Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 118 бұйрығы.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2026 – 2027 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2026 – 2027 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим или послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 учебные годы
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 118.
В соответствии с подпунктом 2-1) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2024 – 2025 учебный год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2024 – 2025 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2025 – 2026 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2025 – 2026 учебный год согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2026 – 2027 учебный год согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2026 – 2027 учебный год согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нұрбек
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2024 жылғы 18 наурыздағы
№ 118 бұйрығына
1-қосымша

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
Приложение 1
к приказу Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 18 марта 2024 года № 118

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрлар даярлауға 2024 – 2025 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 26.11.2024 № 534 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.12.2025 № 589 бұйрықтарымен.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2024 – 2025 учебный год
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 26.11.2024 № 534 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.12.2025 № 589.
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

1 089,3/18 155
6B11 Қызмет көрсету
2 557
905,8/15 096
803,9/13 398
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударған ауыл жастары арасынан шыққан Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға, оның ішінде:
2 462
6B01 Педагогикалық ғылымдар
2 038
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
333
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
83

1 089,3/18 155
6B11 Услуги
2 557
905,8/15 096
803,9/13 398
На обучение граждан Республики Казахстан из числа сельской молодежи, переселяющихся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, в том числе:
2 462
6B01 Педагогические науки
2 038
1 139,2/18 986
1 008,1/16 801
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
333
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
83

1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
8
933,6/15 560
831,8/13 863
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
365
1 039,8/17 330
924,8/15 413
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
100
1 824,60
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға

1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
8
933,6/15 560
831,8/13 863
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
365
1 039,8/17 330
924,8/15 413
На обучение в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
1 824,60
На обучение в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"

100
2 041,20
Д.И. Менделеев атындағы Ресей химия-технологиялық университеті Федералдық мемлекеттік Жоғары білім беру мекемесінің филиалында студенттерді оқытуға
28
1 009,6
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында студенттерді оқытуға
150
2 517,10
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында студенттерді оқытуға
45
874,9
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да студенттер
1 250
6 544,8*
ЖЖОКБҰ даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1 750
344,8
"Назарбаев Университеті" ДББҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
5 550,4*
Резерв
100
1 039,8/17 330
924,8/15 413
Сараланған грант, оның ішінде:
300
6B01 Педагогикалық ғылымдар
150
569, 6
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
150
452,9
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10 597
635,8/10 597
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында, екі дипломдық білім беру бойынша студенттерді оқытуға "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ)
94
4 805,50
Аризона университетімен стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша студенттерді оқытуға "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ) дипломын алумен
413
2 500,00
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында екі дипломдық білім беру бойынша студенттерді оқытуға
250
4 328,00
"Нархоз университеті" КЕАҚ базасында "Queen' s University Belfast"Белфасттағы Королева университетінің филиалында студенттерді оқытуға
90
5 054,00
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
100
5 095,00
Тығыз қоныстанған, жаңадан құрылған және батыс өңірлердің жастарын жетекші жоғары оқу орындарында оқыту үшін нысаналы білім беру гранттары, оның ішінде:

100
2 041,20
На обучение в филиале федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский химико-технологического университет им. Д.И. Менделеева"
28
1 009,6
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
150
2 517,10
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
874,9
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет"
1 250
6 544,8*
На обучение слушателей подготовительных отделений ОВПО
1 750
344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
5 550,4*
Резерв
100
1 039,8/17 330
924,8/15 413
Дифференцированный грант, в том числе:
300
6B01 Педагогические науки
150
569, 6
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
150
452,9
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10 597
635,8/10 597
На обучение студентов в организациях высшего и (или) послевузовского образования, по двудипломному образованию (НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева")
94
4 805,50
На обучение студентов по совместным образовательным программам реализуемых в рамках стратегического партнерства с Университетом Аризона c получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета имени Манаша Козыбаева"
413
2 500,00
На обучение студентов в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по двудипломному образованию
250
4 328,00
На обучение студентов в филиале Университета Королевы в Белфесте "Queen's University Belfast" на базе НАО "Университета Нархоз"
90
5 054,00
На обучение студентов в филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" на базе НАО Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева"
100
5 095,00
Целевые образовательные гранты для обучения в ведущих высших учебных заведениях молодежи из густонаселенных, вновь образованных и западных регионов, в том числе:

905,8/15 096
803,9/13 398
Барлығы
77 931
Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы

905,8/15 096
803,9/13 398
Всего
77 931
*Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

2 099,0
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік (Тәжікстан Республикасының азаматтарын оқытуға)
5
3 470,0
Барлығы
115
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

2 099,0
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Республики Таджикистан)
5
3 470,0
Всего
115
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства

895
х
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
6В10 Денсаулық сақтау
6В101 Денсаулық сақтау
2 700 (оның ішінде клиникалық емес мамандықтар бойынша – 200, шетелдік азаматтарды халықаралық келісімдер бойынша оқытуға - 20)
1 230,7
1 218,3
Барлығы
2 700
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Халықаралық туризм және қонақжайлылық университеті
6B11 Қызмет көрсету
6B111 Қызмет көрсету саласы
680
803,9/13 398
6B115 Спорт
120
803,9/13 398
Барлығы
800
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2024 жылғы 18 наурыздағы
№ 118 бұйрығына
2-қосымша

895
х
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год (в тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
6В10 Здравоохранение
6В101 Здравоохранение
2 700 (в том числе по неклиническим специальностям – 200, на обучение иностранных граждан по международным соглашениям - 20)
1 230,7
1 218,3
Всего
2 700
Администратор бюджетных программ: Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)/ расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
1
2
3
4
Международный университет туризма и гостеприимства
6B11 Услуги
6B111 Сфера обслуживания
680
803,9/13 398
6B115 Спорт
120
803,9/13 398
Всего
800
Приложение 2
к приказу Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 18 марта 2024 года № 118

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға 2024 – 2025 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 26.11.2024 № 534 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.12.2025 № 589 бұйрықтарымен.
Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2024 – 2025 учебный год
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 26.11.2024 № 534 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.12.2025 № 589.
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Ғылыми – педагогикалық магистратура
12094
747,3/12 455
454,9/7 581
Бейіндік магистратура
500
747,3/12 455
454,9/7 581
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалы

Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 магистранта (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Научно – педагогическая магистратура
12094
747,3/12 455
454,9/7 581
Профильная магистратура
500
747,3/12 455
454,9/7 581
Казахстанский филиал Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова

110
2 632,4
"МИФИ" Ұлттық ядролық зерттеу университеті" Жоғары білім беру федералды мемлекеттік дербес білім беру мекемесінің Қазақстандық филиалы
30
1 991,1
"Назарбаев Университеті" ДББҰ
495
7 107,2*
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
6960
20
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға арналған стипендиялық бағдарлама
50
646,3 /10 772
Барлығы
13 299
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
1 2 3 4
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
25
3 919,0
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы
1
2
3
4
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
25
3 474,0
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қостанай академиясы
1
2
3
4
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
15
3 520,0
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты
1
2
3
4
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7M123 Қоғамдық қауіпсіздік
15
1 949,0
Барлығы
80
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
166
х
Барлығы
166
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)

110
2 632,4
Казахстанский филиал федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
30
1 991,1
АОО "Назарбаев Университет"
495
7 107,2*
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
50
646,3 /10 772
На обучение магистрантов в филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" на базе НАО Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева"
20
6960
Всего
13 299
*Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге)
1
2
3
4
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
25
3 919,0
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1
2
3
4
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
25
3 474,0
Костанайская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1
2
3
4
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
15
3 520,0
Актюбинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1
2
3
4
7М12 Национальная безопасность и военное дело
7М123 Общественная безопасность
15
1 949,0
Всего
80
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
166
х
Всего
166
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)

325
1 199,5
1 187,7
Барлығы
325
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
7M04 Бизнес, басқару және құқық
7М042 Құқық (ғылыми-педагогикалық бағыттағы магистратура)
25
6 188,5
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
7М123 Қоғамдық қауіпсіздік (ғылыми-педагогикалық бағыттағы магистратура)
25
6 188,5
7М123 Қоғамдық қауіпсіздік (бейіндік бағыттағы магистратура)
10
6 935,7
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
7М03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат 7М04 Бизнес, басқару және құқық
7M031 Әлеуметтік ғылымдар 7M041 Бизнес және басқару
120
9 004,0
Барлығы
120
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сот Кеңесі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
60
12 870,66
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
1 2 3 4
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы азаматтық қорғау академиясы

325
1 199,5
1 187,7
Всего
325
Администратор бюджетных программ: Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге)
1
2
3
4
7M04 Бизнес, управление и право
7М042 Право (магистратура научно-педагогического направления)
25
6 188,5
7M12 Национальная безопасность и военное дело
7M123 Общественная безопасность (магистратура научно-педагогического направления)
25
6 188,5
7M123 Общественная безопасность (магистратура профильного направления)
10
6 935,7
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год (тыс. тенге)
7М03 Социальные науки, журналистика и информация 7М04 Бизнес, управление и право
7М031 Социальные науки 7М041 Бизнес и управление
120
9 004,0
Всего
120
Администратор бюджетных программ: Высший Судебный Совет Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год (тыс. тенге)
Организация высшего и (или) послевузовского образования
60
12 870,66
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
1
2
3
4
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

7M11 Қызмет көрсету
7M111 Қызмет көрсету саласы
25
454,9/7 581
Барлығы
25
Резидентураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Коды
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 дәрігер-резидентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

7M11 Услуги
7M111 Сфера обслуживания
25
454,9/7 581
Всего
25
Прием в резидентуру
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 врача-резидента в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования

7R09
Денсаулық сақтау (медицина)
2 500
1 939,9
1 811,3
Барлығы
2 500
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 дәрігер-резидентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
"Назарбаев Университеті" ДББҰ
20
3 895,7*
Барлығы
20
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Докторантураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

7R09
Здравоохранение (медицина)
2 500
1 939,9
1 811,3
Всего
2 500
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 врача-резидента в год (тыс. тенге)
АОО "Назарбаев Университет"
20
3 895,7*
Всего
20
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Прием в докторантуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ

8DМ03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат 8DМ04 Бизнес, басқару және құқық
8D031 Әлеуметтік ғылымдар
8D041 Бизнес және басқару
12
14 693,0
Барлығы
12
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің
2024 жылғы 18 наурыздағы
№ 118 бұйрығына
3-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрлар даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы

8DМ03 Социальные науки, журналистика и информация 8DМ04 Бизнес и управление
8D031 Социальные науки 8D041Бизнес и управление
12
14 693,0
Всего
12
Приложение 3 к приказу
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 18 марта 2024 года № 118
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2025–2026 учебный год

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 14.07.2025 № 374; өзгеріс енгізілді – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2025 № 430; 24.12.2025 № 589 бұйрықтарымен.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылы/ жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 студентті оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1
2
3
4
6B01 Педагогикалық ғылымдар

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 14.07.2025 № 374; с изменением, внесенным приказом и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2025 № 430; с изменениями, внесенными приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.12.2025 № 589.
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год/год (в тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4
B01 Педагогические науки

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
812
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B11 Қызмет көрсету
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Қызмет көрсету
201
905,8/15 096
803,9/13 398
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға*, Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
812
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B09 Ветеринария
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Услуги
201
905,8/15 096
803,9/13 398
На обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан по стипендиальной программе, по международным соглашениям*, на обучение в иностранных учебных заведениях и их филиалах

855
635,8/10 597
635,8/10 597
ЖЖОКБҰ даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1 750
344,8
344,8
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да студенттерді
1 250
5509,7*
"Назарбаев Университеті" ДББҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
4672,6*
Резерв
200
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
Халықаралық және шетелдік оқу орындарында және (немесе) олардың Қазақстан Республикасындағы филиалдарында оқытуға оның ішінде:
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
100
1 824,60
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
100
2 041,20
Д.И. Менделеев атындағы Ресей химия-технологиялық университеті Федералдық мемлекеттік Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
40
1 009,60
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында
200
2 517,10
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында
35
874,9
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ екі дипломдық білім беру бойынша Аризона университетінің филиалында
200
4 805,50
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша Аризона университетінің филиалында
200
2 500,00
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында екі дипломдық білім беру бойынша Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында
172
4 328,00
"Нархоз университеті" КЕАҚ базасында "Queen' s University Belfast"Белфасттағы Королева университетінің филиалында
30
5 054,00
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында
30

855
635,8/10 597
635,8/10 597
На обучение слушателей подготовительных отделений ОВПО
1 750
344,8
344,8
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет"
1 250
5509,7*
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
4672,6*
Резерв
200
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
На обучение в международных и иностранных учебных заведениях в Республике Казахстан и (или) их филиалах, в том числе:
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
1 824,60
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
2 041,20
по двудипломным программам федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский химико-технологического университет им. Д.И. Менделеева"
40
1 009,60
в филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова"
200
2 517,10
в филиале Московского авиационного института "Восход"
35
874,9
в филиале Университета Аризона на базе НАО "Северо-Казахстанский университет имени М.Козыбаева" по двудипломным программам
200
4 805,50
в филиале Университета Аризона на базе НАО "Северо-Казахстанского университета имени М.Козыбаева" по совместным образовательным программам в рамках стратегического партнерства с получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета имени М.Козыбаева"
200
2 500,00
в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по двудипломному образованию
172
4 328,00
в филиале Университета Королевы в Белфесте "Queen's University Belfast" (Квинс Юниверсити Белфаст) на базе НАО "Университета Нархоз" по двудипломным программам
30
5 054,00
филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" (Сити Юниверсити оф Гонкконг) на базе НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева" по двудипломным программам
30

5 095,00
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы базасында "Ресей Федерацииясы Сыртқы істер министрлігінің Мәскеу мемлекеттік халықаралық қатынастар институты (университет)" федералдық дербес мемлекеттік жоғары білім беру мекемесінің (Ресей Федерацииясы) филиалында
60
х
Cardiff University Astana шетелдік оқу орнында
300
х
"Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан) шетелдік оқу орнында
200
х
"Қазақстандағы Анхальт халықаралық университеті" Анхальт қолданбалы ғылымдар университетінің филиалында
50
Барлығы
77 084
* Мемлекеттік білім беру тапсырысының құны даярлау бағыттары бойынша есепке алынады.
х 2023 жылғы 10 шiлдедегi № 311 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің "Кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы" бұйрығына сәйкес қаржыландыру жүзеге асырылады.
** Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы

5 095,00
в филиале Федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Московский государственный институт международных отношений (университет) Министерства иностранных дел Российской Федерации" на базе некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева"
60
х
в иностранном учебном заведении "Cardiff University Astana"
300
х
в иностранном учебном заведении "Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан)
200
х
в филиале "Международный университет Анхальт в Казахстане" университета прикладных наук Анхальт
50
всего
77 084
х * финансирование осуществляется согласно приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 311 "О некоторых вопросах подушевого нормативного финансирования высшего и (или) послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения"
* Стоимость государственного образовательного заказа осуществляется согласно направлениям подготовки
** Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
300
4 245
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
2 875
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қостанай академиясы
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
3 797
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
200
2 958
Барлығы
1000
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы
6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B121 Әскери іс
10
3 356,0
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
90
3 356,0
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік (Қырғыз Республикасының азаматтарын оқытуға)
10

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
300
4 245
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
2 875
Костанайская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
3 797
Актюбинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
200
2 958
Всего
1000
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B121 Военное дело
10
3 356,0
6B123 Общественная безопасность
90
3 356,0
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Кыргызской Республики)
10

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 26.11.2024 № 534 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 13.06.2025 № 309; 14.07.2025 № 374; 24.12.2025 № 589 бұйрықтарымен.
Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2025 – 2026 учебный год
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 26.11.2024 № 534 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра науки и высшего образования РК от 13.06.2025 № 309; от 14.07.2025 № 374; от 24.12.2025 № 589.
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрлар даярлауға 2026 – 2027 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 26.11.2024 № 534 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 25.02.2026 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2026 – 2027 учебный год
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 26.11.2024 № 534 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра науки и высшего образования РК от 25.02.2026 № 93 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

6B09 Ветеринария
70
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Қызмет көрсету
230
905,8/15 096
803,9/13 398
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының азаматтарын халықаралық және шетелдік оқу орындарында және (немесе) олардың Қазақстан Республикасындағы филиалдарында оқытуға
1 025
Резерв
100
1 039,8/17 330
924,8/15 413
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында азаматтарды оқытуға
200
х
"МИФИ" Ұлттық зерттеу ядролық университеті" федералдық мемлекеттік дербес жоғары білім беру мекемесінің филиалында азаматтарды оқытуға
100
х
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында екі дипломдық білім беру бойынша Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында азаматтарды оқытуға
200
х
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" федералдық мемлекеттік дербес жоғары білім беру мекемесінің филиалында азаматтарды оқытуға
100
х
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ Аризона университетімен стратегиялық серіктестік шеңберінде екі дипломдық бағдарлама бойынша азаматтарды оқытуға
70
х
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ Аризона университетімен стратегиялық серіктестік шеңберінде бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша азаматтарды оқытуға
300
х
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында азаматтарды оқытуға
45
х
"Нархоз университеті" КеАҚ базасында "Queen' s University Belfast" Белфастегі Королева университетінің филиалында азаматтарды оқытуға
35
х
"Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" КеАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында азаматтарды оқытуға
90
х
"Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан) шетелдік оқу орнында азаматтарды оқытуға
200
х
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы базасында "Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің Мәскеу мемлекеттік халықаралық қатынастар институты (университет)" федералдық дербес мемлекеттік жоғары білім беру мекемесінің (Ресей Федерацииясы) филиалында азаматтарды оқытуға
60
х
"Ғ.Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті" КеАҚ базасында Анхальт қолданбалы ғылымдар университетінің филиалында азаматтарды оқытуға
150
х
Cardiff University Astana шетелдік оқу орнында азаматтарды оқыту
300
х
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да оқытуға

6B09 Ветеринария
70
1 242,6/20 710
1089,3/1855
6B11 Услуги
230
905,8/15 096
803,/13 398
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям, а также граждан Республики Казахстан в международных и иностранных учебных заведениях в Республике Казахстан и (или) их филиалов
1025
Резерв
100
1 039,8/17 330
924,8/15 413
На обучение граждан в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
200
х
На обучение граждан в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
х
На обучение граждан в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по двудипломному образованию
200
х
На обучение граждан в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
х
На обучение граждан в НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева" в рамках стратегического партнерства с Университетом Аризоны по программе двудипломного образования.
70
х
На обучение граждан в НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева" по совместным образовательным программам, реализуемым в рамках стратегического партнерства с Университетом Аризоны.
300
х
На обучение граждан в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
х
На обучение граждан в филиале Университета Королевы в Белфасте "Queen's University Belfast" на базе НАО "Университет Нархоз"
35
х
На обучение граждан в филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" на базе НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева"
90
х
На обучение граждан в иностранном учебном заведении "Сoventry Kazakhstan".
200
х
На обучение граждан в филиале Федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Московский государственный институт международных отношений (университет) Министерства иностранных дел Российской Федерации" на базе НАО "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева"
60
х
На обучение граждан в филиале Универитета прикладных наук Анхальта на базе НАО "Алматинский университет энергетики и связи имени Гумарбека Дауеева"
150
х
На обучение граждан в иностранном учебном заведении "Cardiff University Astana"
300
х
На обучение в АОО "Назарбаев Университет"

110
х
"МИФИ" Ұлттық ядролық зерттеу университеті" жоғары білім беру федералды мемлекеттік дербес білім беру мекемесінің Қазақстандық филиалы
30
х
"Назарбаев Университеті" ДББҰ
495
5 695,944
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға арналған стипендиялық бағдарлама
50
646,3/10 772
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КеАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында студенттерді оқытуға
20
х
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының базасында "Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің Мәскеу мемлекеттік халықаралық қатынастар институты (университет)" федералдық дербес мемлекеттік жоғары білім беру мекемесінің филиалында
40
х
х "Кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 шiлдедегi № 311 бұйрығына сәйкес қаржыландыру жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
1 2 3 4
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс

110
x
Казахстанский филиал федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
30
x
АОО "Назарбаев Университет"
495
5 695, 944
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
50
646,3 /10 772
Филиал Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" на базе НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева"
20
x
Филиал Федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Московский государственный институт международных отношений (университет) Министерства иностранных дел Российской Федерации" на базе некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева"
40
x
Всего
10682
х * финансирование осуществляется согласно приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 311 "О некоторых вопросах подушевого нормативного финансирования высшего и (или) послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения",
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге)
1
2
3
4
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
7М12 Национальная безопасность и военное дело