580
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 103
261
Облыстың білім басқармасы
3 706 821
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 688 569
037
Әлеуметтік сауықтандыру
374 745
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
643 507
2
Әлеуметтiк көмек
10 131 048
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 047 789
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
80 988
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 966 801
261
Облыстың білім басқармасы
83 259
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
83 259
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
648 837
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
648 837
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
290 501
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
218
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
98 822
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
48 126
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
62 823
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
34 642
062
Біліктілік жүйесін дамыту
5 892
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
107 813
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 328 786
2
Коммуналдық шаруашылық
7 328 786
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 328 786
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

6 739 041
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
571 015
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 891 170
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 023 580
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 103
261
Управление образования области
3 706 821
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 688 569
037
Социальная реабилитация
374 745
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
643 507
2
Социальная помощь
10 131 048
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 047 789
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
80 988
068
Программа занятости
9 966 801
261
Управление образования области
83 259
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
83 259
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
648 837
256
Управление координации занятости и социальных программ области
648 837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
290 501
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
218
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
98 822
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
48 126
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
62 823
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
34 642
062
Развитие системы квалификаций
5 892
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
107 813
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 328 786
2
Коммунальное хозяйство
7 328 786
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 328 786
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

1 601 568
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 601 568
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
164 103
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
164 103
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
164 103
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 832 915
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 832 915
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
419 773
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
362 763
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
973
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
147 438
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
462 180
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 439 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 509 304
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15 700 680
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 902 317
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 481 812
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6 882 539
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
581 144
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 915 014
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 024 901
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 907
261
Облыстың білім басқармасы
3 798 363
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру

1 601 568
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 601 568
5
Другие виды медицинской помощи
164 103
253
Управление здравоохранения области
164 103
029
Областные базы специального медицинского снабжения
164 103
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 832 915
253
Управление здравоохранения области
7 832 915
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
419 773
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
362 763
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
973
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
147 438
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
462 180
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 439 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 509 304
1
Социальное обеспечение
15 700 680
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 902 317
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 481 812
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
6 882 539
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
581 144
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 915 014
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 024 901
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 907
261
Управление образования области
3 798 363
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

10 461 452
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
3 534 534
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
107 575
Ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
111 963
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
1 242 306
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
5 238 607
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
11 966
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
214 501
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 838 306
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
2 516 700
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
1 318 366
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
484 499
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
202 263
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
314 889
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 589
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 888 793
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
1 322 241
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 157 870
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
149 984
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
240 907
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
17 791
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
11 419
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
11 419
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы

10 461 452
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
3 534 534
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования
107 575
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
111 963
На размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 242 306
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
5 238 607
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
11 966
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
214 501
Управление здравоохранения области
4 838 306
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
2 516 700
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне
1 318 366
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
484 499
На повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов
202 263
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
314 889
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 589
Управление координации занятости и социальных программ области
2 888 793
На выплату государственной адресной социальной помощи
1 322 241
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 157 870
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
149 984
На повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
240 907
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
17 791
Управление культуры, архивов и документации области
11 419
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 419
Управление физической культуры и спорта области

149 490
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
18 144
Мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
117 314
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
14 032
Облыстың ішкі саясат басқармасы
399
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
399
Облыстың ветеринария басқармасы
457 118
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
429 953
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
27 165
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
490 006
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
488 569
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 437
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
50
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
50
Облыстың экономика басқармасы
10
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
10
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
14
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
14
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
11 028
Ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
6 621
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
4 407
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
27
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
27
Облыс әкімінің аппараты
480 420
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
480 420
Облыстың қаржы басқармасы
76 161
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
76 161
Нысаналы даму трансферттері:

149 490
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
18 144
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта
117 314
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14 032
Управление внутренней политики области
399
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
399
Управление ветеринарии области
457 118
На проведение противоэпизоотических мероприятий
429 953
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
27 165
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
490 006
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
488 569
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 437
Управление сельского хозяйства области
50
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
50
Управление экономики области
10
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
10
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
14
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
11 028
На повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
6 621
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 407
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
27
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
27
Аппарат акима области
480 420
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
480 420
Управление финансов области
76 161
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
76 161
Целевые трансферты на развитие:

51 159 722
оның ішінде:
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 303 813
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
2 288 877
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
700 000
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
314 936
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
14 082 943
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 178 578
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
11 904 365
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
33 772 966
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 146 314
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1 565 158
Елді мекендерден тыс жерлерге сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
700 000
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
19 862 878
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
8 658 616
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
840 000
Бюджеттік кредиттер:
13 981 034
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
981 034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
981 034
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
13 000 000
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
2 000 000
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
11 000 000
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 12
желтоқсандағы
№234
шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 26.06.2025 № 299 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
94 091 716
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
30 380 625
Нысаналы даму трансферттері
41 573 198
Бюджеттік кредиттер
22 137 893
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
30 380 625
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 591 383
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 157 870
Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
23 997
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға медициналық-әлеуметтік қызмет көрсетуге
19 562
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
1 322 241
Ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге
59 307
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

51 159 722
в том числе:
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 303 813
На развитие транспортной инфраструктуры
2 288 877
На развитие инфраструктуры воздушного транспорта
700 000
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
314 936
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
14 082 943
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 178 578
Строительство и реконструкция объектов образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа"
11 904 365
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
33 772 966
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
2 146 314
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 565 158
На развитие системы водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктах
700 000
На развитие газотранспортной системы
19 862 878
На развитие систем теплоснабжения
8 658 616
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
840 000
Бюджетные кредиты:
13 981 034
в том числе:
Управление экономики области
981 034
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
981 034
Управление сельского хозяйства области
13 000 000
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
2 000 000
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
11 000 000
Приложение 5 к решению
Карагандинского областного
маслихата от 12 декабря
2024 года № 234
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 26.06.2025 № 299 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего
94 091 716
в том числе:
Целевые текущие трансферты
30 380 625
Целевые трансферты на развитие
41 573 198
Бюджетные кредиты
22 137 893
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
30 380 625
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
2 591 383
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 157 870
На оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара
23 997
На оказание престарелым и лицам с инвалидностью медико-социальных услуг
19 562
На выплату государственной адресной социальной помощи
1 322 241
На обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
59 307
На повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг

8 406
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
71 905
Спорт объектілерін ұстауға
64 885
Мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
7 020
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
118 339
Мәдениет объектілерін жөндеуге
118 339
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 777 519
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
9 777 519
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 292 494
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
5 788 082
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 864 357
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 900 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
740 055
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 099 824
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 810 585
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
289 239
Облыстың қаржы басқармасы
76 161
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
76 161
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
353 000
Табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға
353 000
Нысаналы даму трансферттері:
41 573 198
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 858 458
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
229 880
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 178 578
Cпорт объектілерін дамыту
250 000
Туризм объектілерін дамыту
200 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
314 936
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
314 936
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
37 827 582
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 409 918
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 713 412
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
282 691
Елді мекендерден тыс жерлерге сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға

8 406
Управление физической культуры и спорта области
71 905
На содержание объектов спорта
64 885
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта
7 020
Управление культуры, архивов и документации области
118 339
На ремонт объектов культуры
118 339
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 777 519
На жилищно-коммунальное хозяйство
9 777 519
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 292 494
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
5 788 082
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 864 357
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 900 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
740 055
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 099 824
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 810 585
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
289 239
Управление финансов области
76 161
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
76 161
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
353 000
На реализацию природоохранных мероприятий
353 000
Целевые трансферты на развитие:
41 573 198
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 858 458
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
229 880
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 178 578
На развитие объектов спорта
250 000
На развитие объектов туризма
200 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
314 936
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
314 936
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
37 827 582
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
5 409 918
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5 713 412
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
282 691
На развитие системы водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктов

700 000
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
15 822 254
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
840 000
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
8 658 616
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
400 691
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
473 930
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салуға
473 930
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
98 292
Антенна-діңгек құрылыстарын салуға
98 292
Бюджеттік кредиттер:
22 137 893
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
981 034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
981 034
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 342 141
Тұрғын үй сатып алуға
13 342 141
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 814 718
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
7 814 718
Қарағанды облыстық мәслихатының
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№234 шешіміне 6 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
04
Бiлiм беру
261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
285
Облыстың дене тәрбиесі және спорт басқармасы
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қарағанды облыстық мәслихатының
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№234 шешіміне 7 қосымша
2025 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
05
Денсаулық сақтау

700 000
На развитие газотранспортной системы
15 822 254
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
840 000
На развитие систем теплоснабжения
8 658 616
На развитие коммунального хозяйства
400 691
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
473 930
На строительство полигона твердых бытовых отходов
473 930
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
98 292
На строительство антенно-мачтовых сооружений
98 292
Бюджетные кредиты:
22 137 893
в том числе:
Управление экономики области
981 034
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
981 034
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 342 141
На приобретение жилья
13 342 141
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 814 718
На реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
7 814 718
Приложение 6 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 12 декабря 2024 года №234
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
04
Образование
261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
285
Управление физической культуры и спорта области
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Приложение 7 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 12 декабря 2024 года №234
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2025 год
Функциональная группа
Администратор программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
05
Здравоохранение

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь