2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 33-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15907514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер–5674045 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 110596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41447 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10081426 мың теңге.
2) шығындар – 16531922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78510 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 231988 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –153478 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 255000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 255000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 255000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 957918 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 957918 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 231988 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 153478 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 879408 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 24.02.2025 № 35-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 03.04.2025 № 37-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі шешімдерімен.
2. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 4249471 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 876798 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі - 45888 мың теңге ;
Ақсу ауылдық округі – 42448 мың теңге ;
Ақтөбе ауылдық округі - 34740 мың теңге ;
Балуан Шолақ ауылдық округі - 35245 мың теңге ;
Бірлік ауылдық округі - 46063 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі - 41666 мың теңге;
Далақайнар ауылы – 35115 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 31259 мың теңге;
Ескі - Шу ауылдық округі – 43068 мың теңге ;
Жаңажол ауылдық округі – 38396 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 43222 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі – 36392 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 41965 мың теңге ;
Қонаев ауылы - 55996 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 33446 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 91622 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 34342 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі – 39153 мың теңге;
Шу қаласы - 106772 мың теңге.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 33-3.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 15907514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5674045 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41447 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10081426 тысяч тенге.
2) затраты – 16531922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78510 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 231988 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 153478 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 255000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 255000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 255000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 957918 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –957918 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 231988тысяч тенге;
погашение займов –153478 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 879408 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 24.02.2025 № 35-4 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 03.04.2025 № 37-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год в размере 4249471 тысяч тенге.
3. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты аппаратов акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2025 год в размере 876798 тысяч тенге в том числе:
Алгинского сельского округа – 45888 тысяч тенге;
Аксуского сельского округа – 42448 тысяч тенге;
Актюбинского сельского округа – 34740 тысяч тенге;
Балуан Шолакского сельского округа – 35245 тысяч тенге;
Берликского сельского округа – 46063 тысяч тенге;
Берликустемского сельского округа – 41666 тысяч тенге;
село Далакайнар – 35115 тысяч тенге;
Дулатского сельского округа – 31259 тысяч тенге;
Ески-Шуского сельского округа – 43068 тысяч тенге;
Жанажолского сельского округа – 38396 тысяч тенге;
Жанакогамского сельского округа – 43222 тысяч тенге;
Коккайнарского сельского округа – 36392 тысяч тенге;
Корагатинского сельского округа – 41965 тысяч тенге;
село Конаева – 55996 тысяч тенге;
Тасуткельского сельского округа – 33446 тысяч тенге;
Толебийского сельского округа – 91622 тысяч тенге;
Ондирисского сельского округа – 34342 тысяч тенге;
Шокпарского сельского округа – 39153 тысяч тенге;
город Шу – 106772 тысяч тенге.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 120000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2025 жылға аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтің бағдарламалары бойынша берілетін трансферттердің бөлінуі Шу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі..
Шу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 33-3 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 24.02.2025 № 35-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 03.04.2025 № 37-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі шешімдерімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

4. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 120000 тысяч тенге.
5. Трансферты передаваемые из районного бюджета на 2025 год по программе аппарат акима города районного значения, поселка, села, сельских округов определяются на основании постановления акимата Шуского района.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №33-3
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 24.02.2025 № 35-4 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 03.04.2025 № 37-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

260000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
260000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1382143
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412550
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
412550
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
476571
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
54517
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4351
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
125559
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7257
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
248517
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
36370
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
492456
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1907
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7560
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
418729
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
566
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
566
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4764016
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
213783
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
163783
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
40000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

260000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
260000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1382143
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412550
005
Государственная адресная социальная помощь
412550
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
476571
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
54517
006
Оказание жилищной помощи
4351
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
125559
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7257
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
248517
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
36370
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
492456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1907
021
Капитальные расходы государственного органа
7560
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
418729
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
566
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
566
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4764016
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
213783
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
163783
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
40000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

12000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
364212
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105538
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
243854
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2820
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
15000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15000
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
15000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
231882
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
52423
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50823
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
43000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
88513
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63508
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
16200
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8805
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
47946
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47946
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
275053
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
275053
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
75748
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
196805
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2500
12
Көлiк және коммуникация
317000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
87000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

12000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
364212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
105538
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
243854
006
Капитальные расходы государственного органа
12000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2820
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
15000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15000
019
Развитие теплоэнергетической системы
15000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
231882
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
52423
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
50823
006
Капитальные расходы государственного органа
1600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
43000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
88513
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
63508
004
Организация работ по зонированию земель
16200
006
Капитальные расходы государственного органа
8805
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
47946
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47946
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
275053
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
275053
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
75748
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
196805
015
Капитальные расходы государственного органа
2500
12
Транспорт и коммуникации
317000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
87000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

67437
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
51436
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50778
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
658
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1373607
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
357182
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
196503
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
819922
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
31341
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31341
02
Қорғаныс
73598
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2650
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2650
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
70948
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
28082
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
42866
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
37140
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37140
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37140
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1164784
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
251237
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
251237
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446103
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50950
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2015
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113481
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8444
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

67437
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
51436
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района
50778
004
Капитальные расходы государственного органа
658
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1373607
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
357182
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
196503
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
819922
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
31341
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
31341
02
Оборона
73598
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2650
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2650
122
Аппарат акима района (города областного значения)
70948
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
28082
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
42866
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
37140
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37140
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37140
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1164784
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
251237
005
Государственная адресная социальная помощь
251237
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446103
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50950
006
Оказание жилищной помощи
2015
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113481
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8444
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

237222
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
467444
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71309
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1333
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12254
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
372805
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9743
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1286157
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
27215
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23079
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4136
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
600381
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
190327
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
397766
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
12288
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
658561
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
236217
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
170044
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
252300
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1567074
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
720091
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
720091
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
151404
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26056
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
84512
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6782
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

237222
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
467444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71309
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1333
021
Капитальные расходы государственного органа
12254
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
372805
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9743
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1286157
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
27215
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
23079
007
Капитальные расходы государственного органа
4136
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
600381
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
190327
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
397766
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения
12288
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
658561
015
Освещение улиц в населенных пунктах
236217
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
170044
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
252300
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1567074
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
720091
003
Поддержка культурно-досуговой работы
720091
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
151404
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
26056
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
84512
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6782
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях