2025-2027 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 179 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Жезді кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 260 570 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 177 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 249 393 мың теңге;
2) шығындар – 279 606 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19 036 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 036 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 036 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 30.06.2025 № 215 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ұлытау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 327 377 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 139 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 300 238 мың теңге;
2) шығындар – 349 175 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 798 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 798 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 21 798 мың теңге.

О бюджетах поселков, сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 31 декабря 2024 года № 179.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жезды на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 260 570 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 177 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 249 393 тысяч тенге;
2) затраты – 279 606 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 036 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 036 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 036 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30.06.2025 № 215 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Улытауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 327 377 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 139 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 300 238 тысяч тенге;
2) затраты – 349 175 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 798 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 798 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 798 тысяч тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 30.06.2025 № 215 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтас кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101 211 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 446 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 99 765 мың теңге;
2) шығындар – 101 218 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 30.06.2025 № 215 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Қарсақпай кентінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 315 949 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 128 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 275 821 мың теңге;
2) шығындар – 315 953 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 30.06.2025 № 215 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025-2027 жылдарға арналған Қаракеңгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30.06.2025 № 215 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет поселка Актас на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 101 211тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 446 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99 765 тысяч тенге;
2) затраты – 101 218 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30.06.2025 № 215 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет поселка Карсакпай на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 315 949 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 128 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 275 821 тысяч тенге;
2) затраты – 315 953 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30.06.2025 № 215 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Каракенгирского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 30.06.2025 № 215 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2025-2027 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 152 847 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 147 945 мың теңге;
2) шығындар – 152 849 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 30.06.2025 № 215 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 265 637 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 136 732 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 34 029 мың теңге;
Ақтас кентіне – 9 307 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 4 555 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 4 304 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 5 722 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 6 969 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 16 261 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 7 599 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 8 241 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 5 739 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30.06.2025 № 215 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 152 847 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 902 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147 945 тысяч тенге;
2) затраты – 152 849 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30.06.2025 № 215 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Предусмотреть субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов на 2025 год в сумме 265 637 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 136 732 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 34 029 тысяч тенге;
поселок Актас – 9 307 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 4 555 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 4 304 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 5 722 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 6 969 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 16 261 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 7 599 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 8 241 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 5 739 тысяч тенге;

Жанкелді ауылдық округіне – 8 318 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 5 439 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 6 577 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 5 845 мың теңге
17. 2025 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 46 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
18. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау аудандық мәслихатының хатшысы А.Құрмансейітов
Ұлытау аудандық
мәслихатының кезектен
тыс XXVIII сессиясының
2024 жылғы 31желтоқсандағы
№179 шешіміне 1 қосымша
Жезді кентінің 2025 жылға арналған бюджеті

Жанкельдинский сельский округ – 8 318 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 5 439 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 6 577 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 5 845 тысяч тенге.
17. Установить в составе бюджетов поселков, сельских округов на 2025 год целевые трансферты согласно приложению 46.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Улытауского районного маслихата Құрмеансейітов А.
Приложение 1
к решению внеочередной
XXVIII сессии Улытауского
районного маслихата
№179 от 31 декабря 2024г
Бюджет поселка Жезды на 2025 год